Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Royal Canin Puppy food bag for French Bulldogs, showcasing a puppy image and highlighting tailored nutrition and immune support.
ROYAL CANIN
Puppy French Bulldog Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (95)
€30.99
(€10.33/kg)
ACANA Adult Small Breed dog food bag with fresh chicken as the first ingredient, 60% animal ingredients, and 40% vegetables.
ACANA
Adult Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
(€12.50/kg)
Variants available: 2
A playful tabby cat rests next to a colorful "Premiere Royal Ragout" box, showcasing poultry chunks and "Rich in poultry" label.
Exclusive
PREMIERE
Multipack 8x100 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (99)
€5.99
(€7.49/kg)
SALE
Royal Canin Active Life Outdoor cat food for cats 7+, featuring a Bengal cat image, adapted kibble size, and vitality complex.
ROYAL CANIN
Active Life Outdoor 7+ Dry cat Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€6.39
(€15.97/kg)
€7.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Dog food bag labeled "FIT+FUN CROС mit Rind," featuring two dogs on the front, with a weight of 15kg.
Exclusive
FIT+FUN
Dry Food Croc 15 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (262)
€17.99
(€1.20/kg)
Royal Canin puppy food bag, X-Small 2-10 months, adult weight up to 4 kg, picture of small white-brown puppy
ROYAL CANIN
X-Small Puppy Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (64)
€17.99
(€11.99/kg)
Pet treat bag labeled "Premiere I ♥ my dog," featuring rabbit-flavored mini meat snacks, with "75% Fleisch" and 60g weight.
Exclusive
PREMIERE
Mini Meaties Rabbit 60 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (149)
€2.99
(€49.83/kg)
Fluffy white pet cave with a rounded entrance, designed for small animals to snuggle and rest comfortably.
Exclusive
AniOne
Cosy Dream cave
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (16)
€39.99
SALE
Royal Canin X-Small dog food bag for seniors, featuring a Papillon illustration and claims for immune health and vitality support.
ROYAL CANIN
e Mature Adult 8+ X-Small Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (11)
You save 20%
€13.59
(€9.06/kg)
€16.99
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult German Shepherd dog food bag featuring a German Shepherd image, with text highlighting breed nutrition and digestive performance.
Cat food packaging featuring a playful tabby cat beside a plate of pâté. Text highlights chicken and salmon flavors, 8x100g.
Exclusive
PREMIERE
Multipack 8x100 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (99)
€5.99
(€7.49/kg)
Royal Canin Puppy Mini dog food bag, featuring a puppy image, highlights strong immune system, brain development, and adapted kibble size.
ROYAL CANIN
Puppy Mini Dry Dog Food 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (165)
€22.99
(€11.50/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Packaging for MultiFit Tasty Duo Classic Mix cat food, featuring an orange cat licking its lips, with text highlighting "Adult" and "Sauce."
Exclusive
MultiFit
Adult Sauce Duo Classic Mix Multipack 48x100 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (72)
€17.99
(€3.75/kg)
Purina Pro Plan dog food bag, 3kg, featuring a medium-sized dog. Labels indicate "Sensitive Skin" and "No. 1 ingredient salmon."
PRO PLAN
Adult Medium Sensitive Skin Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€29.49
(€9.83/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Adult Chihuahua dog food bag with Chihuahua illustration, emphasizing breed nutrition, tailored kibble, and high palatability.
ROYAL CANIN
Adult Chihuahua Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (126)
€19.99
(€13.33/kg)
SALE
Blue plastic pet toy ring with cut-out sections for easy grip, designed for interactive play.
Exclusive
AniOne
Circle cat circuit
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (13)
You save 20%
€15.99
€19.99
Royal Canin Regular Fit cat food bag with a running cat illustration and text on health nutrition, nutrient profile, and kibble size.
ROYAL CANIN
Regular Fit 32 Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (258)
€6.99
(€17.47/kg)
Variants available: 4
SALE
Royal Canin dog food bag for medium dogs 10+, with golden retriever illustration, promoting muscle mass and lifelong vitality.
ROYAL CANIN
Ageing 10+ Medium Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (52)
You save 20%
€22.39
(€7.46/kg)
€27.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Pack of 48 MultiFit Sauce Adult Chicken Mix cat food with playful orange cat and multilingual labels: "with poultry," "chicken," "turkey," "liver."
Exclusive
MultiFit
Adult Sauce Chicken Mix Multipack 48x100 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (105)
€17.99
(€3.75/kg)
1256988.PNG
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Horse Lungs 150 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (34)
€6.99
(€46.60/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy German Shepherd dog food bag with puppy image, emphasizing breed nutrition, tailored kibble, and immune support.
EVERYDAY LOW PRICES
Pack of 48 MultiFit Sauce cat food, featuring "Duo Fish & Classic Mix" with flavors including beef, poultry, turkey, herring, and salmon.
Exclusive
MultiFit
Adult Sauce Duo Fish & Classic Mix Multipack 48x100 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (44)
€17.99
(€3.75/kg)
Royal Canin Puppy Pug dog food bag featuring a pug puppy, with text highlighting breed nutrition, tailor-made kibble, and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Pug Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (31)
€19.99
(€13.33/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Light Weight Care dog food bag featuring a Collie, labeled "MAXI" for dogs 26-44 kg, claims to help limit weight gain.
