Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
EVERYDAY LOW PRICES
Bag of Leader Natural Dog Nutrition for adults, featuring a dog silhouette, claims "Chicken No. 1 Ingredient," and "100% Natural."
Red Mills
Leader Adult 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Black nylon dog leash with a metal clip, featuring a sturdy design and a small logo tag.
Exclusive
AniOne
Short Lead Classic Nylon black S
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (10)
€8.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
A red braided pet leash with a metal clip at one end, coiled neatly on a white background.
Exclusive
FIT+FUN
drag line red 5 m
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (17)
€4.99
Bag of Leader Natural Dog Nutrition for large dogs, with a dog silhouette and text: "Chicken No. 1 Ingredient" and "Made in Ireland."
Red Mills
Leader Adult Large Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Blue pet leash with a yellow inner lining and a silver metal clip, featuring the AniOne logo on a white label.
Exclusive
AniOne
tow leash flat with loop blue 5 m
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (106)
€9.99
Variants available: 2
SALE
Clear plastic pet toy ball with a blue base, featuring an internal spiral mechanism for interactive play.
Exclusive
AniOne
Plastic snack ball
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (70)
You save 20%
€6.39
€7.99
A plush toy mouse with a furry brown body and a long tail, designed for pet play.
Exclusive
AniOne
Fur Mouse Toy
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (257)
€1.99
SALE
Real Nature Wilderness True Country senior cat food bag (Senior 7+), Chicken with Salmon, 55%/45%/0%, 300 g, photo of cat
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Food Cat Senior 7+ True Country 300 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (59)
You save 20%
€5.19
(€17.30/kg)
€6.49
Variants available: 2
A cat toy featuring a wooden stick with a round, textured ball at one end and a tuft of soft, light-colored feathers at the other.
Exclusive
AniOne
Matatabi Catnip Ball
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (21)
€3.99
Premiere I ❤️ my dog Meaties dog treats packaging, featuring a beagle and showing 95% meat content, 60g size, and rabbit flavor.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Chicken Rabbit 60 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (174)
€2.99
(€49.83/kg)
Variants available: 4
Black nylon dog leash with a metal clip and a label that reads "Anitone Accessories."
Exclusive
AniOne
Classic Short Leash black
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (8)
€14.99
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult German Shepherd dog food bag, suitable for dogs over 5 years, featuring a golden design and health claims.
A bag of MultiFit hemp litter for small pets, showing a rabbit, guinea pig, hamster, and mouse, with "Einstreu" and heart design.
Exclusive
MultiFit
Hemp Bedding 100 l
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (228)
€49.99
(€0.50/l)
Bakers Allsorts dog treats package featuring a dog image, labeled "Delicious Meaty Bite Size Treats," with claims of being low in fat and no rawhide.
Bakers
Dog Treat Allsorts 98 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.09
(€21.33/kg)
A black plastic pet food scoop with a carabiner clip next to a shiny red metal pet food container.
Exclusive
Dogs Creek
Drinking Bottle Stream red 300 ml
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (29)
€10.99
Variants available: 2
Green snack package labeled "Kitty's Cuisine Crunchy Snack" with heart-shaped turkey and aronia berry treats.
Exclusive
Kitty´s Cuisine
Crunchy Snack with Love 50 g Putenliebe
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (357)
€2.99
(€59.80/kg)
Variants available: 3
Bag of Go Native grain-free dog food featuring organic herring with carrots and kale, highlighting 70% meat content and 100% Irish ingredients.
Go Native
Herring with Carrot + Kale 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.49
(€13.11/kg)
Variants available: 3
A 15kg bag of GAIN Original dog food featuring a golden retriever and a Yorkshire terrier on the front, with text highlighting its benefits.
GAIN
Original
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€26.99
(€1.80/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
A blue, whale-shaped pet toy with a button on top, featuring the brand name "Anito" in gold lettering.
Exclusive
AniOne
laser pointer fish
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (36)
€5.99
Dog food bag featuring "Go Native Grain Free" with free-run chicken, potatoes, and broccoli. Claims 70% meat content, 100% Irish.
Go Native
Chicken with Potato & Brocolli 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.49
(€10.61/kg)
Variants available: 3
SALE
4kg bag of Real Nature Wilderness Senior dog food with a wolf in a forest. Label reads "True Country: Chicken with Fish."
