Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Orange pet food bowl with paw print designs on the exterior and interior, featuring a glossy finish.
Exclusive
AniOne
Acrylic Bowl 700 ml
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (16)
€14.99
MultiFit pink 2.5kg rat food bag showing two rats, text 'Mischfuttermittel für Ratten' and 'Compound feed for rats'
Exclusive
MultiFit
Rodent Food for Rats 2.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (33)
€11.99
(€4.80/kg)
Premiere I love my dog Junior Best Meat puppy food with 43% poultry, two Labrador puppies, kibble bowl, and meat pieces on wooden floor.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Junior Poultry 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (204)
€6.99
(€6.99/kg)
Variants available: 3
Dog food bag labeled "Real Nature Country Selection Mediterran" with a dog image and ingredients: buffalo, beef, chestnuts, mozzarella.
Exclusive
REAL NATURE
Country Selection Mediterran Buffalo 12 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (87)
€74.99
(€6.25/kg)
Dog food package "Real Nature Wilderness Adult True Country" with a wolf in a forest; 70% meat & fish, 30% fruits & veggies, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry dog food, Adult, True Country, Chicken with Fish 1 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (321)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 4
Gray pet feeding mat, rectangular shape with raised edges to contain spills.
Exclusive
AniOne
Light Grey Silicone Mat
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (15)
€14.99
Orange dog toy with a mesh design and a black handle, featuring a reflective stripe for visibility.
Exclusive
Dogs Creek
Wave Training Dummy S
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (8)
€11.99
Variants available: 2
Dog chew snack with a large brown bone-shaped treat on a light wooden background, labeled "Chew Snack Bones" in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
chew bone with duck Chicken 1 Piece(s)
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (206)
€4.99
(€36.96/kg)
Variants available: 2
Pink MultiFit 800g bag of guinea pig compound feed, large guinea pig photo, text "Für Meerschweinchen".
Exclusive
MultiFit
Rodent Food for Guinea Pigs 800 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (72)
€4.99
(€6.24/kg)
Variants available: 3
deal
Purina BETA Puppy food bag featuring a brown puppy on the front, highlighting "New Improved Recipe" and "Chicken is #1 Ingredient."
SALE
Container of MultiFit Mini Soft Trainies dog snacks with colorful bone-shaped treats. Text reads "Soft & Juicy" and "For Training & Reward."
Exclusive
MultiFit
Soft Trainies Mini Mini 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (397)
You save 20%
€3.19
(€10.63/kg)
€3.99
Variants available: 2
Four bags of Mulitfit Nature Snacks, grain-free dandelion treats for small pets, featuring a rabbit and guinea pigs on the label.
Exclusive
MultiFit
Grain Free Herbs set of 4 Dandelion 4x100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€27.47/kg)
Variants available: 2
Premiere I love my dog Mini Adult Best Meat dog food, 42% poultry, small croquettes, reduced stool odor, 1kg pack.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Adult Mini Poultry 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (59)
€6.99
(€6.99/kg)
Variants available: 2
A bag of "Winner" premium dog food featuring a colorful silhouette of a dog, labeled with "Beef" and nutritional icons at the bottom.
Winner
Beef 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€39.99
(€2.67/kg)
Red KONG rubber dog ball with handle and tennis-ball graphic labeled "KONG"; colored dots and "Assorted Colors" text below.
KONG
Jumbler Ball M-L
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (93)
€14.99
Variants available: 2
MultiFit pink 800g bag feed for gerbils, mice & dwarf hamsters; three rodents, seeds, and 'No added sugars' logo.
Exclusive
MultiFit
rodent food for mice, gerbils and dwarf hamsters 800 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (64)
€4.99
(€6.24/kg)
Variants available: 2
Pet food bag "Wilderness Adult Dark Fiord" with a wolf in a forest, 70% meat, 30% fruits/veggies, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dark Fjord Red Deer, Salmon & Duck 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (224)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 4
Bag of Real Nature Wilderness adult dog food, Pure Salmon flavor with wolf image, "60% 40% 0%", 12 kg.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry dog food, Adult, Pure Salmon 12 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (62)
€84.99
(€7.08/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medium Junior dog food bag, 11-25 kg, for dogs up to 12 months. Sensitive formula with lamb, salmon, and potato.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior Medium Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (88)
€33.99
(€8.50/kg)
Variants available: 2
Three Fit+Fun pet care products: 5 kg hay, 60 l bedding, and 600 g straw, featuring small animals on the packaging.
Exclusive
FIT+FUN
Small Pet Gift Set, 3-piece, 240 l
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (10)
€32.29
(€0.13/l)
SALE
Select Gold Medium Senior dog food bag, 11-25 kg, suitable for dogs over 8 years. Features sensitive formula with duck and potato.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Senior Medium Dry Dog Food Duck & Potato 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (123)
You save 20%
€27.19
(€6.80/kg)
€33.99
Variants available: 3
Package of Real Nature Best Muesli for dwarf hamsters, featuring a cute hamster and highlighting millet, rice, and oats.
