Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2926 Products
EVERYDAY LOW PRICES
Bright orange pet grooming brush with soft, rounded spikes and a handle for easy grip.
Exclusive
FIT+FUN
massage brush
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (10)
€3.49
Box of Purina Bonio dog treats, featuring a cartoon bone logo and the text "the original," with a close-up of a dog's face.
BONI
O Original Dog Biscuits 650 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.59
(€5.52/kg)
Purina Bonio dog biscuit box, red/yellow with bone logo, text "Flavoured with Chicken" and "Baked in Britain", dog photo
BONI
o Biscuits Chicken Dog Treat 650g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.59
(€5.52/kg)
Wilderness Senior Pure Chicken pet food can, featuring a cat in a grassy background. Contains 96% chicken, 4% plants, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Senior Pure Chicken 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.69
(€9.23/kg)
Schesir Stix cat creamy snacks with salmon, grain free, 6 single individual portions, for adult cats.
Schesir
Stix Creamy Snack Salmon 6x15g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.79
(€42.11/kg)
Schesir STIX cat creamy snacks chicken flavor, grain free, 6 individual portions, adult cat, purple and orange packaging.
Schesir
Stix Creamy Snack Chicken 6x15g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.79
(€42.11/kg)
Schesir STIX cat creamy snacks tuna flavor, grain-free, 6 single portions, for adult cats, 90g pack.
Schesir
Stix Creamy Snack Tuna 6x15g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.79
(€42.11/kg)
MultiFit Futter-Mix pet food mix package containing six colorful, netted food balls, with a blue label detailing product information.
Exclusive
MultiFit
feed mix 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€7.98/kg)
Dog treat packaging featuring "Premiere. I ❤️ my dog" with a golden retriever puppy, heart-shaped snacks, and "Junior Snack Sweethearts" label.
Exclusive
PREMIERE
Training Snack Puppy Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€39.90/kg)
Peanut butter with insects in a jar, featuring a colorful bird on a branch and multilingual text about the product.
Exclusive
PREMIERE
Peanut Butter with Insects 250g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€15.96/kg)
Exclusive
PREMIERE
Peanut Butter with Berries 250g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€15.96/kg)
A Bengal cat with green eyes lies beside a bag of "Premiere. I ❤️ my cat" creamy crunch treats, featuring chicken and fig flavor.
Exclusive
PREMIERE
Creamy Crunch chicken & fig 180 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€22.17/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit Pond Sticks fish food for ornamental pond fish, shape-retaining, long-lasting buoyancy, 100g container with images of koi fish.
Exclusive
MultiFit
Pond Sticks 1 l
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€3.99/l)
Variants available: 2