Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2922 Products
Royal Canin Mother & Babycat cat food bag featuring a mother cat and her kitten, with text highlighting health support and rehydratable kibble.
ROYAL CANIN
Mother & Babycat 1-4 Months Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (119)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 2
Colorful braided dog toy with red plastic ends, designed for chewing and tugging.
Exclusive
AniOne
cotton perch M
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
Wooden pet ladder with seven rungs and metal hooks at the top for hanging, designed for small animals.
Exclusive
AniOne
wooden ladder
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€8.99
Wooden pet house shelf with a brown slanted roof and a small pull-out drawer, designed for small animals.
Exclusive
AniOne
Peanut Butter Holder
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
Tube of PetBalance Support Taurin Paste for cats, featuring a gray cat on the label, with text in English and French.
Exclusive
PetBalance
Support Taurine Paste 100g
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (8)
€8.99
(€89.90/kg)
Tube of PetBalance Support Harn-PH Paste for cats, 100g, featuring a gray cat on the label and claims to support urinary health.
Exclusive
PetBalance
Support Urinary pH Paste 100g
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (7)
€8.99
(€89.90/kg)
Gray pet grooming mat with a textured surface, designed to catch loose fur and dirt.
Exclusive
AniOne
Half-Moon Toilet Mat 40x60 cm gray
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (38)
€8.99
Variants available: 3
A blue and black hexagonal-patterned pet toy bag with a drawstring, featuring the "AniOne" logo on the side.
Exclusive
AniOne
Snack Dummy blue
Rating: 2.1 out of 5 stars
2.1 (9)
€8.99
Black cat with green eyes on a bag of Gain Elite cat food, labeled "Adult Cat Chicken," 800g, highlighting nutritional benefits.
GAIN
Elite Adult Chicken 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
(€11.24/kg)
Variants available: 2
Gain Elite Complete Cat Nutrition, 800g bag for adult cats, featuring salmon flavor and a gray cat image on the front.
GAIN
Elite Adult Salmon 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
(€11.24/kg)
Variants available: 2
Gain Elite Complete Cat Nutrition, Senior 7+, Chicken flavor, 800g bag featuring a gray cat on the front, with health benefits listed.
GAIN
Elite Senior 7+ chicken 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
(€11.24/kg)
Variants available: 2
Disposable nappies for male dogs, featuring a black and white dog on the packaging, with size options S, M, L, XL for dogs under 3.5 kg.
Exclusive
TAKE CARE
Disposable Male Dog Nappies 14 Pieces S
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (21)
€8.99
Variants available: 2
A rectangular pet training pad with a light beige center and a gray border, designed for indoor pet use.
Exclusive
TAKE CARE
Premium Training Pads 14 Piece(s)
Rating: 2.6 out of 5 stars
2.6 (8)
€8.99
Variants available: 2
Colorful pet toy ball made of mesh fabric, featuring orange, blue, purple, yellow, and green sections with orange straps.
Exclusive
AniOne
Activity toy ball S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
Brown plush raccoon toy with a striped body, round eyes, and a smiling face, sitting upright with a fluffy tail.
Exclusive
AniOne
toy plush raccoon M-L
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (8)
€8.99
Orange rubber pet toy ball with multiple holes for easy grip and play. Ideal for dogs to chew and fetch.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Toy Ball
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (7)
€8.99
Wooden pet grooming comb with metal teeth, featuring a heart logo and the text "Take Care" engraved on the handle.
Exclusive
TAKE CARE
Fur Comb with rotating teeth
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (4)
€8.99
Fluffy mint green plush toy with long limbs, ideal for pets to cuddle and play with.
Exclusive
AniOne
toy Tufflove sloth S
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (5)
€8.99
Colorful plush toy shaped like a toucan, featuring a blue body, pink wings, and a large beak with orange accents.
Exclusive
AniOne
toy dog Tucan M-L
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
A vibrant pink and orange plush toy shaped like a platypus, featuring soft, fluffy textures and large, expressive eyes.
Exclusive
AniOne
toy Tufflove platypus S
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (8)
€8.99
Bright pink LickiMat Buddy for dogs, featuring a textured surface for spreading treats, with text highlighting stress relief benefits.
LickiMat
® Buddy™ Pink red
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€8.99
Variants available: 2
Advent calendar with a happy dog illustration, Christmas ornaments, and text "Thempa Merry Christmas" on a teal background.
Thempa
Advent calendar
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (4)
€8.99
(€40.86/kg)
Pink MultiFit dog food bag labeled "SENSITIVE JUNIOR <1" with puppy image, "with lamb, chicken & rice" and 2,5 kg
Exclusive
MultiFit
Dry Dog Food, Junior, Sensitive, with Lamb, Chicken & Rice 2.5 kg
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (2)
€8.99
(€3.60/kg)
Variants available: 2
Yellow MultiFit "My Farm" 5 kg bag of Hühnerfutter (chicken feed) showing hens and mixed grains
Exclusive
MultiFit
MyFarm chicken feed 5 kg
Rating: 2.0 out of 5 stars
2.0 (3)
€8.99
(€1.80/kg)
Variants available: 2
Black leather dog collar with gold buckle, D-ring, sun studs and gold tag engraved with three vertical bars.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Moli dog collar sun XXS
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
Variants available: 3