Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2919 Products
Cat food can labeled "Moments to enjoy," featuring a can with an orange cat, and a dish of tuna with trout on a fork.
Exclusive
MOMENTS
Adult Tuna with trout 140 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€13.50/kg)
Variants available: 11
Royal Canin pink pouch 85g kitten wet food KITTEN up to 12 months, bowl of chunks in gravy, kitten image, no preservatives
ROYAL CANIN
Kitten Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Royal Canin Sterilised cat food bag with a running cat illustration, "Health Nutrition," "Weight Maintenance" labels, and a kibble dish.
ROYAL CANIN
Sterilised Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Royal Canin Sensory Feel cat food pouch, 85g, featuring a gray cat with closed eyes, showcasing morsels in gravy.
ROYAL CANIN
Sensory Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Royal Canin Sterilised cat food packaging, featuring a running cat illustration, with text highlighting "Health Nutrition" and "Weight maintenance."
ROYAL CANIN
Sterilised Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
Royal Canin Kitten food pouch, 85g x 12, featuring chunks in jelly, suitable for kittens up to 12 months, with a soft texture for milk teeth.
ROYAL CANIN
Kitten Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.89
(€22.24/kg)
GimCat Milk pouch, yellow cap, spoon dripping milk above tuxedo cat; labels: GimCat, Milk, 99% Vollmilch, lactose-reduced
New
GimCat
milk for cats 200 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€9.95/l)
Pack of Purina Felix Tasty Nuggets cat treats, rich in chicken with duck, high in protein, featuring a blue background and images of nuggets.
Felix
Tasty Nuggets Chicken and Duck 50g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€39.80/kg)
A playful black and white cat on a blue background holds a treat from a "Felix Tasty Nuggets" package, labeled "Rich in Beef with Lamb."
Felix
Tasty Nuggets Beef and Lamb 50g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€39.80/kg)
A playful orange cat licking its lips next to a box of MultiFit Milky Dessert, featuring 8 servings with milk and yogurt, and a calcium claim.
Exclusive
MultiFit
Milky Desserts 8x 10 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€24.88/kg)
Pink MultiFit Nature pet snack bag labeled SNACKS KAROTTEN-CHIPS with images of rabbit, hamster, chinchilla and guinea pig
Exclusive
MultiFit
Nature snacks carrot chips 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€18.09/kg)
Three packages of MultiFit Fruity Meat Sticks for cats, featuring an orange cat and highlighting 91% meat with chicken and apple flavors.
Exclusive
MultiFit
Fruity Meat Sticks Chicken & Apple 8x5 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€49.75/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
A playful orange cat is featured on a round packaging for MultiFit Knuspy treats, labeled "mit Lachs" (with salmon) in bold pink text.
Exclusive
MultiFit
Crispies Salmon 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€33.17/kg)
Variants available: 2
MultiFit Soft Snack for cats, featuring an orange tabby cat on the packaging, with heart-shaped treats and text indicating "Huhn" (chicken).
Exclusive
MultiFit
Soft Snack Chicken 50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€39.80/kg)
A bag of "fit+fun Kleintierstreu" small animal bedding featuring images of a guinea pig, rabbit, hamster, and chinchilla on a red background.
Exclusive
FIT+FUN
small animal litter 15 l
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€0.13/l)
Three MultiFit Snacks BBQ meat stick cat treat packs with ginger cat image, showing text SNACKS, BBQ and Mit Hähnchen.
Exclusive
MultiFit
BBQ Meat Sticks Chicken 8x5 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€49.75/kg)
Variants available: 3
MultiFit Sticks pet snacks for small animals, featuring a pink package with images of a rabbit, guinea pig, and chinchilla.
Exclusive
MultiFit
Sticks with dandelion & parsnip 112 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€17.77/kg)
Variants available: 4
Pink MultiFit Dipper small-pet snack pack with small animals; reads 'MIT WALDFRUCHT' and '2x60g=120g'
Exclusive
MultiFit
Dipper forest fruits 120 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€16.58/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit Nature Grain Free pet snack, clear bag of green pea rings with small pets pictured; label shows "Erbsenringe"
Exclusive
MultiFit
Grain Free Pea Rings 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€13.27/kg)
Deal
Cat food packaging shows a close-up of a cat's face, labeled "PREMIERE. I love my cat," with details about liver sausage and cranberries.
Exclusive
PREMIERE
My Cream Liver Sausage & Cranberries 6x15 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€22.11/kg)
Variants available: 2
Can of PREMIERE "I ♥ my dog" adult wet dog food labeled BEST MEAT — Veal with Rice; dog photo with rice and meat chunks
Exclusive
PREMIERE
Best Meat wet food for adult dogs Veal with rice 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Variants available: 4
Canned dog food labeled "Premiere" featuring a yellow Labrador retriever, with text stating "Poultry with Potatoes & Rice, Light."
Exclusive
PREMIERE
Best Meat Light Poultry & Rice 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Three colorful plush bird toys: a red bird with brown wings, a teal bird with tan wings, and a purple bird with green accents.
Exclusive
FIT+FUN
toy birds
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (10)
€1.99
A can of pet food labeled "Moments to enjoy" featuring a cat and a bowl of beef liver topping, with text in multiple languages.
Exclusive
MOMENTS
Topping Powder Beef Liver 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€33.17/kg)
Variants available: 2
A can of cat food labeled "Moments Topping to enjoy," featuring a tabby cat and a bowl of food, with "Käse" (cheese) highlighted.
Exclusive
MOMENTS
Topping Powder cheese 35 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€56.86/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Light green pet food bowl with heart-shaped cutouts on the sides, designed for easy handling and feeding.
Exclusive
FIT+FUN
plastic bowl heart 200 ml green
Rating: 2.1 out of 5 stars
2.1 (16)
€1.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Gray pet food bowl with a smooth, oval shape and a slightly raised edge, designed for easy feeding.
Exclusive
FIT+FUN
plastic bowl 200 ml gray
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (10)
€1.99
Variants available: 2
A colorful dog rope toy featuring twisted strands in blue, gray, and white, with frayed ends for added texture.
Exclusive
AniOne
chew and tug toy S
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€1.99
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
White ceramic pet bowl with a green rim, featuring the logo "fressnapf maxi zoo" printed on the inside.
Exclusive
FIT+FUN
Ceramic Bowl cream
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (2)
€1.99