Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition bag for senior large dogs, featuring a golden retriever and highlighting chicken, rice, and key nutrients.
GAIN
Big Dogs Senior 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€10.79
(€3.60/kg)
€13.49
Blue and pink KONG bone-shaped dog toys, embossed "KONG", caption "Assorted Colors" with blue and pink color dots.
KONG
Goodie Bone Puppy S
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (34)
€7.99
A 750g bag of "Real Nature Grüne Natur" premium meadow hay for pets, featuring a pink label with a flower and scenic background.
Exclusive
REAL NATURE
Green Nature with Wild Rose Blossoms 750g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (9)
€6.99
(€9.32/kg)
A retractable dog leash with a black handle and bright yellow strap, featuring a honeycomb design and a metal clip.
Flexi
New Neon Strap neon S
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (58)
€22.99
Variants available: 5
Clumping cat litter package featuring two fluffy cats with blue eyes, labeled "MULTI-CAT CARBON CONTROL XL" and "PREMIERE. I love my cat."
Exclusive
PREMIERE
Carbon Control Multi-Cat XL Lump Cat Litter 12 l
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (554)
€19.99
(€1.67/l)
A pink bag of MultiFit Nature snacks featuring baby corn, with images of a rabbit, guinea pig, and hamster on the front.
Exclusive
MultiFit
Nature snacks corn cobs 2 Piece(s)
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (50)
€1.99
(€9.95/kg)
SALE
Bottle of Petbalance Support Hair & Skin Serum for pets, featuring a dog and cat on the label, 125 ml, with text in German and English.
Exclusive
PetBalance
Support Skin & Coat Tonic 125ml
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (7)
You save 20%
€7.99
(€63.92/l)
€9.99
A bag of "fit+fun Funny Meal" guinea pig feed with a close-up of a guinea pig and "Vitamin Power" text.
Exclusive
FIT+FUN
Funny Meal for guinea pigs
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€2.99/kg)
A golden retriever sits beside a package of PREMIERE Chew Snack Rolls, featuring chicken-flavored treats, 200g.
Exclusive
PREMIERE
Chew It Chew Sticks Chicken 200 g Chicken 200 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (652)
€5.99
(€29.95/kg)
Variants available: 2
Packaging for dog treats labeled "Premiere. I love my dog" featuring a corgi and the text "Fun Snack Sandwich" with images of chicken and fish.
Exclusive
PREMIERE
Meat Sandwich Chicken and Fish 70 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (130)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Light Weight Care dog food bag with small dog illustration, claims "88% achieved a healthier weight."
ROYAL CANIN
Mini Light Weight Care Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (40)
€29.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Hay house for small pets, labeled "MultiFit Heuhaus - M," featuring a guinea pig and a mouse on the packaging. 100% natural.
Exclusive
MultiFit
Hay House M
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (49)
€8.49
(€28.30/kg)
Bactador odour and stain remover concentrate 1 L bottle with box, German label "Geruchs- und Flecken Entferner"
Bactador
Odour and Stain Remover Concentrate 1 L
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (85)
€19.99
(€19.99/l)
Wilderness Pure Lamb adult dog food bag with wolf image, Real Nature label; 65% lamb, 35% produce, single animal protein
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Dog Food, Adult, Pure Lamb 12 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (135)
€84.99
(€7.08/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food packaging featuring "FIT+FUN STICKS mit Lachs & Forelle" with images of a tabby cat and fish-shaped treats.
Exclusive
FIT+FUN
cat sticks 10 pieces
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€29.80/kg)
Royal Canin Adult Cocker dog food bag in gold, featuring "Breed Nutrition," "Tailor-made Kibble," and "Healthy skin & coat."
ROYAL CANIN
Adult Cocker Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (81)
€30.99
(€10.33/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Digestive cat food bag with a cat, kibble, and text: "Supports healthy digestion" and "95% healthy stool in 10 days."
ROYAL CANIN
Adult Digestive Care Dry Cat Food 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (159)
€49.99
(€12.50/kg)
Can of Real Nature Original pet food for adults, featuring illustrations of a rabbit and a duck, labeled "Kanichen & Geflügel mit Leinöl."
Exclusive
REAL NATURE
Adulte Rabbit & Poultry with Linseed Oil 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€8.23/kg)
Variants available: 4
Red and blue KONG pet toy with treats spilling out, designed for interactive play and mental stimulation for dogs.
KONG
Gyro toy S
Rating: 2.8 out of 5 stars
2.8 (40)
€13.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Cat treat package labeled "FIT+FUN CRUNCHY POCKETS" with cheese and chicken flavor, featuring a tabby cat and a clear view of the treats inside.
Exclusive
FIT+FUN
Crunchy Pockets Chicken and Cheese 65 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
(€15.23/kg)
Variants available: 2
MultiFit senior dog food bag, pink, smiling black-and-white dog, "Senior 7+" label, "with chicken & rice", 2.5 kg
Exclusive
MultiFit
Dry Food Dog Senior Chicken & Rice 2.5 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (37)
€8.99
(€3.60/kg)
Dog treat packaging featuring salmon strips, labeled "Premiere Fish," with a golden retriever image, and text in multiple languages.
