Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Bakers Rewards training treats packaging shows a dog and highlights "No Rawhide," "Low in Fat," and "No Artificial Additives."
Bakers
Mixed Variety Rewards 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.09
(€20.90/kg)
Edgard Cooper dog food bag with "Succulent Free-Run Chicken" and colorful fruit and vegetable illustrations, labeled grain-free for adults.
Edgard & Cooper
Moist free-range chicken adult 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 3
deal
Purina Felix Goody Bag cat treats, "Seaside" flavor with salmon, pollock, trout. Label reads "New Recipe, Same Irresistible Taste."
Felix
KnabberMix
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€24.83/kg)
A bag of Leader Natural Dog Nutrition puppy food with a dog silhouette and "PUPPY" and "Chicken No. 1 Ingredient" text. Made in Ireland.
Red Mills
Leader Puppy 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Winalot Meaty Chunks Mega Pack, featuring 40 pouches of 100g each, includes chicken with carrots, beef with potatoes, and lamb with carrots in gravy.
Winalot
Pouch Mixed in Gravy 40x 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€6.00/kg)
Yellow bag of Purina GoCat cat food, 2kg, featuring a cat's face, "5 Promises" label, and "with a taste of chicken and duck."
Go-Cat
Chicken & Duck 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.89
(€4.95/kg)
Variants available: 2
Bag of Go Native grain-free dog food featuring Free-Run Duck with apple & cranberry, highlighting 70% meat content and 100% Irish ingredients.
Go Native
Duck with Apple + Cranberry 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.49
(€11.86/kg)
Variants available: 3
SALE
Purina Pro Plan Adult cat food packaging, featuring "Delicate Digestion" in pink text, with a total of 10 x 85g servings.
PRO PLAN
Cat food Nutrisavour Delicate with fish – pouch 10 x 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€9.59
(€11.28/kg)
€11.99
Purina ONE cat food bag, 3kg, featuring a fluffy gray cat on the front, labeled "Bifensis Dual Defence" and "Rich in Chicken."
Purina ONE
Adult Chicken 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€27.39
(€9.13/kg)
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition, 3kg bag for big dogs, labeled "Light" for overweight dogs over 20kg, featuring a brown dog.
GAIN
Big Dogs Light 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€10.79
(€3.60/kg)
€13.49
deal
Felix Goody Bag cat treats with a playful black and white cat, labeled "Mixed Grill" with beef, chicken, and salmon flavors.
Felix
KnabberMix
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€24.83/kg)
Bakers Meaty Twists dog treats packaging featuring twisted chews with beef, labeled "Low in Fat" and "No Rawhide," suitable for medium dogs.
Bakers
Meaty Twists 180 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.19
(€17.72/kg)
Connolly's Red Mills Racer Plus dog food bag, featuring "New Formula" label, 27% protein, and Progest technology highlights.
Red Mills
Dog Racer 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€22.49
(€1.50/kg)
Yellow bag of Purina GoCat cat food, featuring a cat licking its lips, labeled "5 Promises," with "Herring & Tuna" and "Vegetables" on the front.
Go-Cat
Tuna, Herring, Vegetables 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.89
(€4.95/kg)
Bakers Joint Delicious Everyday Joint Chews for medium dogs (10-25kg), with chicken, low in fat, no rawhide, and joint complex.
Bakers
Joint Delicious Chicken 180 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€16.61/kg)
deal
Colorful Purina Felix Goody Bag cat treats featuring a playful black and white cat, labeled "New Recipe, Same Irresistible Taste."
Felix
KnabberMix
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€24.83/kg)
Bag of Leader Natural Dog Nutrition for small adult dogs, featuring a green top and "Chicken No. 1 Ingredient." Made in Ireland.
Red Mills
Leader Adult Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Bakers Whirlers Double Flavour Twisted Treats packaging featuring bacon and cheese flavor, labeled as low in fat and no rawhide.
Bakers
Whirlers Bacon & Cheese 130 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.09
(€16.08/kg)
Black pet leash coiled neatly with a silver clip and a label reading "AniOne Wild Variety."
