Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2916 Products
Green circular cat toy with holes, a white ball inside, and a purple butterfly attached to a flexible wire.
Exclusive
AniOne
Toy Jolly Butterfly 22 cm
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (11)
€17.99
Dog food bag with a German Shepherd and Cavalier King Charles Spaniel, labeled "Burns Original Fish & Brown Rice Adult/Senior Dogs."
Burns
Original Adult/Senior Fish 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€17.99
(€9.00/kg)
Variants available: 3
A bag of Burns Puppy Original dog food featuring a golden retriever and a black and white puppy on the front, labeled "PUPPY ORIGINAL CHICKEN & RICE."
Burns
Original Puppy Chicken & Rice 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€17.99
(€9.00/kg)
Variants available: 3
Dog food bag featuring two small dogs (a Chihuahua and a Yorkshire Terrier) with the label "TOY & SMALL BREED ORIGINAL CHICKEN & RICE ADULT/SENIOR."
Burns
Toy & Small Breed Chicken & Rice 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€17.99
(€9.00/kg)
Variants available: 2
Yellow and gray striped circular dog toy with a smiling snake face design and reinforced edges.
Exclusive
Dogs Creek
Toy Strong Snake
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€17.99
Orange and gray fox-shaped dog chew toy with a hole in the center and stitched edges.
Exclusive
Dogs Creek
Toy Strong Fox
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€17.99
Light blue pet harness with a padded design, featuring a metal D-ring for leash attachment and gray accents.
Exclusive
AniOne
Optimal Fit Harness blue XXXXS
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (5)
€17.99
Variants available: 5
Bag of Go Native grain free dog food Wild Atlantic Herring with carrot & kale, small kibble size, 70% meat content.
Go Native
Small Herring Carrot Kale 1.5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€17.99
(€11.99/kg)
Real Nature Sensitive natural clumping cat litter with cassava, plant fibers, ultra-firm clumps, soft on paws, unscented, 6kg.
Exclusive
REAL NATURE
Clumping Natural Litter Sensitive Cassava 6 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (97)
€17.99
(€3.00/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit Classic Senior Fish & Classic Mix cat food in jelly, 48 x 100g, with duck, beef, turkey, and cod flavors.
Exclusive
MultiFit
Wet Food Cat Senior Jelly Fish & Classic Mix 48x100g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€17.99
(€3.75/kg)
Metal bird feeder with a dome top, holding three round seed balls, suspended by a wire hook.
Exclusive
AniOne
food column for fat balls
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (14)
€17.99
Tetra AquaSafe water conditioner bottle for pond fish, featuring goldfish and a tap image, with text on benefits and usage.
Tetra
AquaSafe 500 ML
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€17.99
(€35.98/l)
Wooden hay feeder with a circular base and hanging rope, filled with dried grass for small pets.
Exclusive
AniOne
Hay Roll Luca S
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (15)
€17.99
Dog food packaging featuring two dogs, labeled "SENSITIVE PORK & POTATO," suitable for adult and senior dogs.
Burns
Sensitive Adult/Senior Pork 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€18.49
(€9.25/kg)
Variants available: 2
Deal
Winalot dog food mega pack featuring 40 pouches of Friday Suppers in gravy, including cod, white fish, and salmon recipes.
Winalot
Friday Supper 40x100g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€18.95
(€4.74/kg)
Vitapet R-A joint formula normal strength 400ml bottle and box with dog images and label text "NORMAL STRENGTH"
Vitapet R-A Joint Formula 400ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€18.99
(€47.47/l)
Wooden birdhouse with a brown slanted roof and a circular entrance hole, designed for outdoor use.
Exclusive
AniOne
Nesting Box
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€18.99
A plush parrot toy in vibrant turquoise and yellow, featuring rope legs with tassels, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
toy for dogs Parrot with rope XL
Rating: 2.5 out of 5 stars
2.5 (8)
€18.99
Pink and red adjustable dog leash with metal clasp and Amour brand tag.
Exclusive
AniOne
Double Lead 2 Metres M
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€18.99
Variants available: 2
Plush purple and white platypus dog toy with braided rope tail and glittery feet and beak.
Exclusive
AniOne
Toy XXL Platypus
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€18.99
A plush brown teddy bear toy with a smiling face, lying on its stomach, featuring a red heart on its side.
Exclusive
AniOne
cuddly toy M-L
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (7)
€18.99
Bottle of "MORE for Fish" leaf fertilizer, labeled "Blattdünger 2," with green plant graphics and multilingual text on the front.
Exclusive
MORE
Foliar Fertiliser
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€18.99
(€75.96/l)
Green and white pet litter box with a sloped design and ventilation holes on the edge, suitable for cats.
Exclusive
AniOne
High Rim M Litter Tray mint
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (60)
€19.99
Variants available: 2
Blue pet leash with a padded handle and metal clips, designed for comfort and durability.
Exclusive
AniOne
Reflective Comfort Leash blue S-M, 2 m
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (27)
€19.99
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Colorful pet snuffle mat in pastel shades of purple, yellow, and blue, featuring a flower design with pockets for hiding treats.
Exclusive
AniOne
Level 2 sniffing mat
Rating: 2.7 out of 5 stars
2.7 (3)
€19.99
Gray pet carrier bag with a patterned adjustable strap, featuring a zippered main compartment and a front pocket.
Exclusive
AniOne
dog walking bag palegreen
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (17)
€19.99
Gray metal bird feeder with a slanted roof and a clamp for attachment, designed for outdoor use.
Exclusive
AniOne
food dispenser for balconies
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (8)
€19.99
A vibrant pink and purple dog coat with a zipper and adjustable straps, featuring a soft inner lining and an orange trim.
Exclusive
AniOne
Winter Coat with Polly Harness 24 cm
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (33)
€19.99
Variants available: 6
A colorful dog leash featuring a red and blue striped design, with a sturdy metal clip for attachment.
Exclusive
AniOne
adjustable rope leash S-L blue / red
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€19.99
Variants available: 2