Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2926 Products
Bag of schesir snax! crunchy tuna-filled pet snacks, Ricco in Tonno / Rich in Tuna, Added Taurine & Vitamins, 60g
Schesir
Snax! Pillow Cat Treat Tuna 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.79
(€46.50/kg)
White and purple Schesir Snax bag of beef crunchy pet snacks, 'Ricco in Manzo / Rich in Beef', 'Added taurine & vitamins', 60g
Schesir
Snax! Pillow Cat Treat Beef 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.79
(€46.50/kg)
Schesir Snax! pouch of crunchy pet snacks, rich in pork; added taurine & vitamins; 60g; "2 kcal per snack"
Schesir
Snax! Pillow Cat Treat Pork 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.79
(€46.50/kg)
Pack of Dreamies cat treats, featuring a playful cat illustration, with text highlighting chicken flavor and nutritional benefits.
Dreamies
cat snack Chicken 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.79
(€46.50/kg)
Variants available: 3
Dreamies Mix cat treats package featuring a playful cat, with images of chicken and duck, and text highlighting creamy and crunchy textures.
Dreamies
Mix Chicken & Duck 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.79
(€46.50/kg)
Blue Purina Bakers Bites dog treat pouch with dog photo, kibble cubes and text BITES, WITH CHICKEN and NO RAWHIDE.
Bakers
Bites Dog Treats Chicken 130g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.89
(€22.23/kg)
Select Gold Adult Sensitive dog food can with a golden retriever image, Duck with Potato flavor, 800g.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Wet Food Adult Duck with potato 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.89
(€3.61/kg)
Variants available: 8
A bag of fit+fun Vogelsand bird sand with three colorful birds: a yellow canary, green budgerigar, and white finch.
Exclusive
FIT+FUN
bird sand 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€1.20/kg)
Dried fish snack for dogs in a 70g package, featuring a dog on the front and text in multiple languages about the product.
NewExclusive
PREMIERE
Fish Dried Fish Snack 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Black fish net with a square mesh head and a twisted handle, designed for catching fish or aquatic pets.
Exclusive
AniOne
fishing net, black
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
Aquarium thermometer packaging featuring a scale from 18°C to 34°C, with an illustration of a fish and aquatic background.
Exclusive
AniOne
thermometer
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
Dog treat package labeled "Bonies Mini" with "Premiere. I ❤️ my dog" branding, featuring a Pomeranian and pollock ingredient details.
Exclusive
PREMIERE
Dog Snack Bonies Mini Pollack 125 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€23.92/kg)
Variants available: 3
MultiFit Cow Boys dog snacks package featuring a dog on the front, with text indicating "No added sugars" and "Beef." Contains 8 pieces.
Exclusive
MultiFit
cowboys sausage chains 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
A bag of MultiFit wild bird food featuring a blue tit and a robin on a branch, labeled "STREUFUTTER" with 1kg weight.
Exclusive
MultiFit
Wild Bird Food 1 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€2.99/kg)
Carrot-flavored pet treats in a clear bag, labeled "MultiFit Nature Grain Free," featuring small animals like a rabbit, guinea pig, and hamster.
Exclusive
MultiFit
Grainfree Nature Drops Carrot 140 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€21.36/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Dog treat packaging labeled "Junior Snack Sticks," 70g, featuring a golden retriever puppy and "Premiere. I love my dog" branding.
Exclusive
PREMIERE
Junior Sticks Chicken & Beef 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
A pet treat package labeled "Premiere. Fish" featuring chicken breast with fish. The transparent section shows medium-sized fish treats inside.
Exclusive
PREMIERE
Chicken Breast with Fish 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Select Gold Adult Pure dog food can with venison flavor, 70% venison, grain-free formula, and a black and white dog image.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Adult Wet Dog Food Venison 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€7.48/kg)
Variants available: 6
Select Gold Pure cat snacks packaging featuring a light-colored cat, with text indicating chicken flavor, suitable for adult cats.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Chicken Snack Adult 75g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
Purina Felix Soup Tender Strips packaging shows a playful black and white cat, a soup bowl, and flavors: beef, chicken, lamb.
Felix
Soup Tender Strips 6 x 48 g Mix pack
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€10.38/kg)
Variants available: 2
Lily's Kitchen Salmon Treats for cats packaging shows a playful cat and highlights "Natural Ingredients," "Grain Free," and "No Added Sugar."
Lily's Kitchen
Salmon Cat Treats 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
Pouch of cat snack cream labeled "Moments to enjoy," featuring chicken with shrimp, with a spoon and a cat lying beside it.
NewExclusive
MOMENTS
Snack Cream Chicken & Prawns 90 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€29.90/kg)
Select Gold Snacks kitten treats pouch, 4–12 months, grain‑free chicken with yoghurt, pink bag with kitten photo
Exclusive
SELECT GOLD
Snacks Kitten Chicken with Yoghurt 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
Natural coconut fiber bedding for pets, featuring a dense, brown, fibrous texture. Ideal for small animals.
Exclusive
AniOne
Coconut Nesting Material
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
Canned pet food labeled "Medica Veterinary Diet" for dogs, designed for obesity and diabetes management, featuring a silhouette of a dog.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Reduction & Diabetes 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€14.95/kg)
Royal Canin Mini Ageing dog food can, featuring a green and white design, labeled for small dogs up to 10 kg.
ROYAL CANIN
Mini Ageing Mousse 195 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€15.33/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Green plush pet toy shaped like a textured ball with rounded protrusions, designed for dogs or cats.
Green packaging of Burgess Excel Nature Snacks featuring "Herby Hearts" with mixed herbs and apple, suitable for rabbits and guinea pigs.
Burgess
Excel Herby Hearts 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
Burgess Excel Nature Snacks Fruity Feasts packaging with green heart-shaped banana and blueberry treats for rabbits and guinea pigs.
Burgess
Excel Fruity Feasts 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
A can of cat food labeled "Moments to enjoy," featuring a golden cat lounging beside pink tuna chunks and a fork.
Exclusive
MOMENTS
Adult Pacific Tuna 220 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€13.59/kg)
Variants available: 3
Canned dog food labeled "Medica Veterinary Diet" with "Schonkost," "Dietétique Gastrointestinal," a chicken icon, and a dog silhouette.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Wet Cat Food Chicken 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€14.95/kg)
Variants available: 2
Canned dog food labeled "Select Gold Medica Veterinary Diet Gelenkdiaet," with a dog silhouette and multilingual joint diet information.
NewExclusive
SELECT GOLD
Medica Mobility Chicken Wet Dog Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€7.48/kg)