Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
A colorful dog toy made of twisted rope in navy blue, gray, and white, shaped like a ball.
Exclusive
AniOne
toy for chewing and tugging for small dogs
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
Variants available: 2
Cat toy featuring a wooden wand with a string attached to colorful feathers, ideal for interactive play.
Exclusive
AniOne
Natural Feather Teaser Toy
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (8)
€3.99
EVERYDAY LOW PRICES
A plush duck toy with a yellow head, orange beak, and brown, gray, and cream body, featuring textured fabric and orange legs.
Exclusive
FIT+FUN
toy with squeaker
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (25)
€3.99
A glossy, round, maroon pet toy shaped like a bear's head, featuring small ears and a snout, designed for playful pets.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Treat Ball S-M
Rating: 2.1 out of 5 stars
2.1 (9)
€3.99
EVERYDAY LOW PRICES
Two rubber pet toys, one blue and one red, shaped like rings, displayed against a white background.
EVERYDAY LOW PRICES
Yellow star-shaped dog toy with blue and orange striped fabric tail on white background
EVERYDAY LOW PRICES
Set of three round pet toys designed as a football, soccer ball, and baseball with black trim.
Exclusive
FIT+FUN
Toy Sports Ball
Rating: 2.5 out of 5 stars
2.5 (2)
€3.99
Green plush pea pod pet toy with two green sisal balls inside, designed for cats.
Exclusive
AniOne
Toy Sisal Pea
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
Blue and yellow woven dog tug toy with multiple loops and a handle, labeled "Antone."
Exclusive
AniOne
Reflective Dew Stick
Rating: 1.7 out of 5 stars
1.7 (3)
€3.99
Plush acorn-shaped dog toy with textured brown cap, smiling embroidered face, orange trim and fabric handle.
Exclusive
FIT+FUN
Throw Toy Acorns
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
Four colorful plush pet balls in various patterns: a leopard print, a red with black spots, a green and brown camo, and a purple spotted ball.
Exclusive
AniOne
Toy Leo Balls
Rating: 2.3 out of 5 stars
2.3 (7)
€3.99
Green MultiFit squirrel feed bag with a squirrel image, featuring text in German, French, and Italian, plus "with nuts" and "all seasons" icons.
Exclusive
MultiFit
Squirrel food 600 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€6.65/kg)
A Bengal cat with green eyes lies beside a bag of "Premiere. I ❤️ my cat" creamy crunch treats, featuring chicken and fig flavor.
Exclusive
PREMIERE
Creamy Crunch chicken & fig 180 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€22.17/kg)
Real Nature Wilderness freeze-dried snack jar featuring "Pure Chicken" with a cat on the label, stating "100% Chicken Hearts."
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Freeze-dried chicken hearts 25 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€159.60/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Three colorful lizard-shaped dog toys in blue, yellow, and pink with black limbs and cartoon eyes.
Exclusive
FIT+FUN
Toy Lizard
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (5)
€3.99
Dog treat packaging featuring "Premiere. I ❤️ my dog" with a golden retriever puppy, heart-shaped snacks, and "Junior Snack Sweethearts" label.
Exclusive
PREMIERE
Training Snack Puppy Chicken 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€39.90/kg)
MultiFit Kräuterheu herbal hay for small pets, 500g, 100% natural, with images of rabbit, guinea pig, hamster, and chinchilla.
Exclusive
MultiFit
Herbal Hay 500 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€7.98/kg)
deal
Felix Goody Bag Seaside cat treats, 200g, with a playful black and white cat and "2 kcal per treat" text on the front.
deal
Colorful "Felix Goody Bag" 200g pet treat package with a playful black and white cat, featuring chicken, liver, and turkey flavors.
Premiere I love my dog Protein Bar packaging featuring a happy dog, with bars and carrots, highlighting 74% chicken content.
Exclusive
PREMIERE
protein bar 4x25 g Chicken with carrot
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.29
(€42.90/kg)
SALE
Cat food package featuring a tabby cat, labeled "SELECT GOLD SENIOR Sterilised," suitable for cats over 9 years, with chicken and rice.
Exclusive
SELECT GOLD
Sterilised Senior Dry Cat Food Poultry & Rice 300 g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (12)
You save 20%
€4.39
(€14.63/kg)
€5.49
SALE
Cat food package featuring a ginger cat, labeled "SELECT GOLD SENIOR Sensitive Digestion," with details on ingredients and benefits.
Exclusive
SELECT GOLD
Digestion Senior Dry Cat Food Poultry and Rice 2.5kg Poultry & Rice 300 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (11)
You save 20%
€4.39
(€14.63/kg)
€5.49
SALE
Select Gold Senior Hair & Skin cat food packaging featuring a fluffy orange cat, with text highlighting benefits for sensitive skin and coat.
Exclusive
SELECT GOLD
Hair+Skin Senior Dry Cat Food Poultry & Salmon 300 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (22)
You save 20%
€4.39
(€14.63/kg)
€5.49
Edgard Cooper Snuggle Up Strips dog treats packaging with green background, two treat strips, and cartoon dogs. Text: "Lamb and Turkey."
Edgard & Cooper
Strips Turkey & Lamb 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€59.87/kg)
Variants available: 4
Edgard Cooper Doggy Dental treats package with a smiling dog, labeled "Extra Long Chew Time," featuring mint & strawberry flavors.
Edgard & Cooper
Doggy Dental Mint & Strawberry 7 pcs S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€42.76/kg)
Variants available: 3
Cylindrical 125g JR FARM Heu-Tunnel klein hay package for small animals, with a cartoon hamster and product details on the back.
JR Farm
hay tunnel S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€35.92/kg)
Variants available: 2
Dental Fibre Flexies dog treats in a blue package featuring a dog image, with text highlighting 85% chicken and salmon oil.
Bogadent
Dental Fibre Flexies 2x70g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.49
(€64.14/kg)