Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Pouch of MultiFit Pudding for cats, featuring a licking orange cat, with text indicating "91% milk" and "reduced lactose."
Exclusive
MultiFit
Pudding 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€16.60/kg)
A smiling corgi sits beside a package of "Premiere I ♥ my dog Fun Snack Chew Heart," featuring a beef rawhide treat with heart shapes.
Exclusive
PREMIERE
Chew It Chewing Heart 38 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€65.53/kg)
MultiFit native snack package featuring rabbit ears with chicken, displaying several pieces inside a clear bag, with a dog image on top.
Exclusive
MultiFit
native rabbit ears with chicken 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€31.13/kg)
PREMIERE I ♥ my cat My Jelly box; ginger cat licking jelly from tube; yellow tag reads 'with chicken, cheese & cat grass'
Exclusive
PREMIERE
MyJelly 6 x 15 g Chicken, Cheese & Cat Grass 6x15 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (65)
€2.49
(€27.67/kg)
Variants available: 2
A tabby cat sits beside a package of "Soft Rolls Moments" cat treats, featuring salmon and chicken flavor, with four 10g portions.
Exclusive
MOMENTS
Soft Rolls Salmon & Chicken 4x10 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€62.25/kg)
Variants available: 2
A Bengal cat with green eyes rests beside a package of "Premiere I Love My Cat Creamy Crunch" treats, featuring poultry and pumpkin.
Exclusive
PREMIERE
Creamy Crunch Poultry & Pumpkin 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€41.50/kg)
A Bengal cat rests next to a "Premiere I Love My Cat" Creamy Crunch treats package, showcasing chicken and fig flavor.
Exclusive
PREMIERE
Creamy Crunch fig 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€41.50/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Three colorful pet balls in blue, green, yellow, and red, made of soft felt material, ideal for dog playtime.
Exclusive
FIT+FUN
Tennis Balls
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (2)
€2.49
EVERYDAY LOW PRICES
A pet blanket featuring a green leaf pattern with white stitching along the edges.
Exclusive
AniOne
valerian cuddle cushion
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (33)
€2.49
EVERYDAY LOW PRICES
A pet blanket featuring a green leaf pattern with white stitching along the edges.
Exclusive
AniOne
cuddle cushion catnip
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (26)
€2.49
A playful tabby cat reaches for a creamy pudding treat labeled "My Pudding" with blueberries, featuring low lactose content.
Exclusive
PREMIERE
My Pudding Blueberry 6x15 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€27.67/kg)
Variants available: 2
Premiere I love my cat Soft Sticks with rabbit & catnip, 6 sticks, 95% meat, grain-free, no added sugar cat treats packaging.
Exclusive
PREMIERE
Soft Sticks Rabbit and catnip 6 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€69.17/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Three colorful furry toy mice in teal, gray, and orange with blue patterns, each with small ears and red noses.
Exclusive
FIT+FUN
Rat Toy
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (5)
€2.49
EVERYDAY LOW PRICES
Light pink squeaky pig dog toy with purple airbrush stripes, open snout and small black eye
Exclusive
FIT+FUN
Dog Toy Latex Pig L
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
Blue translucent pet treat-dispensing ball with triangular panels and small rubber nubs
Exclusive
AniOne
Cooling Toy Ball
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
Exclusive
MOMENTS
Snack Cat Kitten Fillet Chicken 2x15 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€83.00/kg)
deal
Can of Hill's Science Plan dog food, loaf paté, Healthy Recipe with Turkey, Adult 1-6, bowl photo and red dog silhouette
Hill´s
Hill's Science Plan wet dog food, Adult with turkey 370 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.50
(€6.76/kg)
Variants available: 2
SALE
A can of dog food labeled "Moments to enjoy," featuring a brown dog and a serving suggestion: "Huhn mit Rind und Süßkartoffel."
Exclusive
MOMENTS
Wet Dog Food, Adult Beef 220 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 15%
€2.54
(€11.55/kg)
€2.99
Variants available: 4
deal
Canned pet food "Real Nature Original Senior" with chicken and duck illustrations, labeled "Huhn & Ente mit Gerste & Hanföl."
Exclusive
REAL NATURE
Senior Chicken & Duck 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.63
(€6.57/kg)
Select Gold Adult Hair & Skin chicken pâté cat food can with an orange tabby cat and text in multiple languages.
Exclusive
SELECT GOLD
Hair & Skin Adult Wet Cat Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.69
(€6.73/kg)
Select Gold Adult Sensitive dog food can with lamb and rice, gluten-free, for dogs over 1 year, featuring a golden retriever image.
Exclusive
SELECT GOLD
Wet Dog Food Sensitive Adult Lamb with rice 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.69
(€6.73/kg)
Variants available: 7
Select Gold Junior Sensitive dog food can, chicken with rice flavor, gluten-free, for dogs under 1 year.
Exclusive
SELECT GOLD
wet dog food Sensitive Junior Chicken & Rice 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.69
(€6.73/kg)
Variants available: 2
Select Gold Adult Pure cat food can with horse flavor, grain-free formula, and image of a Siamese cat.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Paté Adult Wet Cat Food Horse 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.69
(€6.73/kg)
Variants available: 3
White and purple Schesir Snax bag of beef crunchy pet snacks, 'Ricco in Manzo / Rich in Beef', 'Added taurine & vitamins', 60g
Schesir
Snax! Pillow Cat Treat Beef 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.79
(€46.50/kg)
Bag of schesir snax! crunchy tuna-filled pet snacks, Ricco in Tonno / Rich in Tuna, Added Taurine & Vitamins, 60g
Schesir
Snax! Pillow Cat Treat Tuna 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.79
(€46.50/kg)
Schesir Snax! pouch of crunchy pet snacks, rich in pork; added taurine & vitamins; 60g; "2 kcal per snack"
Schesir
Snax! Pillow Cat Treat Pork 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.79
(€46.50/kg)
Pink packaging of Dreamies cat treats featuring a playful cat and a cow, with text highlighting beef flavor and nutritional benefits.
Dreamies
cat snack Beef 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.79
(€46.50/kg)
Variants available: 3
Dreamies Mix cat treats package featuring a playful cat, with images of chicken and duck, and text highlighting creamy and crunchy textures.
Dreamies
Mix Chicken & Duck 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.79
(€46.50/kg)
Select Gold Adult Sensitive dog food can with a golden retriever image, Duck with Potato flavor, 800g.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Wet Food Adult Duck with potato 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.89
(€3.61/kg)
Variants available: 8
Blue Purina Bakers Bites dog treat pouch with dog photo, kibble cubes and text BITES, WITH CHICKEN and NO RAWHIDE.
Bakers
Bites Dog Treats Chicken 130g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.89
(€22.23/kg)