Exclusive
PREMIERE
Snack it Strips with Salmon 100 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (58)
€3.99
(€39.90/kg)
Pink bottle of PREMIERE Pearls Deodorant for cats, featuring baby powder scent, with a gray cat image and multilingual text.
Exclusive
PREMIERE
Excellent Pearls Deodorant 250g Baby powder
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (125)
€11.49
(€45.96/kg)
Variants available: 2
MultiFit dog food bag, pink, smiling black-and-white dog, label "LIGHT ADULT 1+", "Chicken with Rice", 2.5 kg
Exclusive
MultiFit
Dog Dry Light 12KG 2.5 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (31)
€8.99
(€3.60/kg)
Variants available: 2
Black bone-shaped rubber dog chew toy embossed with KONG logo.
KONG
Goodie Bone Extreme M
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (40)
€11.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Dog food bag featuring MultiFit brand, labeled "BENISSIMO ADULT" with beef and vegetables, 12 kg size, and colorful kibble pieces.
Premiere Deluxe pet treat packaging featuring a horse silhouette, with text in German, French, Spanish, and English indicating it's made with horse.
Exclusive
PREMIERE
Snack It Meat Drops Horse 100 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (21)
€4.49
(€44.90/kg)
Value pack of dog treats labeled "Meaties" featuring beef and duck flavors, with 95% meat content.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties XXL Duck & Beef 4x250g Value Pack
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (56)
€24.99
(€24.99/kg)
Purina Beta Large Breed Adult dog food bag (14kg) with a gray dog, highlighting turkey as the main ingredient and no artificial additives.
BETA
Purina Adult Large Breed 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€52.99
(€3.79/kg)
SALE
Hill's Science Plan Poultry Selection cat food box featuring a tabby cat, labeled "Adult 1-6," with 6 chicken and 6 turkey servings.
Hill´s
Hill's Science Plan Adult Turkey & Chicken 12x85 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (254)
You save 18%
€15.00
(€14.71/kg)
€18.49
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food bag labeled "Premiere Meat Menu" featuring a tabby cat, with "Outdoor Adult" and "55% Poultry" prominently displayed.
Exclusive
PREMIERE
Outdoor 2 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (64)
€15.99
(€8.00/kg)
Variants available: 2
Red KONG dog toy with hole and embossed 'KONG' logo
KONG
Wobbler S
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (51)
€14.99
Variants available: 2
Purina Beta Adult dog food, 14kg bag, with chicken as the main ingredient, featuring a new improved recipe and prebiotic for digestive health.
BETA
Purina Adult Chicken 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€52.99
(€3.79/kg)
Bactador spray bottle and box — Geruchs- und Flecken-Entferner Enzymreiniger (odour and stain remover), 750 ml
Bactador
Odour and Stain Remover Spray 750 ml
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (414)
€15.49
(€20.65/l)
MultiFit pink dog food bag with smiling black-and-white dog, ADULT 1+, with poultry & carrot, 2.5 kg
Exclusive
MultiFit
dry dog food Adult, with poultry & carrot 2.5 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (37)
€8.99
(€3.60/kg)
Variants available: 2
A bag of "fit+fun Funny Meal" dwarf rabbit feed featuring a close-up of a rabbit's face, with colorful pellets visible in the background.
Exclusive
FIT+FUN
Funny Meal for dwarf rabbits
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€6.99
(€2.33/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Neon yellow KONG AirDog squeaker dog toy shaped like a football with purple laces and "KONG AirDog" and "SQUEAKER" text.
KONG
Toy Football Air Squeaker M
Rating: 2.7 out of 5 stars
2.7 (70)
€7.99
Variants available: 2
Pedigree Dentastix Daily Oral Care dog treats for 5-10kg dogs, reduces tartar, supports gum health, 7 pieces.
Pedigree
Dentastix Small 7 110G S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€31.73/kg)
Red plush dragon dog toy with purple wings, white belly and rope tail; product tag visible; text 'Assorted Colors'.
KONG
Dragon Knots
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (47)
€12.99
Premiere I love my dog Mini Snack Sticks packaging, featuring soft chicken and rice treats in a circular display, 70g.
Exclusive
PREMIERE
mini sticks chicken and rice 70 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (180)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 2
A bag of "fit+fun Funny Meal" guinea pig feed, featuring a guinea pig on the left, with colorful pellets and ingredients visible.
Exclusive
FIT+FUN
Funny Meal for guinea pigs
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (2)
€6.99
(€2.33/kg)
Select Gold Senior Acceptance cat food can with an orange tabby cat, chicken with liver & salmon flavor, grain-free formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Acceptance Senior Wet Cat Food 6x400 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (54)
€14.49
(€6.04/kg)