Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2921 Products
EVERYDAY LOW PRICES
Two small, white, woven toy mice with orange ears and black eyes, designed for pet play.
Exclusive
FIT+FUN
Sisal Toy Mouse
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (36)
€0.99
Can of dog food labeled "FIT+FUN SAFTIGE BROCKEN mit Rind," featuring juicy chunks with beef, 400g, with images of a dog and a puppy.
Exclusive
FIT+FUN
Juicy Chunks Beef 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€2.39/kg)
Variants available: 2
Cat food pouch with a playful tabby next to jelly cat food. Text: "PREMIERE. I love my cat," "FINEST JELLY," "Rich in Turkey."
Exclusive
PREMIERE
Finest wet food for cats Jelly Adult rich in Turkey 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€11.65/kg)
Variants available: 2
Dog food packaging featuring a Papillon dog licking its lips, labeled "PREMIERE. I love my dog," with "BEST MEAT Huhn mit Ente" and "ADULT."
Exclusive
PREMIERE
Best Meat dry food dog adult Duck & Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€9.90/kg)
Variants available: 2
MultiFit Adult 1+ pâté dog food can, poultry hearts flavor, 400g, shows happy dog and bowl of pâté on pink label
NewExclusive
MultiFit
wet dog food pâté Poultry hearts 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€2.47/kg)
Variants available: 2
Orange rubber pet toy shaped like a sleeping lion's face with cream muzzle, black nose and whisker details.
Exclusive
FIT+FUN
Dog Chew Toy Latex
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.00
Tan curly plush bear coin purse with embroidered face, zipper pouch and metal carabiner clip
Exclusive
FIT+FUN
Poop Bag Holder Bear
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.00
Deal
Select Gold Senior Hair & Skin cat food pouch for cats 9+ years, chicken pâté, grain-free, no sugar or soy, with a cat image.
Exclusive
SELECT GOLD
Hair & Skin Senior Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.03
(€12.12/kg)
Deal
Select Gold Senior Indoor cat food pouch with a gray tabby cat, chicken pâté, grain-free, no added sugar or soy.
Exclusive
SELECT GOLD
Indoor Senior +7 Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.03
(€12.12/kg)
Deal
Select Gold Senior Acceptance cat food pouch for cats 7+ years, chicken with liver & salmon pâté, grain-free, no added sugar or soy.
Exclusive
SELECT GOLD
Acceptance Senior +7 Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.03
(€12.12/kg)
Pouch of cat food labeled "Moments to enjoy," featuring tuna with sardines, a fork with a piece of fish, and an orange cat.
Exclusive
MOMENTS
Adult Tuna with sardines 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.09
(€15.57/kg)
Variants available: 5
Sheba cat food tray: Fine Flakes in Jelly with salmon, 85g, gold pack with cat image and MSC sustainable seafood logo.
New
Sheba
Jelly Tray Wet Cat Food Salmon 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.15
(€13.53/kg)
Sheba Classics in Terrine 85g cat food tray — "with chicken" label, grey cat image and plate of chicken pieces
New
Sheba
Loaf Tray Wet Cat Food Chicken 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.15
(€13.53/kg)
Sheba Sauce Collection cat food tray, gray cat image and bowl of turkey in white sauce, 85g
New
Sheba
Gravy Tray Wet Cat Food Turkey 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.15
(€13.53/kg)
Purina Gourmet Gold Pâté cat food can, 85g, featuring a white cat image and labeled "With Ocean Fish."
GOURMET
Gold Pate Ocean Fish 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.19
(€14.00/kg)
Purina Gourmet Gold Savoury Cake with Tuna cat food can, 85g, featuring a white cat image on the label.
GOURMET
Gold Savoury Cake 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.19
(€14.00/kg)
Purina Gourmet Gold Savoury Cake with Chicken cat food can, 85g, featuring a white cat image on the label.
GOURMET
Gold Savoury Cake 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.19
(€14.00/kg)
Cat food can featuring tuna with surimi, labeled "Premiere. I love my cat," with a photo of the dish on the front.
Exclusive
PREMIERE
Fine Fillets Natural Tuna with surimi 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€16.13/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Adult Sensitive dog food with beef and potato, grain-free, no added sugar or soy, ideal for food intolerances.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Adult Wet Dog Food Beef with potato 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€12.90/kg)
Variants available: 4
Dog food packaging featuring a smiling dog, with text "PREMIERE. I love my dog" and "rich in Poultry & Beef" in German and English.
Exclusive
PREMIERE
Petit Pâté Poultry & Beef 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€8.60/kg)
Variants available: 3
Dog food packaging shows a cute brown and white puppy, labeled "PREMIERE," "JUNIOR," and "PETIT PÂTÉ," emphasizing "rich in Chicken & Beef."
Exclusive
PREMIERE
Petit Pâté Junior Poultry & Beef 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€8.60/kg)
Cat food can with a black cat image, labeled "Moments Diamond," featuring "Soufflé mit Huhn" and "with chicken," 85g.
Exclusive
MOMENTS
Diamond Soufflé Chicken 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
Variants available: 4
Cat food can featuring a Bengal cat sniffing a bowl of tuna drink, labeled "PREMIERE My Drink" with text in multiple languages.
NewExclusive
PREMIERE
My Drink Tuna 140 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€9.21/l)
Royal Canin Puppy Mini wet food pouch, 85g, for puppies 2-10 months, featuring chunks in gravy and a soft texture for baby teeth.
ROYAL CANIN
Mini Puppy 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€15.18/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Junior Sensitive dog food for puppies under 1 year, lamb with salmon & potato, grain-free, no added sugar or soy.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior Wet Dog Food 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.29
(€12.90/kg)
Deal
Schesir Functions Digestive Topper for adult sensitive cats, pumpkin with wheat grass, grain free, 40g pouch.
Schesir
Functions Digestive Topper 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.35
(€33.75/kg)
Royal Canin Dermacomfort dog food packaging, featuring a black Scottish Terrier, highlights "Reduced allergen formula" and "Care Nutrition."
ROYAL CANIN
Dermacomfort 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.39
(€16.35/kg)
Cat food pouch featuring a Bengal cat, labeled "Premiere. I love my cat" with "Tuna Fish with Calamari in Jelly" in German and English.
Exclusive
PREMIERE
Fine Fillets Tuna with calamari 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.39
(€13.90/kg)
Variants available: 4
Cat food can featuring a tabby cat on the label, with text stating "Thunfisch mit Gemüse" (Tuna Fish with Vegetables) and "JELLY."
Exclusive
PREMIERE
Fine Filets Wet Cat Food for Adults – Jelly Tuna with vegetables 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.39
(€13.90/kg)
Variants available: 4
Deal
Wilderness Senior cat food pouch (Real Nature) with tabby cat photo, "Pure Chicken" label, chicken leg image and "96% 4% 0%" text