Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2922 Products
Rolled olive-green dog blanket with orange trim and strap, patch reading "Dog's Creek Outdoor Gear"
Exclusive
Dogs Creek
travel mat
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (3)
€9.99
Plum leather dog collar with gold hardware, heart studs and a round gold tag stamped with three vertical bars
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Moli dog collar heart XXS
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
Variants available: 3
ProDen PlaqueOff Dental Bites cat treats bag (salmon flavor) with cat photo and plaque/tartar claims
New
ProDen
PlaqueOff Salmon Bites Cat 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
(€166.50/kg)
ProDen PlaqueOff Dental Bites Veggie bag for cats with cat photo and 100% natural seaweed badge
New
ProDen
PlaqueOff Bites Cat 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
(€166.50/kg)
Container of Take Care Tooth Finger Pads for pets, showing a dog and a finger with a white pad, labeled for cleaning and care.
Exclusive
TAKE CARE
Dental Finger Pads
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (2)
€9.99
A pet grooming brush with a square head and fine bristles, featuring a blue ergonomic handle for comfortable use.
Exclusive
AniOne
plucking brush for small animals
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (11)
€9.99
Colorful bird toy featuring multiple layers of natural materials, including woven balls and wooden slats, designed for chewing and play.
Exclusive
AniOne
Willow Toy
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (1)
€9.99
A plush dog toy shaped like a beer mug, yellow with a white fluffy top, featuring the text "BEER BUDDY" on the side.
Exclusive
AniOne
Plush Toy Plush Bear for Dogs
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€9.99
Cat food box "Moments to enjoy" Mixed Selection, tabby, spoon of wet food, Quality Filet badge, 12x40g
Exclusive
MOMENTS
Mixed Selection wet cat food for adult cats 12 x 40 g
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (1)
€9.99
(€20.81/kg)
A hanging pet toy made of natural rope, featuring wooden and shell-like decorations, designed for small animals to play with.
Exclusive
AniOne
climbing tower
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (8)
€9.99
EVERYDAY LOW PRICES
FIT+FUN Training Pads for dogs, 50 pieces, size approx. 60 x 60 cm, packaging in red, white, and blue colors.
A white mannequin dog wearing a colorful, splatter-patterned raincoat in shades of purple, pink, and blue, featuring a black logo.
Exclusive
FIT+FUN
Raincoat Camouflage 32 cm
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (20)
€9.99
Clear plastic pet feeding bottle with a white cap, two silicone nipples, and a cleaning brush, labeled "TRIXIE."
Trixie
Bottle Set
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (9)
€9.99
Select Gold XS Senior dog food bag, 4kg, for dogs over 8 years, featuring a small dog on the front, labeled "Huhn" (Chicken).
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Senior XS Dry Dog Food Chicken 1 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (12)
€9.99
(€9.99/kg)
Round plush donut pet bed with cream and beige leopard-print faux fur.
NewExclusive
FIT+FUN
Cat Bed Leo 50 cm
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.00
Purina BETA Sensitive dog food bag, featuring salmon as the main ingredient, with a dual-shape kibble design and prebiotic for digestive health.
BETA
Purina Sensitive Salmon & Rice 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.49
(€5.25/kg)
Gray pet grooming brush with a rounded handle and flexible bristles, designed for effective fur removal and detangling.
Exclusive
TAKE CARE
Shampoo Shower Massage Brush
Rating: 2.5 out of 5 stars
2.5 (2)
€10.49
Yellow bottle of Tetra SafeStart Aquarium Starter with fish tank image and text "Allows fast introduction of fish."
Tetra
SafeStart 100ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€109.90/l)
Green bottle of Tetra AlgoFin, labeled "Treats blanketweed," featuring goldfish illustrations and claims to effectively treat algae.
Tetra
Pond AlgoFin 250 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€43.96/l)