Exclusive
REAL NATURE
‘Best Muesli’ for dwarf hamsters 500g
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (18)
€4.99
(€9.98/kg)
Two small orange and blue balls labeled "Chuckit! Ultra Ball" for small dogs, with text indicating "Fetch Games" and "For small dogs only."
ChuckIt
! Ultra Ball pack of 2 S
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (173)
€10.99
Variants available: 2
SALE
A pet food package featuring a wolf, labeled "Real Nature Wilderness Meat Snack Soft," with "Pure Beef" and "Rind mit Oregano" prominently displayed.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Meat Snack Soft 150g Beef with oregano
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (216)
You save 20%
€4.79
(€31.93/kg)
€5.99
Variants available: 3
Select Gold Mini Junior dog food bag, suitable for puppies 5-10 kg, with chicken as the main ingredient, labeled "Complete."
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Junior Mini Chicken Dry Dog Food 1 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (37)
€9.99
(€9.99/kg)
Variants available: 2
Dog food bag labeled "Wilderness Adult Wide Savannah" featuring wild boar, lamb, and duck. Contains 70% meat, 30% fruits and vegetables, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Wide Savannah Wild Boar with Lamb and Duck 12 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (156)
€84.99
(€7.08/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Puppy Dachshund dog food bag featuring tailored kibble and claims for breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Dachshund Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (38)
€19.99
(€13.33/kg)
Premiere I Love My Dog Lucky Snack Shamrocks dog treats with duck, 200g package featuring a clover shape and hard texture.
Exclusive
PREMIERE
Lucky Snack Duck 200 g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (15)
€3.99
(€19.95/kg)
Variants available: 3
Premiere I love my dog Meaties packaging featuring a beagle, highlighting 95% meat content, with chicken flavor and value pack of 2x250g.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Chicken XXL 2x250g Value Pack 2x250 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (166)
€12.99
(€25.98/kg)
Variants available: 2
Select Gold Extra Sensitive Snack Sticks for adult dogs, featuring a white poodle on the packaging, highlighting insect protein.
Exclusive
SELECT GOLD
Extra Sensitive Insect Snack 70g
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (13)
€4.99
(€71.29/kg)
Premiere Deluxe meat sticks for horses, featuring a purple and gold packaging with a horse silhouette, labeled "soft" and "treat."
Exclusive
PREMIERE
Snack it Meat Sticks 90g Horse
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (24)
€3.49
(€38.78/kg)
Variants available: 3
SALE
Pink MultiFit 800g bag of compound feed for senior dwarf rabbits showing two rabbits and the text "Für Senior-Zwergkaninchen"
Exclusive
MultiFit
Dwarf Rabbit Senior 800g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (13)
You save 20%
€3.99
(€4.99/kg)
€4.99
White ceramic cat-shaped pet bowl with a smiling cat face design on the bottom.
Exclusive
AniOne
Happy Kitty Ceramic Bowl white
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (43)
€4.99
Variants available: 2
A fluffy silver Persian cat lounging inside a floral-patterned cat tunnel with green leaves on a white background.
Exclusive
AniOne
Rustle Tunnel
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (5)
€14.99
A "Premiere Insect" mealworm treat package for dogs, showing round brown balls and "100g" label in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Insect Snack Balls mealworms with rice 100 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (15)
€2.99
(€29.90/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
A soft, plush pig toy with a light pink body, small ears, and a smiling face, perfect for pets to play with.
Exclusive
FIT+FUN
Plush Pig
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (44)
€4.99
EVERYDAY LOW PRICES
A cat food package labeled "Premiere Meat Menu" with a Bengal cat, 50% poultry, marked "Adult" and featuring ingredient images.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu Dry Cat Food Adult Poultry 300 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (213)
€3.49
(€11.63/kg)
Variants available: 3
A red deer antler dog chew with a tag labeled "Real Nature Wilderness Pure Snack - Rothirsch Geweih," suitable for dogs under 12 kg.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Red Deer Antler Snack S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.99
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
A rubber chicken dog toy, yellow with a red comb and blue eyes, designed for pet play and chewing.
Exclusive
AniOne
Latex Chicken
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (30)
€1.99
Clear plastic package of hazelnut sticks for pets, labeled "Knabber-Hölzer Haselnuss," featuring a cartoon rabbit and hamster.
JR Farm
Hazelnut Chew Sticks 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€87.25/kg)
A bright pink retractable dog leash with a black handle and a silver clip, featuring a logo and a decorative design.
Flexi
New Classic Rope red XS, 3 m, 8 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (66)
€11.99
Variants available: 4
SALE
Select Gold Maxi Senior dog food bag, 25 kg, designed for dogs over 8 years. Features lamb and rice formula, sensitive digestion.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Senior Maxi Dry Dog Food Lamb & Rice 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (157)
You save 20%
€27.19
(€6.80/kg)
€33.99
Variants available: 3
Brown plush moose pet toy with beige snout and dark antlers; small variant images and text Assorted Characters
KONG
Cozies Naturals M
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (18)
€10.99