Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2926 Products
Burgess Excel Nature Snacks Wildflower Forage, 75g pack featuring a heart-shaped mix of dried wildflowers, labeled as 100% natural and high in fiber.
Burgess
Excel Wildflower Forage 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€53.20/kg)
Burgess Excel Nature Snacks packaging with a heart-shaped window showing dried leaves, labeled "100% natural" and "high in fibre."
Burgess
Excel Luscious Leaves 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€66.50/kg)
FIT+FUN Adult cat food with chicken, 2kg bag featuring a tabby cat and kibble image.
NewExclusive
FIT+FUN
dry cat food Adult with chicken 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€2.00/kg)
Gray plush mouse toy with purple ears and a pink rope tail, designed for pet play.
Exclusive
AniOne
Toy Mouse
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€3.99
A bag of MultiFit cat food featuring a cute orange kitten on the front, labeled "CARE JUNIOR" with "Huhn" (chicken) and a bowl of kibble.
Exclusive
MultiFit
MultiFt Care Dry Cat Food, Junior, Chicken 750 g
Rating: 2.0 out of 5 stars
2.0 (1)
€3.99
(€5.32/kg)
Variants available: 2
MultiFit Care Sensitive cat food packaging, featuring a cat image, with a bowl of kibble and text highlighting turkey as the main ingredient.
Exclusive
MultiFit
Care Dry Food Cat, Adult, Sensitive, Turkey 750 g
Rating: 2.0 out of 5 stars
2.0 (5)
€3.99
(€5.32/kg)
Variants available: 2
Gray cat on a yellow bag of MultiFit cat food labeled "CARE URINARY," featuring a bowl of kibble and text about urinary health support.
Exclusive
MultiFit
Care dry cat food, Adult, Urinary, Chicken 750 g
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (3)
€3.99
(€5.32/kg)
Variants available: 2
A glossy, round, maroon pet toy shaped like a bear's head, featuring small ears and a snout, designed for playful pets.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Treat Ball S-M
Rating: 2.1 out of 5 stars
2.1 (9)
€3.99
A lavender cat-shaped pet bowl with a raised edge and a cute face design featuring whiskers and a nose.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Cat Bowl lila
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (13)
€3.99
EVERYDAY LOW PRICES
Light blue pet food bowl with heart-shaped cutouts on the sides, designed for dogs or cats.
Exclusive
FIT+FUN
Plastic Bowl Heart 700 ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (4)
€3.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Light green pet food bowl with heart-shaped cutouts on the sides, designed for easy handling.
Exclusive
FIT+FUN
Plastic Bowl Heart 700 ml
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (2)
€3.99
Variants available: 2
MultiFit cat food bag featuring an orange tabby, "ADULT 1+ With Chicken" label and "1kg" weight
Exclusive
MultiFit
Dry Cat Food, Adult Chicken 1 kg
Rating: 2.3 out of 5 stars
2.3 (6)
€3.99
(€3.99/kg)
Variants available: 2
MultiFit kitten food bag showing a kitten, label "KITTEN <1", "with chicken", and 1kg.
Exclusive
MultiFit
Dry Food Cat, Junior, Chicken 1 kg
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (9)
€3.99
(€3.99/kg)
Variants available: 2
Stainless steel pet bowl with speckled metal hanger for attaching to cages or crates.
Exclusive
AniOne
Hanging Stainless Steel Bowl 150 ml
Rating: 2.3 out of 5 stars
2.3 (3)
€3.99
Variants available: 3
Plush sloth toy clinging to a stick with a green leaf, featuring large blue eyes and a friendly smile.
Exclusive
AniOne
toy sloth with matatabi stick
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (3)
€3.99
EVERYDAY LOW PRICES
White ceramic pet bowl with a green rim, featuring the text "fressnapf maxi zoo" and a playful dog graphic.
Exclusive
FIT+FUN
Ceramic Bowl 700 ml
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€3.99
Bag of Fit+Fun Sensitive cat food with lamb and rice, featuring a tabby cat and 2kg weight.
NewExclusive
FIT+FUN
Dry Food Cat Adult Sensitive with Lamb & Rice
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€2.00/kg)
Green plush pea pod pet toy with two green sisal balls inside, designed for cats.
