Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2921 Products
Deal
Pouch of Real Nature Original kitten food with chicken, beef, pumpkin, and salmon oil. Text: "Huhn mit Rind," "Omega-6 + Taurin."
Exclusive
REAL NATURE
Original Wet Food Cat, Kitten, Chicken with beef 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.44
(€16.94/kg)
Variants available: 3
Cesar Country Stew dog food packaging featuring chicken, vegetables, and parsley, with a serving suggestion of the meal.
Cesar
Adult Dog Food 150 g Chicken and vegetables 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€9.93/kg)
Variants available: 2
Sheba Filets cat food with chicken and sustainable tuna, MSC certified, featuring a gray cat and parsley garnish.
Sheba
Filet Chicken & Tuna 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€24.83/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Premiere I love my dog Protein Bar packaging featuring a happy dog, with bars and carrots, highlighting 74% chicken content.
Exclusive
PREMIERE
Dog Protein Bar 25 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€59.60/kg)
MultiFit Squeezy Snack Cream pouch for dogs, chicken with apple flavor, picture of happy dog, 60 g
Exclusive
MultiFit
Squeezy Snack Cream Chicken with apple 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€24.83/l)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Three packages of FIT+FUN cat treats, labeled "Sticks mit Kaninchen & Pute," featuring a tabby cat and showing ingredients in multiple languages.
Exclusive
FIT+FUN
cat sticks 10 pieces
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€29.80/kg)
Metal dog food container labeled "PREMIERE. I love my dog" with images of chicken and salmon, stating "Finest Meat," "Adult," and no additives.
Exclusive
PREMIERE
Finest Meat Wet Dog Food, Adult, Chicken with salmon 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€9.93/kg)
Variants available: 3
Pet food package for "Real Nature Wilderness" featuring "Pure Chicken" meat flakes for cats, with chicken pieces and a wild cat image.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Meat Flakes Pure Chicken 10 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€149.00/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Senior Sensitive wet pet food container with beige and yellow packaging and visible text.
Plastic bottle of water labeled "MultiFit" with a picture of a ginger cat, featuring text in German, French, and Italian: "Wasser - Eau - Acqua".
Exclusive
MultiFit
water for cats 1.5 l
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€0.99/l)
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Adult Sensitive wet dog food container with beige and yellow packaging and pull tab lid.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Adult Wet Dog Food Beef & Rice 125 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€11.92/kg)
Variants available: 2
Dog food package with a playful puppy, labeled "Premiere. I love my dog," featuring "Finest Meat" and "Chicken with Lamb Junior."
Exclusive
PREMIERE
Finest Meat Junior Chicken with Lamb 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€9.93/kg)
Canned cat food labeled "MultiFit Paté Adult" with an orange cat on the front, featuring salmon as the main ingredient, 400g.
Exclusive
MultiFit
Adult Pâté Salmon 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€3.72/kg)
Variants available: 2
Pouch of "Kitten Moments" chicken fillet cat food, featuring a fork with tender chicken pieces and a playful kitten lying beside it.
Exclusive
MOMENTS
Kitten 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€21.29/kg)
Cat food can with a playful orange cat image, labeled "Moments to enjoy," featuring tuna and beef flavor, marked as "Quality Filet."
Exclusive
MOMENTS
Adult Tuna & Beef 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€21.29/kg)
Variants available: 14
EVERYDAY LOW PRICES
A cute plush toy shaped like a red chili pepper with a green top, featuring embroidered eyes and a smiling mouth.
Exclusive
FIT+FUN
Pepperoni toy
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (11)
€1.49
EVERYDAY LOW PRICES
Two spiky pet toys, one bright pink and one vibrant yellow, designed for dogs or cats, displayed side by side.
EVERYDAY LOW PRICES
Orange tabby cat licking its lips next to a package of MultiFit Tuna Rings snacks, labeled "Snack & Play" with 50g weight.
Exclusive
MultiFit
Snack&Play Tuna Rings, 50 g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (7)
€1.49
(€29.80/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Three paw-shaped pet toys in pink, blue, and green with white tops and green herb balls in the center.
Exclusive
FIT+FUN
Cat Toy with Catnip
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (4)
€1.49
AniOne Katzenminze catnip 10g in clear plastic tube on teal card with cat icon and multilingual text.
Exclusive
AniOne
Catnip 10g
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (1)
€1.49
(€149.00/kg)
Dietetic dog food in a 150g container, labeled "Select Gold Medica Veterinary Diet Schonkost," featuring chicken and potatoes.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Wet Dog Food Chicken with potato 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€9.93/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Colorful yarn ball toy for pets, featuring vibrant orange, blue, and green strands, ideal for playful cats or small dogs.
Exclusive
FIT+FUN
Cotton Ball
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (13)
€1.49
EVERYDAY LOW PRICES
Two colorful rubber dog toys shaped like bones, one blue and one yellow, both featuring paw print patterns and textured surfaces.
Exclusive
FIT+FUN
toy bone blue or yellow
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
EVERYDAY LOW PRICES
Bright green plush cat toy with pink and green feathers on each end, designed for interactive play.
Exclusive
FIT+FUN
Catnip candy
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (44)
€1.49
Dietetic dog food in a 150g container labeled "Select Gold Medica Veterinary Diet Leberdiät" with a chicken and carrot recipe.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Liver Diet Wet Dog Food 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€9.93/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Junior Sensitive wet dog food container with beige and yellow packaging.
A can of MultiFit Senior cat food featuring an orange tabby cat on the label, with text indicating it contains salmon and no added sugars.
NewExclusive
MultiFit
Wet Food Cat Senior Pâté, with Salmon 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€3.72/kg)
Cat snack packaging features a playful orange cat licking its lips, labeled "MultiFit Würstchen mit Lachs & Huhn," with "Extra Saftig" and "No Sugar" icons.
Exclusive
MultiFit
Snack Sausages Salmon 12x9 g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (35)
€1.49
(€13.80/kg)
Variants available: 2
A playful orange cat licks its lips in front of a colorful "MultiFit Cookies Happy Mix" snack package with chicken and catnip treats.
Exclusive
MultiFit
Biscuits Happy Mix with chicken, 50 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (5)
€1.49
(€29.80/kg)
A can of "Kitten Moments" wet food featuring a playful kitten on the label, with text indicating chicken flavor and quality filet.
Exclusive
MOMENTS
Kitten Chicken Fillet 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€21.29/kg)