Best Friends Day - Great surprise for you and your best friend

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond
Bird
Fish
null
Reptile
Person petting content tabby cat and holding calm brown and white dog on cozy sofa in bright living room

Only from 07.06.2024 – 10.06.2014 receive a 15% discount* on everything

Add your favourite products to your basket and save immediately with the code: BESTFRIEND2024

Redeem voucher

* Coupon valid only between 07.06.2024 – 10.06.2024 for orders over €39 on the whole assortment. Excluded are books, DVDs, magazines, and donation tags. The coupon is not valid on discounted and partner items. Usable only once per purchase and customer. Valid only at www.maxizoo.ie and not combinable with other coupons or promotions.                 Cash payment is excluded.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2915 Products
ProDen PlaqueOff Powder jar for cats with cat image, purple lid, '100% natural' badge, VOHC Accepted seal and blue scoop.
New
ProDen
PlaqueOff Powder Cat 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
(€624.75/kg)
ACANA Puppy Small Breed dog food bag with two dogs in a field, showcasing 70% animal ingredients and 0% artificial additives.
ACANA
Puppy Small Breed 2 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (29)
€24.99
(€12.50/kg)
Wooden pet house with a sloped roof and an arched entrance, designed for small animals.
Exclusive
AniOne
Wooden House Toni
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (5)
€24.99
Pink pet harness with adjustable straps and a metal D-ring for leash attachment, designed for comfort and security.
Exclusive
AniOne
Soft Harness pink S
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (27)
€24.99
Variants available: 3
A green pet tunnel with two openings, featuring a floral-patterned white fabric on the ends, designed for playful pets.
Exclusive
AniOne
Rustle Tunnel
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (15)
€24.99
Sheba Fresh & Fine in Sauce 50x MEGAPACK box with gray cat, plate of wet cat food and three foil pouches
Sheba
Fresh & Fine Poultry 50x50g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (140)
€24.99
(€10.00/kg)
Dog food bag from Edgard Cooper for senior dogs, labeled "Magnificent Free-Run Chicken & Norwegian Salmon," grain-free with fruit illustrations.
Edgard & Cooper
Senior Chicken and Salmon Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Black metal bird feeder shaped like a house with a mesh side, clear plastic panel, and hanging wire handle.
Exclusive
AniOne
Metal Bird Feeder
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
A 2.5 kg bag of Select Gold Medica Veterinary Diet Schonkost, labeled as a gastrointestinal diet for dogs, featuring a fresh-pack zipper.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Junior Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€24.99
(€10.00/kg)
Select Gold Medica Veterinary Diet Schonkost, 2.5 kg bag, low-fat gastrointestinal pet food, with text in multiple languages.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Low-fat Chicken Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (15)
€24.99
(€10.00/kg)
Select Gold Medica Veterinary Diet hypoallergenic dog food bag, turquoise dog silhouette, 'Hypoallergen' '2,5 kg'.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergenic Insects 2.5 kg
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (70)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 3
2.5 kg bag of Select Gold Medica Hypoallergenic dog food with a dog graphic and low-calorie, hypoallergenic text.
NewExclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergenic Low-calorie Salmon Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (12)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet Schonkost, 2.5 kg bag, designed for gastrointestinal health, featuring a fresh-pack zipper.
NewExclusive
SELECT GOLD
Medica Light Poultry Mini 2.5kg
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (9)
€24.99
(€10.00/kg)
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Kidney Dry Dog Food Duck 2.5 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (16)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Bag of SELECT GOLD MEDICA Veterinary Diet dog food, SCHONKOST gastrointestinal formula, poultry & potatoes, 2.5 kg
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Dry Dog Food Poultry & Potato 2.5 kg
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (50)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet Leberdiät dog food bag, 2.5 kg, featuring a white background with pink accents and a dog silhouette.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Liver Diet Poultry Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (9)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet Hypoallergenic dog food bag, 2.5 kg, featuring a silhouette of a dog and multilingual text.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergenic PLUS Salmon Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (30)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet Obesity Diet dog food bag, 2.5 kg, featuring "REDUKTIONSDIÄT" and nutritional claims for weight management.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Reduction Diet Dry Dog Food Poultry & Potato 2.5 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (38)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Urinary Stone Dry Dog Food Beef 2.5 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (13)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet for dogs, 2.5 kg bag, labeled for diabetes management with multilingual text on regulation of blood sugar levels.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Diabetes Poultry Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (16)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet Schonkost, 2.5 kg bag, labeled as low-calorie, suitable for gastrointestinal health, with chicken.
NewExclusive
SELECT GOLD
Medica low calorie diet with chicken 2.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (6)
€24.99
(€10.00/kg)
Select Gold Medica Veterinary Diet Nierendiät dog food packaging, 2.5 kg, labeled for renal diet with low phosphorus content.
NewExclusive
SELECT GOLD
Medica Kidney Diet Mini with chicken 2.5 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (8)
€24.99
(€10.00/kg)
White bag of Select Gold Medica Veterinary Diet Gelenkdiät, 2.5 kg, for joint health in pets, featuring a cat silhouette and fresh-pack zipper.
NewExclusive
SELECT GOLD
Medica joint diet chicken 2.5 kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€24.99
(€10.00/kg)
A soft, rectangular pet bed featuring a patchwork design in pastel pink, light blue, and cream colors, with a small heart emblem.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Dog Bed, Size M
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (1)
€24.99
Light blue pet bed with a soft white cushion, featuring a pink trim and a small heart logo on the side.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Lounger XS
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (6)
€24.99
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet Obesity Diet dog food bag, 2.5 kg, featuring text in multiple languages and a dog silhouette.
NewExclusive
SELECT GOLD
Medica Reduction Diet Mini Poultry 2.5 kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (10)
€24.99
(€10.00/kg)
Dog leash with geometric pattern in beige, gray, and brown, featuring metal clips and a padded handle.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
lead, length 2 metres S
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€24.99
Variants available: 3
Bright orange nylon dog leash with gold metal clips and embossed "Mou" branding.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
lead, length 2 metres red S
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (3)
€24.99
Variants available: 2
Gray pet mat with a soft, plush texture, featuring a rectangular design and a black underside.
Petlife
Sherpa Fleece Crate Mat Soft Grey S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
PREMIERE soft supplement snacks Tummy & Comfort for optimal digestion with illustration of a happy dog and treats.
Exclusive
PREMIERE
Supplement dog snack Tummy & Comfort 300g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€24.99
(€83.30/kg)
Premiere Calm & Chill soft supplement snacks for dogs, purple can with dog illustration and calming icons.
Exclusive
PREMIERE
Supplement dog treat Calm & Chill 300g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€24.99
(€83.30/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Premiere Soft & Glossy soft supplement snacks for dogs, blue can with poodle illustration and kibble image.
Exclusive
PREMIERE
Supplement Dog Snack Soft & Glossy 300g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€24.99
(€83.30/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
PREMIERE Boost & Vitality soft supplement snacks for dogs, with a dog illustration and kibble pieces on the label.
Exclusive
PREMIERE
Supplement dog snack Boost & Vitality 300g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
(€83.30/kg)