Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2926 Products
Canned dog food labeled "Real Nature Adult" featuring venison and chicken with turkey, whole grain noodles, and flaxseed.
Exclusive
REAL NATURE
Adult Deer & Chicken 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€8.23/kg)
Variants available: 8
Can of Real Nature Original pet food for juniors, featuring illustrations of a calf and a chicken, labeled "Kalb & Huhn" with ingredients listed.
NewExclusive
REAL NATURE
wet dog food, junior Veal & Chicken 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€8.23/kg)
Exclusive
PREMIERE
Insect Fat Special 250 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€13.16/kg)
Canned cat food "Real Nature Original" for kittens, featuring turkey and chicken illustrations, with text "Huhn mit Pute, und Lachsöl."
Exclusive
REAL NATURE
Original Wet Food Cat, Kitten Chicken with Turkey and Salmon Oil 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€8.23/kg)
Variants available: 2
Canned pet food "Real Nature Original Senior" with chicken and duck illustrations, labeled "Huhn & Ente mit Gerste & Hanföl."
Exclusive
REAL NATURE
Senior Chicken & Duck 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€8.23/kg)
Can of Real Nature Original pet food for adults, featuring illustrations of a rabbit and a duck, labeled "Kanichen & Geflügel mit Leinöl."
Exclusive
REAL NATURE
Adulte Rabbit & Poultry with Linseed Oil 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€8.23/kg)
Variants available: 3
Vitakraft Loftys crunchy cushions with Timothy hay for rodents, no sugar or artificial colorings added, made in Germany.
Vitakraft
Loftys 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€34.90/kg)
Light green textured rubber ball with a hole on top, featuring the logo "AniOne wild variety."
Exclusive
AniOne
Snack Ball 6 cm
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
Variants available: 3
A can of PREMIERE dog food topping powder featuring a smiling dog on the label. The product is beef liver with pumpkin, 100g.
Exclusive
PREMIERE
Topping Powder beef liver with pumpkin 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€34.90/kg)
Container of Premiere dog topping powder, featuring a smiling dog and labeled "Cheese" in multiple languages, 80g.
Exclusive
PREMIERE
Topping Powder Cheese 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€43.63/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
A yellow pet grooming brush with metal pins on a padded base, designed for detangling and smoothing pet fur.
Exclusive
FIT+FUN
care brush
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
EVERYDAY LOW PRICES
Bright orange pet grooming brush with soft, rounded spikes and a handle for easy grip.
Exclusive
FIT+FUN
massage brush
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
EVERYDAY LOW PRICES
Yellow pet grooming brush with a rectangular head and metal bristles, designed for removing loose fur and tangles.
Exclusive
FIT+FUN
plucking brush
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
EVERYDAY LOW PRICES
A yellow pet grooming brush with white bristles, designed for brushing fur.
Pedigree Dentastix Daily Oral Care dog treats for 10-25kg dogs, pack of 5, 128g, recommended by vets.
Pedigree
Dentastix Daily Medium Dog 5-P
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€26.85/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Colorful pet toys shaped like a pineapple and two red balls, featuring a green feather on top of the pineapple.
Exclusive
FIT+FUN
cherry and pear set
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
ROYAL CANIN
Dog Training Treats 100g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€31.73/kg)
Versele-Laga Complete Crock apple pet snack pack showing rabbit, guinea pig and hamster; text 'No added sugar' 'Vitamin C'
Versele-Laga
Crock Complete Apple 50g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€69.80/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Pink rubber pig dog toy with open mouth, black eye and darker pink stripe markings
Exclusive
FIT+FUN
Dog Toy Latex Pig L
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
Can of Premiere 'I ♥ my dog' adult dog food labeled BEST MEAT — Beef with Chicken & Rice; yellow lab photo.
Exclusive
PREMIERE
Best Meat wet food for adult dogs Beef with chicken & rice 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€4.36/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food packaging featuring a Bengal cat, labeled "Premiere Meat Menu," with 51% poultry content, and claims for dental care and hygiene.
Exclusive
PREMIERE
Dental Poultry 300 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (78)
€3.49
(€11.63/kg)
Variants available: 2
A bag of Versele-Laga Complete Crock pet food for small animals, showcasing rabbits, carrots, and key benefits like "No Added Sugar."
Versele-Laga
Crock Complete Carrot 50g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€69.80/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
A cat food package featuring a Bengal cat, labeled "Premiere Meat Menu," highlighting "51% Pheasant" and "Grain Free Adult."
Exclusive
PREMIERE
Grain-free pheasant 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (102)
€3.49
(€11.63/kg)
FIT+FUN KAUSTICKS chew sticks pack (4 pieces) with golden retriever photo and visible text 'Chew Sticks'
Exclusive
FIT+FUN
dog chew sticks 4 pcs 130 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€26.85/kg)
Dog chew bone with a label reading "FIT+FUN KAUKNOCHEN," featuring a golden retriever image and multilingual text about the product.
Exclusive
FIT+FUN
chewing bone, pressed
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (120)
€3.49
(€19.94/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food packaging shows a fluffy brown cat with green eyes, labeled "Premiere Meat Menu" with 52% poultry and salmon for adult cats.
Exclusive
PREMIERE
Adult 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (38)
€3.49
(€11.63/kg)
Variants available: 2
Canned pet food labeled "Premiere Meati" featuring duck hearts, with a knife and the text "for meat lovers" on the label.
Exclusive
PREMIERE
Meati wet food for dogs, adult duck hearts 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€4.36/kg)
Variants available: 6
Container of MultiFit Vogelgrit (bird grit) for all birds, featuring colorful birds on the label and supporting digestion. 300g.
Exclusive
MultiFit
Bird Grit 300g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€11.63/kg)
Versele-Laga Complete Crock herb snack for small pets with vitamin plus and omega 3, no added sugar, resealable pack.
Versele-Laga
Crock Complete Herbs 50g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€69.80/kg)
Can of dog food labeled "Premiere. Best Meat." featuring a yellow lab, with text in German and French stating "Poultry with Potatoes & Rice Light."
Exclusive
PREMIERE
Best Meat Light Poultry & Rice 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€4.36/kg)