Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Package of Real Nature Best Muesli for gerbils, featuring a cartoon gerbil, corn, and text in German and French about ingredients.
Exclusive
REAL NATURE
‘Best Muesli’ for gerbils, 500g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (8)
€4.99
(€9.98/kg)
Cat food bag labeled "Wilderness Adult Dark Fiord," featuring a Bengal cat, with 70% meat, 30% fruits and vegetables, and 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dark Fjord Adult red deer, wild boar & poultry 2.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (119)
€36.99
(€14.80/kg)
Variants available: 2
Red KONG dog chew toy shaped like a bone, featuring textured ends and the KONG logo embossed on the side.
KONG
Goodie Bone Classic
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (16)
€10.99
SALE
Bottle of Petbalance Support Skin & Coat Oil for pets, featuring a dog and cat on the label, with multilingual text on benefits and usage.
Exclusive
PetBalance
Support Skin + Coat Oil 250ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (13)
You save 20%
€15.99
(€63.96/l)
€19.99
Tube of MultiFit dog snacks labeled "Lachs" (salmon) with a picture of a dog, containing 75g of product.
Exclusive
MultiFit
Salmon Cream 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
A plush brown squirrel toy with a smiling face, whiskers, and a fluffy tail, designed for pets.
Exclusive
AniOne
Toy Squirrel
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (13)
€6.99
EVERYDAY LOW PRICES
Four colorful cat toy balls in a clear package, labeled "Fit+Fun," with text in German and French indicating they are toys for cats.
Exclusive
FIT+FUN
rattle balls toy 4-pack
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (58)
€2.49
SALE
Select Gold Maxi Adult Dental Snacks for dogs over 25 kg, featuring a brown dog on the packaging and labeled as "Sensitive."
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Dental Snacks, Maxi Adult 720 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (205)
You save 20%
€9.59
(€13.32/kg)
€11.99
Tube of MultiFit liver sausage for cats, featuring a cat licking its lips, with text in German and English about the product.
Exclusive
MultiFit
Snack Paste Liver Sausage Liver Sausage 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€53.20/kg)
A pink retractable dog leash with a white handle and a silver clip, displayed on a white background.
Flexi
New Comfort Leash pink XS, 3 m, 12 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (21)
€17.99
Variants available: 5
Tube of MultiFit cat snacks featuring a ginger cat, labeled "MALZ MALT-MALTO," with text highlighting no added sugars and anti-hairball benefits.
Exclusive
MultiFit
snack paste malt with cheese 100 g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (16)
€3.99
(€39.90/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Colorful plush caterpillar toy with a smiling face and antennae, featuring segments in orange, pink, green, and white.
Exclusive
AniOne
Plush Caterpillar
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (21)
€6.99
Freeze-dried snack package labeled "Real Nature Wilderness Pure Duck" featuring duck breast fillets, with a wolf in the background.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Freeze-Dried Snacks 100 g Pure Duck
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (143)
€4.99
(€49.90/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Red rubber dog toy shaped like a bone, featuring a spiky texture for added grip and stimulation.
Exclusive
FIT+FUN
Toy Bones red
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
Variants available: 2
Pink MultiFit 800g bag of junior dwarf rabbit food with two gray bunnies and "Zwergkaninchen" label.
Exclusive
MultiFit
Dwarf Rabbit Junior 800g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (11)
€4.99
(€6.24/kg)
SALE
Cat food packaging featuring a Bengal cat, labeled "Premiere Meat Menu," with 47% poultry content, suitable for senior cats.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu dry food for senior cats 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (43)
You save 20%
€2.79
(€9.30/kg)
€3.49
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Blue octopus cat toy attached to a wooden stick, featuring a smiling face and long, soft tentacles for interactive play.
Exclusive
AniOne
Cat Fishing Rod Jellyfish
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (88)
€4.99
EVERYDAY LOW PRICES
Three colorful plush candy-shaped dog toys in blue, green, and pink, featuring playful sprinkle patterns.
Exclusive
FIT+FUN
small sweeties cat toys
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
Package of Real Nature Best Muesli for rats, featuring a graphic of a rat and text highlighting ingredients like oats, wheat, and beetroot.
Exclusive
REAL NATURE
‘Best Muesli’ for rats 500g
Rating: 2.8 out of 5 stars
2.8 (8)
€4.99
(€9.98/kg)
A black and pink retractable dog leash with a comfortable grip handle and a metal clip at the end, displayed on a white background.
Flexi
black design strap pink S, 5 m, 15 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (29)
€17.99
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Colorful pet tennis balls in blue, yellow, pink, orange, green, and purple, arranged in a cluster on a white background.
