Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2926 Products
Canned dog food labeled "MEDICA VETERINARY DIET DIABETES" with a graphic of a dog and nutritional claims for managing diabetes.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Diabetes Wet Dog Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€7.48/kg)
Canned dog food labeled "Medica Veterinary Diet Hypoallergen" with a white silhouette of a dog and text in multiple languages.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergenic Wet Dog Food with insects 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€7.48/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Mini Ageing dog food can, featuring a green and white design, labeled for small dogs up to 10 kg.
ROYAL CANIN
Mini Ageing Mousse 195 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€15.33/kg)
Cat food can with a label reading "Moments to enjoy," featuring a cat lounging beside a fork and pieces of chicken.
Exclusive
MOMENTS
Adult Chicken 220 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€13.59/kg)
Variants available: 3
Canned dog food labeled "Select Gold Medica Veterinary Diet Leberdiät" for liver health, featuring a dog silhouette and nutritional claims.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Liver Diet Wet Dog Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€7.48/kg)
Cat food packaging with an orange tabby, labeled "MultiFit mini Sauce," featuring trout, salmon, and cod flavors. 6 packs, 300g total.
Exclusive
MultiFit
Mini 6x50 g Fish 6x50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€9.97/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Green plush pet toy shaped like a textured ball with rounded protrusions, designed for dogs or cats.
MultiFit cat milk cream snack tube 75g with no added sugars, showing a cat and a spoon with milk cream.
Exclusive
MultiFit
Milk Cream Paste 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
AniOne Katzenminze Spray catnip spray bottle, 175ml, blue label with cat icon and multilingual text.
Exclusive
AniOne
Catnip Spray 175ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€17.09/l)
AniOne Baldrian Spray 175ml bottle for pets with valerian, blue label and pink cat icon.
Exclusive
AniOne
Catnip Spray 175ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€17.09/l)
Green packaging of Burgess Excel Nature Snacks featuring "Herby Hearts" with mixed herbs and apple, suitable for rabbits and guinea pigs.
Burgess
Excel Herby Hearts 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
Burgess Excel Nature Snacks Fruity Feasts packaging with green heart-shaped banana and blueberry treats for rabbits and guinea pigs.
Burgess
Excel Fruity Feasts 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
Canned dog food labeled "Medica Veterinary Diet" with "Schonkost," "Dietétique Gastrointestinal," a chicken icon, and a dog silhouette.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Wet Cat Food Chicken 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€14.95/kg)
Variants available: 2
Canned dog food labeled "Select Gold Medica Veterinary Diet Gelenkdiaet," with a dog silhouette and multilingual joint diet information.
NewExclusive
SELECT GOLD
Medica Mobility Chicken Wet Dog Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€7.48/kg)
Canned cat food labeled "Medica Veterinary Diet" with "Nierendiät" (Renal Diet) and "Mit Huhn" (With Chicken), featuring a cat silhouette.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Kidney Diet 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€14.95/kg)
Exclusive
PREMIERE
Meat Snack Cubes dog, Beef 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 2
Pouch labeled 'Filet bites Moments' and 'Hühnchen mit Kürbis' showing lounging tabby cat and chicken pumpkin bites, 50g.
Exclusive
MOMENTS
Snack Cat Fillet Bites Chicken & Pumpkin 50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€59.80/kg)
Variants available: 2
Cat treat package: vacuum‑packed duck filet "Filet Moments to enjoy", lounging tabby image, "100% FILET" badge, 30g
Exclusive
MOMENTS
Snack Cat Fillet Duck 30 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€99.67/kg)
Real Nature Wilderness Taste Topper 100% Chicken pet food with wolf image and shredded chicken on kibble.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Snack Dog Topping Fillet 60 g Chicken
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Dog treats package featuring "Premiere. I ❤️ my dog" branding, with a smiling Labrador and "Meat Snack Sticks" label, 70g.
Exclusive
PREMIERE
Meat Sticks Chicken 70 g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (62)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 3
MultiFit Riesen-Meisenknödel bird food package featuring two suet balls, with birds illustrated on the front and text in German and French.
Exclusive
MultiFit
Giant Titmouse Food Balls XXL 500g
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (2)
€2.99
(€5.98/kg)
Dog treat packaging featuring a smiling dog, labeled "Premiere. I ❤️ my dog" with "Tasty Duo Snacks" and flavors: Chicken & Banana. 70g.
Exclusive
PREMIERE
Chicken Breast with Banana Chicken breast with banana 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit Soft Snack chicken dog treats bag with smiling Jack Russell, text 'SNACKS', 'SOFT SNACK', 'HUHN/CHICKEN', 70g
Exclusive
MultiFit
Cat Soft Snack Chicken 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
MultiFit Soft Snack for dogs, 70g package, featuring a playful dog and brown bone-shaped treats. Text highlights "with lamb" and "soft & juicy."
Exclusive
MultiFit
Soft Snack 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Metallic pet ID tag holder with a screw cap and keyring, designed for attaching identification tags to pet collars.
Exclusive
AniOne
address tag
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
A package of "Filet Moments" cat treats with 30g of pure tuna fillet and a relaxed orange cat beside it.
Exclusive
MOMENTS
Fillet Treat Tuna 30 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€99.67/kg)
Variants available: 4
Kitty's Cuisine Crunchy Snack Superfood canister featuring chicken with sea buckthorn and blueberries, labeled in multiple languages.
Exclusive
Kitty´s Cuisine
Kitty´s Cuisine Crunchy Snack Superfood 100g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (28)
€2.99
(€29.90/kg)
Pink cylindrical container labeled "Kitty's Cuisine Crunchy Snack KITTEN," featuring cats, heart, chicken, sweet potatoes, and grain-free.
Exclusive
Kitty´s Cuisine
Kitty´s Cuisine Crunchy Snack Kitten 100g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (29)
€2.99
(€29.90/kg)
KONG Refillables packaging: yellow plush duck cat toy with refillable catnip tube; visible text "KONG Refillables"
New
KONG
Catnip Duck Toy
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.00
Package of KONG Ziggies dog treats (Sea Kelp formula), image of Bernese dog and hand inserting treat into red KONG toy.
New
KONG
Ziggies Enhanced 227g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.00
(€0.00/kg)
White plush mouse cat toy with brown felt ears and long brown and black feather tail on white background.
KONG
Catnip Mouse Toy
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (37)
€3.00