Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2926 Products
Select Gold Adult Pure cat food bag for cats over 1 year, rich in silkworm protein, gluten-free, with a blue-eyed Siamese cat image.
Exclusive
SELECT GOLD
Dry Cat Food Pure Adult Rich in Silkworm 300 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (8)
€5.49
(€18.30/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Freeze Dried Snack Pure Quail Quail Egg Yolk 100% Gently Freeze Dried with white wolf image
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Freeze Dried Dog Snack Pure Quail 50g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (5)
€5.49
(€109.80/kg)
Freeze-dried snack for dogs featuring a wolf on the packaging, labeled "Pure Horse" with 95% horse meat, 5% fruits and herbs, and 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Pure Snack 50 g Horse
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (20)
€5.49
(€109.80/kg)
Variants available: 2
A clear plastic bag containing 20 suet balls labeled "MultiFit Meisenknödel - ohne Netz" with images of a great tit and a robin.
Exclusive
MultiFit
fat balls for tits without nets 20 Piece(s)
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (116)
€5.49
(€3.23/kg)
Purina Dentalife dog treats package featuring a happy dog, highlighting "Big pack 15 sticks" and "Chewy porous texture" for medium dogs (12-25kg).
DentaLife
Dental Dog Chews M 15 Piece(s)
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.89
(€17.07/kg)
Variants available: 3
A 400g bag of Multifit Nature Grain Free Herbs for dwarf rabbits, featuring a mix of dried herbs and vegetables, with a rabbit image on the front.
Exclusive
MultiFit
Grain-Free Herbs Dwarf Rabbits
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (7)
€5.99
(€14.98/kg)
A colorful bag of MultiFit bird food featuring two budgerigars, one blue and one yellow, with text highlighting natural ingredients and vitamins.
Exclusive
MultiFit
budgerigar feed 1 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (89)
€5.99
(€5.99/kg)
MultiFit mellos adult dog food bag showing happy dog, "ADULT" and "MIT GEFLÜGEL UND KAROTTEN / WITH POULTRY AND CARROTS", 1,5 kg
Exclusive
MultiFit
Mellos Dry Food Dog Adult Poultry and carrots 1.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (16)
€5.99
(€3.99/kg)
Variants available: 2
White ceramic cat food bowl featuring a black silhouette of a cat on the interior.
Exclusive
AniOne
Ceramic Bowl Silhouette
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (28)
€5.99
Four wooden pet training sticks with white rubber tips, arranged in a row against a white background.
Exclusive
AniOne
35 cm wooden perches
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.99
Johnson's Diamond Eyes 125ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.99
(€47,920.00/1000l)
Johnson's Tea Tree Skin Cream 50g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.99
(€119,800.00/1000kg)
Basking spot lamp packaging featuring a leopard gecko on a rock, labeled "AniOne Licht- & Wärmespot 25 W E27."
Exclusive
AniOne
Terra light & heat spot 25 W
Rating: 1.2 out of 5 stars
1.2 (31)
€5.99
Variants available: 3
Clear glass water dispenser with a measurement scale, filled with water and a yellow float, attached to a metal spout.
Exclusive
AniOne
Glass drinking trough 150 ml
Rating: 2.2 out of 5 stars
2.2 (56)
€5.99
Black pet waste bag dispenser with a carabiner clip, featuring a roll of black bags partially visible.
Exclusive
AniOne
Poop bag dispenser black
Rating: 2.8 out of 5 stars
2.8 (16)
€5.99
Chew Snack Rib for dogs, featuring two chicken-flavored chew treats, with a golden retriever on the packaging.
Exclusive
PREMIERE
chew it Chewing Bone with Chicken Breast 200 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (8)
€5.99
(€29.95/kg)
Exclusive
PREMIERE
Hermetia Larvae Topping 175g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€5.99
(€34.23/kg)
Soft pink bunny plush toy with long ears and a knotted blanket body, designed for pets.
Exclusive
AniOne
snuffle blanket rabbit
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (4)
€5.99
A purple jellyfish cat toy attached to a black wand, featuring a smiling face and colorful tentacles.
Exclusive
AniOne
Cat Teaser Jellyfish
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (8)
€5.99
Blue pet food bowl with a stainless steel interior, designed for durability and easy cleaning.
Exclusive
AniOne
Cute bowl blue 350 ml
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (6)
€5.99
Variants available: 3
Select Gold Medica Veterinary Diet Hypoallergen cat food, 300g bag, featuring a green and white design with a dog silhouette.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergen PLUS Dry Cat Food Poultry and maize 300 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (22)
€5.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet for cats, 300g bag, labeled for struvite urinary health, low-calorie formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Urinary Stone Calorie-reduced Dry Cat Food 300 g
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (8)
€5.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet bag, 300g, labeled "Schonkost" with "calorienreduziert" indicating low-calorie content for pets.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Diet Dry Cat Food 300 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (5)
€5.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet Nierendiät dog food bag, 300g, labeled as appetite stimulating with nutritional claims for renal health.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Kidney Diet Appetite Stimulating 300g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (12)
€5.99
(€19.97/kg)