Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2919 Products
Premiere I love my dog Topping Sauce lamb with broccoli dog food topping 100g with a dog licking its lips on the package.
Exclusive
PREMIERE
Topping Sauce Lamb and broccoli 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€19.90/kg)
AniOne Catnip Ball pack with three 2cm balls, labeled in multiple languages, for cats with catnip content.
Exclusive
AniOne
Catnip Ball 3-Pack
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (1)
€1.99
EVERYDAY LOW PRICES
A colorful rainbow ribbon attached to a black wand, designed for interactive play with pets.
Exclusive
FIT+FUN
Cat Pole Rainbow
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (20)
€1.99
Three mesh sachets filled with dried herbs, leaves and stems for small pets.
Exclusive
AniOne
Catnip Refill Pack
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
A light brown cat sits beside a slate plate of raw meat, with a packaging label reading "Premiere Meat Menu" and "Beef & Poultry Medley."
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu Wet Food Cat, Adult Beef & Poultry 300 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€6.63/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
A cat toy wand with a feather attachment featuring red and brown colors, designed for interactive play with pets.
Exclusive
FIT+FUN
Cat Pole Wedel
Rating: 1.7 out of 5 stars
1.7 (49)
€1.99
Can of dog food labeled "Premiere Meati" with chicken, featuring raw chicken breast and liver on a cutting board, and the text "for meat lovers."
Exclusive
PREMIERE
Meati Junior 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Canned pet food "Premiere. Meati" with raw chicken and organ meats on a cutting board, alongside a knife labeled "for meat lovers."
NewExclusive
PREMIERE
Meati wet food for adult dogs Chicken 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Variants available: 11
Dog treat packaging featuring a cocker spaniel with a tongue out, labeled "Pumpkin Spice" and "with pumpkin," highlighting vegetarian formula.
Exclusive
PREMIERE
I love veggie snack pumpkin 100 g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (9)
€1.99
(€19.90/kg)
Canned dog food labeled "Premiere" featuring puppies on the front, with text stating "Beef with Chicken & Rice" and "Best Meat."
Exclusive
PREMIERE
Best Meat Junior Chicken & Beef 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Orange cat next to a box of MultiFit Snack Cream for cats, featuring text about low calories and biotin benefits.
Exclusive
MultiFit
Snack Cream Poultry, Liver & Biotin 7x15 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€18.95/kg)
Variants available: 2
Orange tabby cat licking its lips in front of a box of MultiFit Snack Cream with Cheese, featuring 11 servings.
Exclusive
MultiFit
Snack Creamxpieces Cheese 15 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€18.95/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Squeaky rubber chicken dog toy with red open-beaked head, blue eye and beige body.
Exclusive
FIT+FUN
Dog Toy Latex Chicken
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
MultiFit natural cat snacks package with a playful orange cat and "SNACKS JUNIOR HÜHNERMAGEN" text, 40g of chicken stomach.
NewExclusive
MultiFit
Naturelle Chicken Stomach Junior Cat Treat 40 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€49.75/kg)
A package of "Premiere I Love Veggies" Fruity Butterflies dog treats with a cocker spaniel and colorful mango and cranberry snacks.
Exclusive
PREMIERE
I love veggie snack butterfly 100 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (19)
€1.99
(€19.90/kg)
Royal Canin Appetite Control cat food with thin slices in gravy, alongside text: "90% of owners reported controlled begging."
ROYAL CANIN
Appetite Control Care 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€23.41/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Pink rubber pig dog toy with white snout, winged ears and white sunglasses, black eyes, small CE text on back
Exclusive
FIT+FUN
dog toy latex pig
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (2)
€1.99
A 50g package of MultiFit naturelle cat snacks with a playful orange cat, labeled "Snacks Adult" and "Ente" (Duck) in French and English.
NewExclusive
MultiFit
naturelle Duck 50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€39.80/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
A colorful assortment of plush butterfly toys in various pastel colors, each adorned with shiny spots and large eyes, arranged in a circular pattern.
Exclusive
FIT+FUN
butterfly toy
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (20)
€1.99
Can of dog food labeled "FIT+FUN Saftige Brocken mit Geflügel," featuring a golden retriever and a bowl of food, 1240g.
Exclusive
FIT+FUN
Ragout Poultry 1.24 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€1.60/kg)
Variants available: 4
A playful orange cat on round MultiFit Dentalys packaging, featuring a tooth icon and text in English and French.
Exclusive
MultiFit
Dentalys 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€33.17/kg)
Royal Canin Digestive cat food pouch with a plate of thin slices in gravy, promoting healthy digestion and 95% stool quality in 10 days.
ROYAL CANIN
Digestive Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€23.41/kg)
Royal Canin Urinary cat food pouch, featuring thin slices in jelly, with text highlighting urinary tract health support in 10 days.
ROYAL CANIN
FCN Urinary Care Jelly 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€23.41/kg)
A can of Premiere Meat Menu cat food with a tabby kitten label, featuring "Beef & Poultry Medley," "grain-free," and "100% fresh meat."
NewExclusive
PREMIERE
Meat Menu Kitten Beef & Poultry Composition 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Variants available: 3
Royal Canin Hairball cat food pouch with a plate of thin slices in jelly, promoting hairball reduction in 14 days.
ROYAL CANIN
FCN Hairball Care Jelly 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€23.41/kg)
Cat snack packaging featuring a playful orange cat, labeled "MultiFit naturelle Snacks Junior Thunfisch" with a blue background.
NewExclusive
MultiFit
naturelle Tuna Junior 50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€39.80/kg)
Cat treat packaging featuring a ginger cat, with the product name "Huhn mit Shrimps" (Chicken with Shrimps) prominently displayed.
NewExclusive
MultiFit
Naturelle Chicken with Shrimps 50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€39.80/kg)
Can of Select Gold Adult Pure dog food with 70% horse meat, grain-free formula, and image of a black and white dog on label.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Adult Wet Dog Food Horse 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€9.95/kg)
Variants available: 2
Purple pet collar with a silver charm, featuring a snap buckle and adjustable strap.
Exclusive
MORE
LIFESTYLEPETS felt cat collar blue
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.00
Variants available: 2
Blue inflatable shark pet toy with yellow fabric straps and smiling face, shown with a blue hand pump
Exclusive
AniOne
dog toy fish
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.00
Pale blue round pet bowl featuring a smiling yellow daisy design inside
Exclusive
FIT+FUN
Ceramic Bowl
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.00