Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Chew Snack Rib for dogs, featuring two chicken-flavored chew treats, with a golden retriever on the packaging.
Exclusive
PREMIERE
chew it Chewing Bone with Chicken Breast 200 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (8)
€5.99
(€29.95/kg)
Black textured rubber dog toy ball with the embossed logo "Dogstreat" and a small dog icon.
Exclusive
Dogs Creek
Satellite Ball black
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.99
Variants available: 2
MultiFit mellos adult dog food bag showing happy dog, "ADULT" and "MIT GEFLÜGEL UND KAROTTEN / WITH POULTRY AND CARROTS", 1,5 kg
Exclusive
MultiFit
Mellos Dry Food Dog Adult Poultry and carrots 1.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (16)
€5.99
(€3.99/kg)
Variants available: 2
Blue pet food bowl with a stainless steel interior, designed for durability and easy cleaning.
Exclusive
AniOne
Cute bowl blue 350 ml
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (6)
€5.99
Variants available: 3
Select Gold Medica Veterinary Diet Hypoallergen cat food, 300g bag, featuring a green and white design with a dog silhouette.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergen PLUS Dry Cat Food Poultry and maize 300 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (22)
€5.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet for cats, 300g bag, labeled for struvite urinary health, low-calorie formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Urinary Stone Calorie-reduced Dry Cat Food 300 g
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (8)
€5.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
White bag of Select Gold Medica Veterinary Diet Schonkost, 300g, featuring a cat silhouette and text highlighting high fiber content.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light High Fibre Dry Cat Food 300 g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (12)
€5.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
Purple plush frog toy for pets, featuring embroidered eyes and textured fabric, ideal for playtime and cuddling.
Exclusive
AniOne
Frog Toy
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (6)
€5.99
A teal bear-shaped pet toy with multiple holes for treats, designed for interactive play and mental stimulation.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Treat Toy
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.99
AniOne Wasserspielzeug water toy for dogs, size S-M, purple and yellow fabric with blue ball, summer time label.
Exclusive
AniOne
Toy Kite S-M
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€5.99
Variants available: 2
MultiFit Big Pack cat snack cream with taurine, 12 salmon and 12 turkey pouches, orange tabby cat licking lips.
Exclusive
MultiFit
SnackCream Cat 24 x 15 g Big Pack 2 Varieties Salmon and turkey
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (15)
€5.99
(€16.64/kg)
Variants available: 2
White ceramic cat food bowl featuring a black silhouette of a cat on the interior.
Exclusive
AniOne
Ceramic Bowl Silhouette
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (28)
€5.99
A purple jellyfish cat toy attached to a black wand, featuring a smiling face and colorful tentacles.
Exclusive
AniOne
Cat Teaser Jellyfish
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (8)
€5.99
A cat toy wand featuring a plush lion head, feathers, and a wooden bead, designed for interactive play.
Exclusive
AniOne
Cat Teaser – Tiger
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (13)
€5.99
Plastic tub of MultiFit Snacks dog treats labeled Maxi Soft Trainies with Bernese Mountain Dog image
Exclusive
MultiFit
Dog Treat Soft Trainies 750g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.99
(€7.99/kg)
Select Gold Medica Veterinary Diet Hypoallergenic cat food packaging, 300g, featuring a dog silhouette and fresh-pack zipper.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergenic Insect Dry Cat Food 300 g
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (26)
€5.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
White plush mouse cat toy with brown felt ears and long brown and black feather tail on white background.
KONG
Catnip Mouse Toy
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (37)
€5.99
Soft pink bunny plush toy with long ears and a knotted blanket body, designed for pets.
Exclusive
AniOne
snuffle blanket rabbit
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (4)
€5.99
A bag of MultiFit Corn Comfort cat litter with two tabby cats, highlighting clumping, dust-free, and biodegradable features.
Exclusive
MultiFit
Corn Comfort Clumping Litter 7 l
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (132)
€5.99
(€0.86/l)
Select Gold Medica Veterinary Diet Nierendiät dog food bag, 300g, labeled as appetite stimulating with nutritional claims for renal health.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Kidney Diet Appetite Stimulating 300g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (12)
€5.99
(€19.97/kg)
A tabby cat sits next to a bowl of creamy cat treat labeled "PREMIERE I love my cat My Cream" with fish, chicken, and pumpkin flavors.
Exclusive
PREMIERE
My Cream 24x15g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (37)
€5.99
(€16.64/kg)
SALE
Burgess Excel Rat Nuggets packaging shows two rats and highlights 92% natural ingredients, balanced protein, and added vitamins.
Burgess
Excel Rat Nuggets 1.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€6.39
(€4.26/kg)
€7.99
SALE
Royal Canin cat food bag with orange tabby, teal/white packaging labeled "ROYAL CANIN", "11+", "Senior cats over 11 years old"
ROYAL CANIN
Dry Cat Food, