Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2919 Products
Lily's Kitchen Organic Chicken Supper for dogs, featuring a design with flowers and a dog illustration, labeled "Naturally Complete."
Lily's Kitchen
Organic Supper Wet Adult Dog food Chicken 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.09
(€13.93/kg)
Variants available: 2
Whiskas Temptations cat treats packaging featuring a gray cat, with text highlighting "with Chicken & Cheese," "<2 KCAL," and "60 g."
Whiskas
Temptations Chicken&Cheese 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.19
(€36.50/kg)
Whiskas Temptations cat treats with salmon flavor, featuring a gray cat's face and images of crunchy treats on a purple bag.
Whiskas
Temptations Salmon 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.19
(€36.50/kg)
Canned pet food labeled "Real Nature Original" for seniors, featuring chicken and duck with barley and hemp oil, illustrated with a chicken and duck.
Exclusive
REAL NATURE
Senior Chicken & Duck 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.19
(€10.95/kg)
Variants available: 2
Canned pet food labeled "Real Nature Original," featuring veal and chicken with duck, potatoes, and hemp oil.
Exclusive
REAL NATURE
Wet Dog Food, Junior, Poultry & Veal 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.19
(€10.95/kg)
Variants available: 2
Canned dog food labeled "Real Nature Original" with beef, potatoes, and black cumin oil. Features an illustration of a cow.
Exclusive
REAL NATURE
Adult Beef with potato 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.19
(€10.95/kg)
Variants available: 4
Royal Canin Mini Adult dog food can, featuring a brown loaf texture, with a small dog image and text indicating "Size S" for dogs up to 10 kg.
ROYAL CANIN
Mini Adult Mousse 195 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.19
(€11.23/kg)
Packaging for Purina Felix 'Joyables' liquid treats featuring a playful black and white cat licking its lips, with text stating "With Chicken."
Felix
Joyables Chicken 4x10g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€57.25/kg)
Purina Felix 'Joyables' cat treat packaging with a playful cat, highlighting "With Salmon," "Low in Calories," and "No Added Sugar."
Felix
Joyables Salmon 4x10g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€57.25/kg)
Duck with rice & vegetables pet food, 65% duck, 22% vegetables & rice, omega oils, 0% nasties, new improved recipe.
Naturo
Adult Wet Duck & Rice 400g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€5.73/kg)
Lamb with rice & vegetables pet food, 65% lamb, 22% vegetables & rice, omega oils, 0% nasties, healthy digestion & immune system.
Naturo
Adult Wet Lamb & Rice 400g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€5.73/kg)
Salmon with potato and vegetables pet food label showing 65% salmon, 20% vegetables, grain free, omega oils, and health benefits.
Naturo
Grain Free Salmon 400g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€5.73/kg)
Chicken with rice & vegetables pet food label showing 55% chicken, 28% vegetables & rice, omega oils, 40% less fat, and health benefits.
Naturo
Chicken Light Wet 400g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€5.73/kg)
Senior pet food label with 65% meat, 22% vegetables & rice, omega oils, glucosamine, and benefits for digestion, immunity, and skin.
Naturo
Senior Wet Turkey & Rice 400g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€5.73/kg)
Pouch of pet food labeled "Premiere Meati" featuring chicken hearts on a cutting board with a knife, text in multiple languages.
NewExclusive
PREMIERE
Meati Wet Dog Food Adult Chicken hearts 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€4.58/kg)
Variants available: 4
Canned dog food labeled "Premiere Meati Sensitive" featuring chicken and potato, with images of raw chicken and potatoes.
Exclusive
PREMIERE
Meati Sensitive Chicken & Potato 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€5.73/kg)
Variants available: 4
Deal
Select Gold Senior Sensitive dog food can for dogs over 8 years, horse with sweet potatoes, grain-free formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Senior Wet Dog Food Horse with sweet potato 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€5.73/kg)
Variants available: 2
Canned dog food "Premiere Meati Sensitive" with pure chicken, featuring a dog illustration and labels for grain-free and gluten-free.
Exclusive
PREMIERE
Meati Sensitive Chicken Pure 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€5.73/kg)
Variants available: 5
Packaging for Purina Felix 'Joyables' liquid treats featuring a playful black and white cat licking its lips, with text stating "With Duck."
Felix
Joyables Duck 4x10g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.29
(€57.25/kg)
Vitakraft Fruit Cocktail bird food with a blue budgie, assorted fruits, and text about natural ingredients and no added sugar.
Vitakraft
Frutti Cocktail 200g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€12.45/kg)
Canned dog food labeled "Select Gold Medica Veterinary Diet," featuring "Schonkost Diététique Gastrointestinal" and "Mit Pute Junior."
NewExclusive
SELECT GOLD
Medica Gentle Food Junior 195 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€12.77/kg)