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Labrador Retriever dog food bag, featuring breed-specific nutrition, a kibble image, and immune system support text.
deal
Hill's Science Plan kitten food box featuring a playful tabby cat, labeled "Favourite Selection," with 6 chicken and 6 ocean fish servings.
Hill´s
Science Plan Kitten Wet Food in Gravy Multipack Fish & Chicken 12x85 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (171)
€15.00
(€14.71/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Babycat Milk canister, 3 x 100g, for kittens 0-2 months, labeled "Easy to Reconstitute" with a kitten image.
ROYAL CANIN
Babycat Milk powdered milk 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (57)
€18.49
(€61.63/kg)
Clumping cat litter package with a playful tabby cat and "White Sensation Blue Control" label, reading "Premiere. I love my cat."
Exclusive
PREMIERE
Blue Control White Sensation Clumping Cat Litter 12 l
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (721)
€19.99
(€1.67/l)
ACANA Pacifica Recipe bag with a mountain backdrop, showcasing "Highest Protein" and key ingredients: raw herring, mackerel, and flounder.
ACANA
Pacifica 11.4 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (77)
€111.99
(€9.82/kg)
Bag of Connolly's Red Mills Cat Kitten food featuring two orange kittens on the front, labeled "Super Premium Complete Cat Food."
Red Mills
Cat Kitten 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€15.49
(€7.75/kg)
A clear bag of dried beef rumen dog treats labeled "Multifit native Rinderpansen" on a green and brown background.
Exclusive
MultiFit
Native Beef Tripe 500 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (122)
€7.49
(€14.98/kg)
Variants available: 2
Premiere clumping cat litter bag with a playful tabby cat, labeled "for sensitive cats" in multiple languages, highlighting key benefits.
Exclusive
PREMIERE
Sensitive clumping litter 12 kg
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (589)
€19.99
(€1.67/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult Labrador Retriever dog food bag, designed for dogs over 5 years old, featuring a golden Labrador image and health claims.
A clear plastic bag filled with pig ears dog treats, labeled "MultiFit native Snacks" with the word "Schweineohren" prominently displayed.
Exclusive
MultiFit
Native Pig Ears 400 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (128)
€9.99
(€24.97/kg)
Variants available: 2
SALE
Hill's Science Plan cat food bag showing a tabby cat with red collar; labels "ADULT 1-6", "100% balanced", and "Hill's"
Hill´s
Hill's Science Plan dry cat food, Adult with lamb and rice 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (921)
You save 20%
€21.59
(€14.39/kg)
€26.99
Variants available: 2
Gray quilted pet bed shaped like a cozy cave, featuring a soft interior and a small loop on top for easy handling.
Exclusive
MORE
Diamond cave
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (30)
€59.99
EVERYDAY LOW PRICES
Pack of 48 cat food pouches labeled "MultiFit Junior Fish & Classic Mix," featuring flavors: beef, chicken, salmon, and herring.
Exclusive
MultiFit
Junior Jelly Fish & Classic Mix Multipack 48x100 g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (141)
€17.99
(€3.75/kg)
SALE
Royal Canin Indoor 7+ cat food bag featuring a gray tabby cat, with text highlighting "Health Nutrition" and "Vitality complex."
ROYAL CANIN
Indoor 7+ Dry Cat Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (85)
You save 20%
€19.99
(€13.33/kg)
€24.99
A clear plastic package containing several beef pizzles, labeled "Multifit native Ochsenziemer," with a dog image and quality assurance badge.
Exclusive
MultiFit
Natural bull pizzle 400 g 350 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (144)
€18.99
(€54.26/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Adult Yorkshire Terrier dog food bag featuring a Yorkshire Terrier image, highlighting breed nutrition and coat health.
ROYAL CANIN
Yorkshire Terrier Adult 1.5 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (91)
€19.99
(€13.33/kg)
A clear plastic bag filled with various beef pizzles, labeled "Mulitfit native" and "Ochsenziemer," with a quality assurance seal.
Exclusive
MultiFit
Native Bull Pizzle 1kg
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (50)
€48.99
(€48.99/kg)
Select Gold Milk-Set for kittens, featuring three playful kittens on the packaging, labeled for ages 0-12 months, premium health formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Milk Set Kitten incl. milk bottle & spoon 300g
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (32)
€15.99
(€53.30/kg)
MultiFit Hygiene White cat litter bag, 20L, featuring a gray cat on the front, with text indicating non-clumping and odor absorbent properties.
Exclusive
MultiFit
Hygiene White 20 l
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (527)
€15.99
(€0.80/l)
A bag of MultiFit Carbon Comfort cat litter featuring a gray cat on the front, labeled "KLUMPEND" and "CARBON COMFORT," with 12L capacity.
Exclusive
MultiFit
Carbon Comfort 12 l
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (214)
€14.99
(€1.25/l)
SALE
Hill's Science Plan cat food bag featuring tabby cat, 'Oral Care Adult 1+', 'Veterinarian Recommended', 'with Chicken'
Hill´s
Hill's Science Plan dry cat food, Adult, Oral Care, with chicken 1.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (174)
You save 20%
€23.19
(€15.46/kg)
€28.99