Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
SALE
Schesir Silver Mousse grain-free chicken cat food pouch for senior cats 11+, 80g, with immune support.
Schesir
Sliver Senior Wet Cat Food Chicken in Mousse 80g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€18.88/kg)
€1.89
SALE
Can of Schesir Silver Complete grain-free chicken wet cat food for senior cats 11+, 70g.
Schesir
Silver Senior Wet Cat Food Chicken in Broth 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Schesir Silver complete grain-free cat food can, tuna and mackerel flavor, 70g, for senior cats 11+ years.
Schesir
Silver Wet Cat Tuna with Mackerel Broth 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Schesir Silver grain-free senior cat food can, chicken with duck flavor, 70g, for cats 11+ years.
Schesir
Silver Wet Cat Chicken with Duck Dual Texture 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Schesir Silver Mousse grain-free salmon and chicken cat food pouch for senior cats 11+, 80g, with black cat illustration.
Schesir
Silver Wet Cat Salmon with Pumpkin Mousse 80g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€18.88/kg)
€1.89
deal
Royal Canin Instinctive 7+ cat food bag, showing a running cat, "Health Nutrition," "Vitality complex," and a bowl of gravy with kibble.
SALE
Schesir Special Mousse cat food pouch for adult cats, salmon with chicken, grain free, skin & coat formula, 70g.
Schesir
Special Wet Cat Salmon Mousse 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Schesir Special Mousse Light chicken flavor adult cat food pouch, grain free, low calories, 70g.
Schesir
Chicken Light 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€21.57/kg)
€1.89
SALE
Royal Canin 85g wet cat food pouch for senior cats over 11 years old, chunks in gravy, with an orange tabby cat image.
ROYAL CANIN
Ageing 11+ Wet Cat Food in Gravy 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.51
(€17.76/kg)
€1.89
SALE
Real Nature Wilderness Senior True Country cat food with chicken and salmon, 94% meat, 6% vegetables, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Wet Food Cat, Senior Chicken with salmon 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 15%
€1.52
(€15.20/kg)
€1.79
Variants available: 2
SALE
Real Nature Original pet food packaging featuring "Huhn mit Lachs" (Chicken with Salmon), with peas and carrots, labeled for adult cats.
Exclusive
REAL NATURE
Original Wet Food for Cats Adult, Chicken with salmon 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 10%
€1.52
(€15.20/kg)
€1.69
SALE
A package of MultiFit Soft Snack for cats, featuring an orange tabby cat on the front, with text indicating it's a salmon-flavored treat.
Exclusive
MultiFit
Soft Snack Salmon 50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.59
(€31.80/kg)
€1.99
Variants available: 2
SALE
Edgard & Cooper 150g grain-free senior dog food, Chicken & Salmon on orange label with chicken silhouette and dog faces
Edgard & Cooper
Senior We Dog Food Cup Chicken & Salmon 150g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.67
(€11.13/kg)
€2.09
Pouch of Real Nature Wilderness Adult cat food featuring a serval cat on a rocky terrain, labeled "Pure Chicken" with 99% chicken content.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Adult
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€19.88/kg)
Pouch of Real Nature Wilderness Adult cat food featuring "Pure Turkey" with a 99% turkey content, a cat in the background, and nutritional details.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Adult
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€19.88/kg)
Dog food packaging featuring a chunky menu with beef, labeled "ADULT." Includes text about biotin, zinc, and omega fatty acids for shiny fur.
Exclusive
PREMIERE
Chunky Menu Adult Pure Beef 175 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€9.66/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet for dogs with diabetes, 100g pâté packaging, featuring text on glucose regulation and dietary information.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Diabetes 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€16.90/kg)
Can of dog drink labeled "PREMIERE I love my dog," with a bowl and droplet, indicating beef in multiple languages. 200ml.
Exclusive
PREMIERE
Dog Drink Beef 200 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€8.45/l)
Variants available: 2
Can of Schesir grain-free sardines cuts cat food in sauce, 70g.
Schesir
Grill Wet Cat Sardines Broth 70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€24.14/kg)
Wilderness Adult Pure Beef pet food packaging featuring a wild cat in a natural setting, with 99% beef, 1% vegetables, and 0% added grains.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Adult
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€19.88/kg)
A can of MultiFit cat food with a ginger cat label, marked "ADULT" in bold blue, and "JELLY" with chicken flavor.
Exclusive
MultiFit
Adult Jelly Chicken 405 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€4.17/kg)
Hypoallergenic cat food in a 100g container, labeled "Select Gold Medica Veterinary Diet," featuring a cat silhouette and nutritional claims.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica KIT Hypoallergenic Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€16.90/kg)
SALE
Select Gold Adult Pure dog food can with chicken flavor, 70% animal protein, grain-free formula, and a black and white dog image.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Adult Wet Dog Food Chicken 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 15%
€1.69
(€8.45/kg)
€1.99
Variants available: 2
Select Gold Adult Sensitive dog food can with horse and sweet potatoes flavor, featuring a golden retriever image.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Adult Wet Food Dog Horse with sweet potato 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€8.45/kg)
Variants available: 2
Real Nature Original pet food can, featuring "Huhn mit Lamm" (Chicken with Lamb) for adults, with illustrations of a chicken and a lamb.
Exclusive
REAL NATURE
Adult Lamb & Turkey Liver 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.69
(€16.90/kg)
SALE
Packaging for Purina Felix 'Joyables' liquid treats featuring a playful black and white cat licking its lips, with text stating "With Duck."
Felix
Joyables Duck 4x10g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 6%
€1.71
(€42.75/kg)
€1.83
SALE
Canned pet food labeled "Real Nature Original" for seniors, featuring chicken and duck with barley and hemp oil, illustrated with a chicken and duck.
Exclusive
REAL NATURE
Senior Chicken & Duck 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€1.75
(€8.75/kg)
€2.19
Variants available: 2
Fit+Fun Sticks for small pets, featuring two honey-coated sticks and images of a rabbit, guinea pig, hamster, and chinchilla.
Exclusive
FIT+FUN
Rodent and Dwarf Rabbit Sticks 160 g Honey
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.79
(€11.19/kg)
Variants available: 2
Silver pet food container labeled "Wilderness Adult Pure Chicken" with a wild cat image, stating 99% chicken, 1% plants, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Adult Pure Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.79
(€17.90/kg)
Royal Canin Medium Adult dog food pouch, 140g, featuring chunks in gravy, with a dog image and text highlighting muscle mass support.
ROYAL CANIN
Medium Wet Dog Food 140 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.79
(€12.79/kg)