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Senior True Country Chicken with Fish 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (142)
You save 20%
€31.99
(€8.00/kg)
€39.99
Variants available: 2
Pedigree Jumbone dog treats, featuring chicken and lamb flavor, 180g pack with less than 5% fat, includes two chewable bones.
Pedigree
Giant Bone Medium 180 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€18.28/kg)
SALE
2kg bag of Gain Elite Complete Dog Nutrition for small dogs, featuring a Cavalier King Charles Spaniel and key benefits listed.
GAIN
Elite Small Dogs Adult 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€8.79
(€4.40/kg)
€10.99
Black pet accessory bag with the logo "Antone" prominently displayed, featuring a zip closure and drawstring.
Exclusive
AniOne
Snackdummy Canvas S
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (56)
€6.49
Purina Beta Light dog food bag, 14kg, featuring a pink background, with "New Improved Recipe" and "Turkey is #1 Ingredient" labels.
BETA
Purina Adult Light Turkey 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€58.99
(€4.21/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Three pet food bowls in white, blue, and black, featuring a non-slip base and rounded edges, arranged together.
Exclusive
FIT+FUN
Plastic Bowl black 200 ml
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (55)
€1.99
Variants available: 2
Select Gold Sensitive Snacks for dogs, featuring a cocker spaniel on the front, labeled "Lamb with Potato" and "Junior."
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Snacks Junior Lamb with Potato 160g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (94)
€4.99
(€31.19/kg)
A 15kg bag of GAIN Crunchy dog food featuring three dogs on the front, with text highlighting it as Ireland's number 1 premium feed brand.
GAIN
Crunchy Dry Dog Food
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€1.60/kg)
Real Nature Wilderness Adult cat food, 'Northern Turkey' bag with cat and turkey piece; shows 65%/35%/0%, 300 g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry cat food, adult, Northern Turkey 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (101)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Adult Pure Beef cat food bag with wild cat and beef image 65% beef, 35% fruits/veg, 0% grains
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry food cat, adult, pure beef 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (211)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Bag of Leader Natural Dog Nutrition, labeled "Sensitive," for adult small dogs, featuring nutritious lamb, allergy care, and optimal digestion.
Red Mills
Leader Sensitive Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Cat food bag labeled "Wilderness Adult Ranger's Forest," showing a playful cat, with 70% meat and 30% fruits/veggies, no grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Ranger's Forest Adult 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (75)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
SALE
Tube of PetBalance Support Anti-Hairball Paste for cats, featuring a gray cat on the front, with text in multiple languages.
Exclusive
PetBalance
Support Anti-Hairball Paste 100g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (44)
You save 20%
€7.19
(€71.90/kg)
€8.99
"Wilderness Kitten" pet food bag with two playful kittens, 75% poultry, 25% fruits/veggies, 0% grains, 300g weight.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Wide Savannah Kitten Dry Food 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (93)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Premiere I love my dog Bonies dog treats, 200g package, featuring soft, poultry-flavored bone-shaped snacks.
Exclusive
PREMIERE
Bonies Poultry 200 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (463)
€3.99
(€19.95/kg)
Variants available: 6
SALE
Real Nature Wilderness Pure Beef cat food pouch showing a Bengal cat on grass; labels: Senior 7+, 55%, 300 g
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness dry cat food Senior Pure Beef 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (25)
You save 20%
€5.19
(€17.30/kg)
€6.49
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Adult Pure Chicken cat food bag showing wildcat image, 65% chicken, 300 g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry food for cats, adult, pure chicken 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (212)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Stainless steel pet food bowl with a wide base and smooth interior, designed for durability and easy cleaning.
Exclusive
AniOne
stainless steel long-ear bowl
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€7.99
Cat toy wand with colorful feathers attached to a black stick, designed for interactive play.
Exclusive
AniOne
Amazone Cat Fishing Rod
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (44)
€3.99
Select Gold Mini Adult dog food bag, suitable for dogs 5-10 kg, featuring a brown dog on the front and labeled "Huhn" (chicken).
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Adult Mini Dry Dog Food Chicken 1 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (190)
€9.99
(€9.99/kg)
Variants available: 2
Purina ONE cat food bag, 3kg, featuring a gray cat on the front, labeled "Bifensis Dual Defence" and "Adult," with "Rich in Salmon" highlighted.
Purina ONE
Adult Salmon 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€27.39
(€9.13/kg)