Exclusive
AniOne
leash round with loop 5 m
Rating: 2.7 out of 5 stars
2.7 (47)
€17.99
Variants available: 3
SALE
Dog food bag labeled "GAIN Elite" featuring a white puppy on the front, promoting nutrition for big dog puppies, 3kg, chicken & rice flavor.
GAIN
Elite Big Dogs Puppy 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€11.19
(€3.73/kg)
€13.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan cat food bag featuring a tabby cat with a red collar. Text highlights "Adult 1-6" and nutritional benefits.
SALE
Cat food packaging featuring a Bengal cat, labeled "Purina Pro Plan Sterilised Adult Maintenance," with chicken in gravy.
PRO PLAN
Nutri Savour Adult Sterilised with Chicken 10x85 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (67)
You save 20%
€9.59
(€11.28/kg)
€11.99
A bag of Connolly's Red Mills Cat Adult food with a fluffy orange cat and "Chicken & Fish" flavor on the front.
Red Mills
Cat Adult 10 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€44.99
(€4.50/kg)
Green bag of Edgard Cooper dog food labeled "Irresistible Grass-Fed Lamb," featuring veggies, fruits, and a grain-free recipe for adult dogs.
Edgard & Cooper
Irresistible grass-fed lamb Adult 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€26.99
(€10.80/kg)
Variants available: 3
Leader Natural Dog Nutrition "Train Me" chicken-flavored treats in a clear bag, made in Ireland, vet-developed, 100% natural, 3 calories each.
Red Mills
Leader Train Me 130 g Chicken
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.29
(€33.00/kg)
Variants available: 2
Winalot Meaty Chunks Mega Pack, featuring 40 pouches of 100g each, includes chicken, beef, and lamb in jelly with vegetables and essential vitamins.
Winalot
Pouch Mixed in Jelly 40x 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€6.00/kg)
Premiere I Love My Dog Meaties dog treats packaging, featuring strips of meat and a beagle. Contains 95% meat, 90g.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Duck
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€38.78/kg)
Red nylon dog leash with a metal clip for attachment, featuring a simple, durable design.
Exclusive
AniOne
Classic Lead Leash red XS
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (62)
€9.99
Variants available: 3
Bag of "Leader Natural Dog Nutrition" adult dog food, "Sensitive" formula with lamb, allergy care, and optimal digestion.
Red Mills
Leader Sensitive 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Stainless steel pet food bowl with a shiny finish and a rubber base to prevent slipping.
Exclusive
AniOne
stainless steel bowl 200 ml
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (26)
€5.99
Variants available: 4
Connolly's Red Mills Tracker Dog Food bag, featuring 20% protein, highlights Progest technology and benefits like Omega 3 & 6, chicory fiber.
Red Mills
Dog Tracker 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€19.99
(€1.33/kg)
SALE
Premium country dog food bag labeled "Engage" with a duck and rice recipe, featuring silhouettes of dogs and nutritional info.
Red Mills
Engage Duck & Rice 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€11.49
(€3.83/kg)
€14.49
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Sheba Fine Flakes in Jelly Mega Pack, featuring a gray cat on the box, contains 40 servings with chicken, turkey, and duck.
A bag of "Winner" premium dog food for small dogs, featuring a colorful silhouette of a dog and icons for nutritional benefits.
Winner
Small Bite 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€39.99
(€2.67/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin dog food bag for adult Shih Tzus, featuring a golden background, an illustration of a Shih Tzu, and text highlighting breed nutrition.
ROYAL CANIN
Adult Shih Tzu Dry Dog Food 7.5 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (45)
€69.99
(€9.33/kg)
SALE
Brown bag of Connolly's Red Mills Engage Premium Country Dog Food featuring silhouettes of dogs, labeled "Beef Recipe" and "20% protein."
Red Mills
Engage Beef 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 28%
€7.49
(€2.50/kg)
€10.49
Variants available: 2