Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2919 Products
Deal
Schesir Special Mousse cat food pouch for adult cats, salmon with chicken, grain free, skin & coat formula, 70g.
Deal
Schesir Special Mousse Light chicken flavor adult cat food pouch, grain free, low calories, 70g.
Schesir
Chicken Light 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.51
(€21.57/kg)
Pouch of Real Nature Original senior dog food, labeled "Geflügel mit Wild" with illustrations of chicken and deer.
Exclusive
REAL NATURE
Original wet cat food, Senior Poultry with game 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.59
(€18.71/kg)
Variants available: 2
Real Nature Original pet food can, featuring "Huhn mit Lamm" (Chicken with Lamb) for adults, with illustrations of a chicken and a lamb.
Exclusive
REAL NATURE
Adult Lamb & Turkey Liver 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€16.90/kg)
Variants available: 4
A can of MultiFit cat food with a ginger cat label, marked "ADULT" in bold blue, and "JELLY" with chicken flavor.
Exclusive
MultiFit
Adult Jelly Chicken 405 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€4.17/kg)
Premiere I love my dog Dog Drink can, featuring a bowl of creamy drink, with text indicating it contains chicken, 200ml.
Exclusive
PREMIERE
Dog Drink Chicken 200 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€8.45/l)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet for dogs with diabetes, 100g pâté packaging, featuring text on glucose regulation and dietary information.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Diabetes 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€16.90/kg)
Pouch of Real Nature Wilderness Adult cat food featuring a serval cat on a rocky terrain, labeled "Pure Chicken" with 99% chicken content.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Adult
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€19.88/kg)
Wilderness Adult Pure Beef pet food packaging featuring a wild cat in a natural setting, with 99% beef, 1% vegetables, and 0% added grains.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Adult
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€19.88/kg)
Pouch of Real Nature Wilderness Adult cat food featuring "Pure Turkey" with a 99% turkey content, a cat in the background, and nutritional details.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Adult
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€19.88/kg)
Dog food packaging featuring a chunky menu with beef, labeled "ADULT." Includes text about biotin, zinc, and omega fatty acids for shiny fur.
Exclusive
PREMIERE
Chunky Menu Adult Pure Beef 175 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€9.66/kg)
Variants available: 2
Hypoallergenic cat food in a 100g container, labeled "Select Gold Medica Veterinary Diet," featuring a cat silhouette and nutritional claims.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica KIT Hypoallergenic Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€16.90/kg)
Real Nature Original senior dog food in a gold-trimmed container, featuring chicken and duck illustrations and multilingual text.
Exclusive
REAL NATURE
Senior Chicken & Duck 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€16.90/kg)
Select Gold Adult Sensitive dog food can with horse and sweet potatoes flavor, featuring a golden retriever image.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Adult Wet Food Dog Horse with sweet potato 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€8.45/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Puppy food packaging featuring chunks in gravy, suitable for puppies aged 2-15 months, with a soft texture for baby teeth.
ROYAL CANIN
Maxi Puppy 140 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.79
(€12.79/kg)
Fit+Fun Sticks for small pets, featuring two honey-coated sticks and images of a rabbit, guinea pig, hamster, and chinchilla.
Exclusive
FIT+FUN
Rodent and Dwarf Rabbit Sticks 160 g Honey
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.79
(€11.19/kg)
Variants available: 2
Wet dog food packaging with two wolf puppies, labeled "Wilderness Junior True Country Chicken with Salmon," featuring 95% meat and 5% fruits/herbs.
NewExclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Junior chicken with salmon 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.79
(€17.90/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Yellow rubber duck with yellow beak, black eye, blue paint splash on head and red and blue polka dots.
Exclusive
FIT+FUN
Dog Toy Latex Duck
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.79
Silver pet food container labeled "Wilderness Adult Pure Chicken" with a wild cat image, stating 99% chicken, 1% plants, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Adult Pure Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.79
(€17.90/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Yellow textured rubber dog toy ball with blue basketball-style grooves and pebble surface
Exclusive
FIT+FUN
Latex Sports Balls XS
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (2)
€1.79