Exclusive
AniOne
Toy Sisal Pea
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
EVERYDAY LOW PRICES
Yellow star-shaped dog toy with blue and orange striped fabric tail on white background
A plush pink sloth toy clings to a natural rope with colorful feathers, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
toy sloth on a rope
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€3.99
Cat toy featuring a wooden wand with a string attached to colorful feathers, ideal for interactive play.
Exclusive
AniOne
Natural Feather Teaser Toy
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (8)
€3.99
Blue and yellow woven dog tug toy with multiple loops and a handle, labeled "Antone."
Exclusive
AniOne
Reflective Dew Stick
Rating: 1.7 out of 5 stars
1.7 (3)
€3.99
EVERYDAY LOW PRICES
Three colorful lizard-shaped dog toys in blue, yellow, and pink with black limbs and cartoon eyes.
Exclusive
FIT+FUN
Toy Lizard
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (5)
€3.99
EVERYDAY LOW PRICES
Set of three round pet toys designed as a football, soccer ball, and baseball with black trim.
Exclusive
FIT+FUN
Toy Sports Ball
Rating: 2.5 out of 5 stars
2.5 (2)
€3.99
EVERYDAY LOW PRICES
A plush duck toy with a yellow head, orange beak, and brown, gray, and cream body, featuring textured fabric and orange legs.
Exclusive
FIT+FUN
toy with squeaker
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (25)
€3.99
Green MultiFit squirrel feed bag with a squirrel image, featuring text in German, French, and Italian, plus "with nuts" and "all seasons" icons.
Exclusive
MultiFit
Squirrel food 600 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€6.65/kg)
A 500g bag of shelled peanuts for birds, labeled "Premiere. I love my garden," featuring a bird illustration and feeding instructions.
Exclusive
PREMIERE
Peanut Feeder 500g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (18)
€3.99
(€7.98/kg)
Gray pet socks with red and black stripes, featuring a dotted rubber grip on the bottom for traction.
Trixie
dog socks grey
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (8)
€3.99
A 500g bag of sunflower seeds for birds, labeled "Premiere. I love my garden," featuring a colorful image of a goldfinch.
Exclusive
PREMIERE
Sunflower Seed Feeder 500g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (14)
€3.99
(€7.98/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Tiny Friends Farm Harry Hamster Tasty Mix pet food bag with hamster images and 700g weight.
Tiny Friends Farm
Harry Hamster 700g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€5.70/kg)
MultiFit Kräuterheu herbal hay for small pets, 500g, 100% natural, with images of rabbit, guinea pig, hamster, and chinchilla.
Exclusive
MultiFit
Herbal Hay 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€7.98/kg)
MultiFit Blütenheu hay with blossoms for small pets, 100% natural, in clear plastic bag with images of rabbit, guinea pig, hamster, and chinchilla.
Exclusive
MultiFit
Flower Hay 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€7.98/kg)
Clear plastic bag of 500g hay with dandelion, labeled "Multifit," featuring a rabbit, guinea pig, and chinchilla images.
Exclusive
MultiFit
Hay Dandelion 500 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (78)
€3.99
(€7.98/kg)
MultiFit hay with peppermint for small pets, featuring a colorful label with images of a rabbit, guinea pig, and hamster.
Exclusive
MultiFit
Hay Peppermint 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€7.98/kg)
Four colorful plush pet balls in various patterns: a leopard print, a red with black spots, a green and brown camo, and a purple spotted ball.
Exclusive
AniOne
Toy Leo Balls
Rating: 2.3 out of 5 stars
2.3 (7)
€3.99
MultiFit Futter-Mix pet food mix package containing six colorful, netted food balls, with a blue label detailing product information.
Exclusive
MultiFit
feed mix 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€7.98/kg)
Dog treat packaging featuring "Premiere. I ❤️ my dog" with a golden retriever puppy, heart-shaped snacks, and "Junior Snack Sweethearts" label.
Exclusive
PREMIERE
Training Snack Puppy Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€39.90/kg)
Packaging for "Premiere I ❤️ my dog" mini snacks, featuring heart-shaped treats, labeled as chicken flavor, 100g.
Exclusive
PREMIERE
training snacks Mini 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€39.90/kg)