Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2926 Products
Blue air stones for aquariums, packaged in a card with fish graphics, labeled "AniOne Wild Variety," includes "Pack of 2."
Exclusive
AniOne
air stone, 2 pieces
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
PREMIERE I love my cat Mini Sticks cat treats with chicken and duck, soft texture, 50g pack with gray cat image
Exclusive
PREMIERE
Mini Sticks Chicken & Duck 50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€49.80/kg)
Pouch of MultiFit Pudding for cats, featuring a licking orange cat, with text indicating "91% milk" and "reduced lactose."
Exclusive
MultiFit
Pudding 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€16.60/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit packaging of Meisenringe bird suet rings, shows suet ring and birds; visible text 'MEISENRINGE', '5 Stück'
Exclusive
MultiFit
Bird Feeder Rings 5pk
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
A smiling corgi sits beside a package of "Premiere I ♥ my dog Fun Snack Chew Heart," featuring a beef rawhide treat with heart shapes.
Exclusive
PREMIERE
Chew It Chewing Heart 38 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€65.53/kg)
MultiFit native snack package featuring rabbit ears with chicken, displaying several pieces inside a clear bag, with a dog image on top.
Exclusive
MultiFit
native rabbit ears with chicken 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€31.13/kg)
PREMIERE I ♥ my cat My Jelly box; ginger cat licking jelly from tube; yellow tag reads 'with chicken, cheese & cat grass'
Exclusive
PREMIERE
MyJelly 6 x 15 g Chicken, Cheese & Cat Grass 6x15 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€27.67/kg)
Variants available: 2
Blue rubber pet toy ball with a black nozzle, designed for interactive play.
Exclusive
AniOne
Fan Ball
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
EVERYDAY LOW PRICES
Yellow pet grooming comb with fine and wide teeth, designed for detangling and grooming pets.
Exclusive
FIT+FUN
flea comb yellow
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
EVERYDAY LOW PRICES
A pet blanket featuring a green leaf pattern with white stitching along the edges.
Exclusive
AniOne
valerian cuddle cushion
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
EVERYDAY LOW PRICES
A pet blanket featuring a green leaf pattern with white stitching along the edges.
Exclusive
AniOne
cuddle cushion catnip
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
Red plastic cat litter scoop with a flat base and slotted design for easy sifting.
Exclusive
AniOne
Litter Scoop
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (1)
€2.49
A tabby cat sits beside a package of "Soft Rolls Moments" cat treats, featuring salmon and chicken flavor, with four 10g portions.
Exclusive
MOMENTS
Soft Rolls Salmon & Chicken 4x10 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€62.25/kg)
Variants available: 2
A Bengal cat with green eyes rests beside a package of "Premiere I Love My Cat Creamy Crunch" treats, featuring poultry and pumpkin.
Exclusive
PREMIERE
Creamy Crunch Poultry & Pumpkin 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€41.50/kg)
A Bengal cat rests next to a "Premiere I Love My Cat" Creamy Crunch treats package, showcasing chicken and fig flavor.
Exclusive
PREMIERE
Creamy Crunch fig 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€41.50/kg)
A playful tabby cat reaches for a creamy pudding treat labeled "My Pudding" with blueberries, featuring low lactose content.
Exclusive
PREMIERE
My Pudding Blueberry 6x15 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€27.67/kg)
Variants available: 2
Light blue pet collar with a black buckle and metal D-ring for leash attachment, featuring a woven design.
Exclusive
AniOne
Junior Cat Collar turquoise
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
Variants available: 2
Premiere I love my cat Soft Sticks with rabbit & catnip, 6 sticks, 95% meat, grain-free, no added sugar cat treats packaging.
Exclusive
PREMIERE
Soft Sticks Rabbit and catnip 6 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€69.17/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Gray fleece pet blanket with white polka dots, neatly folded.
Exclusive
FIT+FUN
Classic Fleece Blanket gray/ white
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Three colorful pet balls in blue, green, yellow, and red, made of soft felt material, ideal for dog playtime.
Exclusive
FIT+FUN
Tennis Balls
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
EVERYDAY LOW PRICES
Three colorful furry toy mice in teal, gray, and orange with blue patterns, each with small ears and red noses.
Exclusive
FIT+FUN
Rat Toy
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
Canned dog food labeled "Select Gold Medica Veterinary Diet," featuring "Schonkost Diététique Gastrointestinal" and "Mit Pute Junior."
NewExclusive
SELECT GOLD
Medica Gentle Food Junior 195 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€12.77/kg)
Exclusive
MOMENTS
Snack Cat Kitten Fillet Chicken 2x15 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€83.00/kg)
Blue translucent pet treat-dispensing ball with triangular panels and small rubber nubs
Exclusive
AniOne
Cooling Toy Ball
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
EVERYDAY LOW PRICES
Light pink squeaky pig dog toy with purple airbrush stripes, open snout and small black eye
Exclusive
FIT+FUN
Dog Toy Latex Pig L
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
Deal
Can of Hill's Science Plan dog food, loaf paté, Healthy Recipe with Turkey, Adult 1-6, bowl photo and red dog silhouette
Hill´s
Hill's Science Plan wet dog food, Adult with turkey 370 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.50
(€6.76/kg)
Variants available: 3
Select Gold Adult Sensitive dog food can with lamb and rice, gluten-free, for dogs over 1 year, featuring a golden retriever image.
Exclusive
SELECT GOLD
Wet Dog Food Sensitive Adult Lamb with rice 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.69
(€6.73/kg)
Variants available: 8
Select Gold Junior Sensitive dog food can, chicken with rice flavor, gluten-free, for dogs under 1 year.
Exclusive
SELECT GOLD
wet dog food Sensitive Junior Chicken & Rice 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.69
(€6.73/kg)
Variants available: 2
Select Gold Adult Pure Wild Boar Grain-Free Cat Food Pâté can with Siamese cat and 72% wild boar text.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Paté Adult Wet Cat Food Wild boar 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.69
(€6.73/kg)
Variants available: 3
Select Gold Kitten Pure chicken pâté wet cat food can with a Siamese kitten and 72% chicken text.
NewExclusive
SELECT GOLD
Pure Kitten Pâté Wet Cat Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.69
(€6.73/kg)