Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2926 Products
A glossy, round, maroon pet toy shaped like a bear's head, featuring small ears and a snout, designed for playful pets.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Treat Ball S-M
Rating: 2.1 out of 5 stars
2.1 (9)
€3.99
A plush pink sloth toy clings to a natural rope with colorful feathers, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
toy sloth on a rope
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€3.99
A lavender cat-shaped pet bowl with a raised edge and a cute face design featuring whiskers and a nose.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Cat Bowl lila
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (13)
€3.99
EVERYDAY LOW PRICES
Light blue pet food bowl with heart-shaped cutouts on the sides, designed for dogs or cats.
Exclusive
FIT+FUN
Plastic Bowl Heart 700 ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (4)
€3.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Light green pet food bowl with heart-shaped cutouts on the sides, designed for easy handling.
Exclusive
FIT+FUN
Plastic Bowl Heart 700 ml
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (2)
€3.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
A plush duck toy with a yellow head, orange beak, and brown, gray, and cream body, featuring textured fabric and orange legs.
Exclusive
FIT+FUN
toy with squeaker
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (25)
€3.99
Green MultiFit squirrel feed bag with a squirrel image, featuring text in German, French, and Italian, plus "with nuts" and "all seasons" icons.
Exclusive
MultiFit
Squirrel food 600 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€6.65/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
White ceramic pet bowl with a green rim, featuring the text "fressnapf maxi zoo" and a playful dog graphic.
Exclusive
FIT+FUN
Ceramic Bowl 700 ml
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€3.99
A colorful dog toy made of twisted rope in navy blue, gray, and white, shaped like a ball.
Exclusive
AniOne
toy for chewing and tugging for small dogs
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
Variants available: 2
Gray plush mouse toy with purple ears and a pink rope tail, designed for pet play.
Exclusive
AniOne
Toy Mouse
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€3.99
PetBalance Medica dog snacks with a dog silhouette, labeled "Gelenk" and "Snacks," featuring chicken, rice, glucosamine, and chondroitin.
NewExclusive
PetBalance
Medica Joint Snacks with Poultry & Rice 125 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€31.92/kg)
Plush sloth toy clinging to a stick with a green leaf, featuring large blue eyes and a friendly smile.
Exclusive
AniOne
toy sloth with matatabi stick
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (3)
€3.99
Cat toy featuring a wooden wand with a string attached to colorful feathers, ideal for interactive play.
Exclusive
AniOne
Natural Feather Teaser Toy
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (8)
€3.99
Purina Gourmet Revelations cat food packaging featuring a white cat, labeled "Mousse with Salmon," with a 57g portion shown.
GOURMET
Revelations Mousse Wet Cat Food 4 x 57 g Salmon
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.19
(€18.38/kg)
Variants available: 2
Select Gold Junior Sensitive dog food can with a puppy image, chicken with rice flavor, gluten-free, 800g.
Exclusive
SELECT GOLD
wet dog food Sensitive Junior Chicken & Rice 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.29
(€5.36/kg)
Variants available: 2
Premiere I love my dog Protein Bar packaging featuring a happy dog, with bars and carrots, highlighting 74% chicken content.
Exclusive
PREMIERE
protein bar 4x25 g Chicken with carrot
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.29
(€42.90/kg)
Four boxes of Vitakraft Kräcker bird treats featuring green and gray parrots on the front, labeled with "Honey & Anise" and nutritional benefits.
New
Vitakraft
Parrot Crackers 2 Piece(s)
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€24.94/kg)
Vitakraft Perle canary bird food with yellow and red canaries, natural ingredients, made in Germany, plus Vita herbs.
Vitakraft
Canary Pearl 1 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€4.49/kg)
MultiFit feeding chain for birds, featuring three food balls in a clear package, with a blue background and a small bird illustration.
Exclusive
MultiFit
Food Chain 8-piece 650g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (17)
€4.49
(€6.91/kg)
Pedigree Biscrok Multi Mix dog treats box with a small dog, biscuits, and text highlighting natural ingredients and 500g weight.
Pedigree
Multi Biscrok Original 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€8.98/kg)
A clear plastic bag containing natural chewing sticks for small animals, labeled "Real Nature Nager Knabberhölzer," with images of rodents.
Exclusive
REAL NATURE
Wooden sticks 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€59.87/kg)
Dental Fibre Flexies dog treats in a blue package featuring a dog image, with text highlighting 85% chicken and salmon oil.
Bogadent
Dental Fibre Flexies 2x70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€64.14/kg)
Clear bag of dried Mediterranean herbs for small pets, label reads 'Real Nature' and 'Mediterrane Kräuter'
Exclusive
REAL NATURE
Herbs 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€44.90/kg)
Clear bag of Real Nature dried wild herbs with orange flowers, labeled Bunte Landkräuter for rodents.
Exclusive
REAL NATURE
Assorted Wild Herbs 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€44.90/kg)
A clear plastic bag containing colorful fish food sticks, labeled "FIT+FUN TEICH STICKS MIX," with images of goldfish and a weight of 770g.
Exclusive
FIT+FUN
pond sticks mix 770 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (10)
€4.49
(€5.83/kg)
Clear plastic pet food dispenser with a gray base and a scoop attached, designed for easy feeding.
Exclusive
AniOne
Bird bath
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (7)
€4.49
MultiFit bedding for small pets, labeled "KIEFERNWALD," featuring a mix of wood shavings and leaves, 250g, 100% natural.
Exclusive
MultiFit
Pine Forest Bedding 250 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (12)
€4.49
(€17.96/kg)
Edgard Cooper Snuggle Up Strips packaging with two strips, playful dog and cat, and text "Mmmeaty" and "FRESH TURKEY, YES REALLY."
Edgard & Cooper
Strips Turkey & Chicken 75 g
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (3)
€4.49
(€59.87/kg)
Variants available: 4