Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2923 Products
Blue and yellow braided rope dog toy ring with reflective stripes, designed for chewing and tugging.
Exclusive
AniOne
reflective rope ring
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.99
MultiFit Aqua Chips fish food for bottom feeding fish, with spirulina, chips that quickly sink, container with fish images.
Exclusive
MultiFit
Aqua Chips 250ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.99
(€27.96/l)
MultiFit Green Flakes fish food for herbivorous ornamental fish, high nutritional value, with spirulina, images of colorful fish.
Exclusive
MultiFit
Green Flakes 250ml
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (1)
€6.99
(€27.96/l)
EVERYDAY LOW PRICES
Bag of Tiny Friends Farm Gerty Guinea Pig Tasty Nuggets food, 1.5kg, with guinea pig images and tree illustration.
EVERYDAY LOW PRICES
Tiny Friends Farm Russel Rabbit Tasty Nuggets pet food bag with two rabbits and 2kg weight.
Four interlocking silicone pet lick mats (orange, dark blue, light blue, pale blue) with raised star, sun, moon and cloud designs
Exclusive
AniOne
Lick Mat 4-Pack 26 x 30 cm
Rating: 2.5 out of 5 stars
2.5 (4)
€6.99
Two light-blue triangular fabric cat toys printed with white cat faces, strawberries, blueberries and melon slices.
Exclusive
AniOne
valerian cushion in fruit design pink
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.99
Variants available: 2
Braided pet leash in light tan color with metal clips at both ends, designed for durability and style.
Exclusive
AniOne
Leather Swing
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (2)
€7.49
A gray pet grooming comb with a textured handle and fine teeth, designed for removing loose fur and debris from pets.
Exclusive
TAKE CARE
Flea and Fur Comb
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (4)
€7.49
Purina Gourmet Gold Succulent Delights cat food packaging featuring a white cat, with flavors: chicken, salmon, beef, and ocean fish.
GOURMET
Gold Succulent Delights 8 x 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.79
(€11.46/kg)
Container of protein topping for birds, featuring dried insects, labeled "Premiere" with a robin illustration and nutritional details.
Exclusive
PREMIERE
Protein Topping 125g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (22)
€7.99
(€63.92/kg)
1010210.jpg
Petlife
Safebed shredded paper 800 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (28)
€7.99
(€9.99/kg)
Burgess Excel Rat Nuggets packaging shows two rats and highlights 92% natural ingredients, balanced protein, and added vitamins.
Burgess
Excel Rat Nuggets 1.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€5.33/kg)
Red KONG dog toy in a circular shape with black rubber spikes around the edge, designed for chewing and play.
KONG
Dotz Circle
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
A bag of MultiFit Nature Grain Free food for dwarf rabbits, labeled "Sensitive Digestion" and "Dental Care," with a rabbit image.
Exclusive
MultiFit
Grain Free Dwarf Rabbits 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (20)
€7.99
(€5.33/kg)
A pink and white dual-ended pet toothbrush with soft bristles and a textured grip, designed for cleaning pets' teeth.
Exclusive
TAKE CARE
Toothbrush
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (2)
€7.99
Pack of AniOne Training Pads for dogs, featuring a blue design with images of a puppy and adult dog on a pad, includes 10 pads, each 60x60 cm.
Exclusive
AniOne
Training Pads 60x60cm 10 Piece(s)
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (43)
€7.99
Variants available: 2
Tetra Goldfish Gold Japan, a premium food for fancy goldfish, featuring images of goldfish and a "Clean & Clear Water Formula" label.
Tetra
Goldfish Gold Japan 55g 100ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€79.90/l)
Colorful braided rope toy for pets, featuring pink, blue, and green strands, shaped like a circular ring.
Exclusive
AniOne
rope ring 16 cm
Rating: 1.3 out of 5 stars
1.3 (6)
€7.99
Burgess Excel Adult Rabbit Nuggets with Mint bag featuring two rabbits on a grassy background; highlights 92% ingredients from plants.
Burgess
Excel Adult Rabbit with mint 1.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€5.33/kg)
Variants available: 2