Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
deal
Wilderness Senior Pure Chicken pet food can, featuring a cat in a grassy background. Contains 96% chicken, 4% plants, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Senior Pure Chicken 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.95
(€7.38/kg)
Packaging for Purina Felix Soup Tender Strips cat food, featuring a playful cat and a bowl of soup with fish pieces.
Felix
Soup Tender Strips 6 x 48 g Fish Variation
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€10.38/kg)
Variants available: 2
A clear bag of square oat treats for pets, with a colorful label featuring a cartoon rabbit and hamster, labeled "JR FARM Hafer-Ecken."
JR Farm
Oat-Edges 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€29.90/kg)
Clear plastic bag of colorful pet food mix labeled "JR FARM Obst-Salat" with a cartoon rabbit and "mit vielen Vitaminen."
JR Farm
Fruit Salad 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€14.95/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Dog treats package featuring "Premiere. I ❤️ my dog" branding, with a smiling Labrador and "Meat Snack Sticks" label, 70g.
Exclusive
PREMIERE
Meat Sticks Chicken 70 g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (62)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 3
Can of Select Gold Adult Pure dog food with horse meat, featuring a black and white dog and text highlighting 70% horse protein and grain-free formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Adult Wet Dog Food Horse 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€7.48/kg)
Variants available: 6
Dog treat packaging featuring a smiling dog, labeled "Premiere. I ❤️ my dog" with "Tasty Duo Snacks" and flavors: Chicken & Banana. 70g.
Exclusive
PREMIERE
Chicken Breast with Banana Chicken breast with banana 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 2
Dog treat package labeled "Bonies Mini" with "Premiere. I ❤️ my dog" branding, featuring a Pomeranian and pollock ingredient details.
Exclusive
PREMIERE
Dog Snack Bonies Mini Pollack 125 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€23.92/kg)
Variants available: 3
MultiFit Cow Boys dog snacks package featuring a dog on the front, with text indicating "No added sugars" and "Beef." Contains 8 pieces.
Exclusive
MultiFit
cowboys sausage chains 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
Carrot-flavored pet treats in a clear bag, labeled "MultiFit Nature Grain Free," featuring small animals like a rabbit, guinea pig, and hamster.
Exclusive
MultiFit
Grainfree Nature Drops Carrot 140 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€21.36/kg)
A package of "Filet Moments" cat treats with 30g of pure tuna fillet and a relaxed orange cat beside it.
Exclusive
MOMENTS
Fillet Treat Tuna 30 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€99.67/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Dog treat packaging labeled "Junior Snack Sticks," 70g, featuring a golden retriever puppy and "Premiere. I love my dog" branding.
Exclusive
PREMIERE
Junior Sticks Chicken & Beef 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
A pet treat package labeled "Premiere. Fish" featuring chicken breast with fish. The transparent section shows medium-sized fish treats inside.
Exclusive
PREMIERE
Chicken Breast with Fish 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Select Gold Snacks kitten treats pouch, 4–12 months, grain‑free chicken with yoghurt, pink bag with kitten photo
Exclusive
SELECT GOLD
Snacks Kitten Chicken with Yoghurt 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
Select Gold Pure cat snacks packaging featuring a light-colored cat, with text indicating chicken flavor, suitable for adult cats.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Chicken Snack Adult 75g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
Three packages of "Premiere Nutri Snack Wrapped Sticks" for dogs, featuring a golden retriever on the front, each weighing 80g.
Exclusive
PREMIERE
Nutri Snack Wrapped Sticks Mixed Pack 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€37.38/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
A light purple textured rubber ball with a hole on top, featuring the brand name "AniOne" and the text "wild variety."
Exclusive
AniOne
Snack Ball 6 cm lavender
Rating: 2.5 out of 5 stars
2.5 (8)
€2.99
A cat lounging by a bag of MultiFit cat treats labeled "Knuspy mit Huhn" with a value pack banner and "No added sugars" symbol.
Exclusive
MultiFit
Knuspy with chicken 180 g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (9)
€2.99
(€16.61/kg)
Canned pet food labeled "Medica Veterinary Diet" for dogs, designed for obesity and diabetes management, featuring a silhouette of a dog.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Reduction & Diabetes 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€14.95/kg)
Canned dog food labeled "MEDICA VETERINARY DIET DIABETES" with a graphic of a dog and nutritional claims for managing diabetes.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Diabetes Wet Dog Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€7.48/kg)
Canned dog food labeled "Medica Veterinary Diet Hypoallergen" with a white silhouette of a dog and text in multiple languages.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergenic Wet Dog Food with insects 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€7.48/kg)
Variants available: 2
Cat food can with a label reading "Moments to enjoy," featuring a cat lounging beside a fork and pieces of chicken.
Exclusive
MOMENTS
Adult Chicken 220 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€13.59/kg)
Variants available: 3
Canned dog food labeled "Select Gold Medica Veterinary Diet Leberdiät" for liver health, featuring a dog silhouette and nutritional claims.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Liver Diet Wet Dog Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€7.48/kg)
Canned dog food labeled "Medica Veterinary Diet" with "Schonkost," "Dietétique Gastrointestinal," a chicken icon, and a dog silhouette.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Wet Cat Food Chicken 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€14.95/kg)
Variants available: 2
Canned cat food labeled "Medica Veterinary Diet" with "Nierendiät" (Renal Diet) and "Mit Huhn" (With Chicken), featuring a cat silhouette.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Kidney Diet 200 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€14.95/kg)
Colorful cat toy wand with a fluffy, multicolored tail and a wooden stick handle.
Exclusive
AniOne
Leo Teaser Wand Toy
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (6)
€2.99
Cat food packaging with an orange tabby, labeled "MultiFit mini Sauce," featuring trout, salmon, and cod flavors. 6 packs, 300g total.
Exclusive
MultiFit
Mini 6x50 g Fish 6x50 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (168)
€2.99
(€9.97/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Green plush pet toy shaped like a textured ball with rounded protrusions, designed for dogs or cats.
Kitty's Cuisine Crunchy Snack Superfood canister featuring chicken with sea buckthorn and blueberries, labeled in multiple languages.
Exclusive
Kitty´s Cuisine
Kitty´s Cuisine Crunchy Snack Superfood 100g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (28)
€2.99
(€29.90/kg)
Pink cylindrical container labeled "Kitty's Cuisine Crunchy Snack KITTEN," featuring cats, heart, chicken, sweet potatoes, and grain-free.
Exclusive
Kitty´s Cuisine
Kitty´s Cuisine Crunchy Snack Kitten 100g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (29)
€2.99
(€29.90/kg)
Lily's Kitchen Salmon Treats for cats packaging shows a playful cat and highlights "Natural Ingredients," "Grain Free," and "No Added Sugar."
Lily's Kitchen
Salmon Cat Treats 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
MultiFit cat milk cream snack tube 75g with no added sugars, showing a cat and a spoon with milk cream.
Exclusive
MultiFit
Milk Cream Paste 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)