A colorful pet snack package featuring the brand "MultiFit" and the product name "Chick 'n' Chew mit Rind" with a smiling dog.
Exclusive
MultiFit
Snacks Chick 'n' Chew with Beef 500 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (26)
€13.99
(€27.98/kg)
Package of Real Nature Best Muesli for hamsters, featuring a cute hamster illustration, with text detailing ingredients and nutritional benefits.
Exclusive
REAL NATURE
‘Best Muesli’ for hamsters, 500g
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (10)
€4.99
(€9.98/kg)
Container of Premiere Raw Kitchen Vitamin & Mineral Mix, featuring multilingual text and instructions for mixing.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN Vitamin & Mineral mix 500g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (4)
€19.99
(€39.98/kg)
Whiskas cat milk packaging featuring a gray cat, with text highlighting "Lecker & Bekömmlich," "Katzenmilch - Catmilk," and nutritional benefits.
Whiskas
Cat Milk 3x200ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.99
(€9.98/l)
Cesar garden terrine pet food packaging featuring lamb, turkey, and green beans, 150g size.
Cesar
Garden Terrine
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€9.93/kg)
Red KONG rubber ring dog toy of connected balls, circular chew ring with embossed "KONG" logo
KONG
Ring M-L
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (23)
€11.99
Dog food bag featuring a brown Labrador retriever, labeled "SELECT GOLD MAXI ADULT" for dogs over 25 kg, rich in beef.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Adult Maxi Dry Dog Food Beef 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (393)
€29.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Six packages of Vitakraft Kräcker for rabbits, featuring a rabbit image, with text highlighting "Vegetables & beetroot" and "Sugar free recipe."
Vitakraft
Kräcker dwarf rabbit 2 pcs
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€26.70/kg)
MultiFit Bath Sand container for small pets, featuring a chinchilla, degu, and gerbil on a pink background, labeled in multiple languages.
Exclusive
MultiFit
Bathing Sand for Chinchilla 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (105)
€3.99
(€3.99/kg)
Green and gray bag of Premiere I love my dog Mini Adult soft semi-moist dog food with 60% beef, small croquettes, 1kg.
Exclusive
PREMIERE
Soft Dry Dog Food Adult Mini Beef 1 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (132)
€7.99
(€7.99/kg)
Variants available: 2
FIT+FUN Fun Sticks dog treats with images of two dogs, beef flavor in multiple languages, 55g and 5 sticks packages.
Exclusive
FIT+FUN
fitfun Fun Sticks Beef 55 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€27.09/kg)
Variants available: 2
Black and white patterned dog leash with a padded handle and a sturdy clip for attachment.
Exclusive
Dogs Creek
Cable Lead Discovery black S-M
Rating: 2.7 out of 5 stars
2.7 (29)
€29.99
Variants available: 3
Three pet food bowl lids in black and white, featuring a paw print design on the handles for easy lifting.
Exclusive
AniOne
Can Lid M
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (258)
€2.49
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
A cute, fluffy yellow plush duck with a small orange beak and black eyes, featuring a tuft of white fur on its head.
Exclusive
FIT+FUN
toy chicks
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (29)
€2.99
Red braided rubber dog chew toy with rounded ends above red, blue, green dots and text "Assorted Colors"
KONG
Safestix toy S
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (75)
€11.99
Variants available: 2
Black and gray reflective dog leash with a sturdy clip and padded handle, designed for safety and comfort during walks.
Exclusive
Dogs Creek
Energetic lead black S-M
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (22)
€32.99
Variants available: 3
Brown plush sloth dog toy with shaggy fur, embroidered face with colorful eye mask and rainbow rope handles.
KONG
Tuggz Sloth XL
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (29)
€14.99
Package of Real Nature Best Muesli for mice, featuring an illustration of a mouse and text in multiple languages about ingredients and nutrition.
Exclusive
REAL NATURE
‘Best Muesli’ for mice, 500g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (4)
€4.99
(€9.98/kg)
Premiere Insect Bites package featuring mealworms with carrot, displaying treats in a dog-shaped outline, 100g weight.
Exclusive
PREMIERE
Insect Snack Bites mealworm with 100 g carrot
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (14)
€2.99
(€29.90/kg)
Real Nature Wilderness Pure Turkey meat cubes for pets, with a cat in nature and text: "100% Pure Turkey" and "Gently Oven-Dried."
Exclusive
REAL NATURE
Pure Turkey 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€59.80/kg)
Red KONG rubber dog frisbee with embossed "KONG" logo and concentric ridged rim on white background
KONG
Frisbee red S
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (74)
€11.99
Variants available: 2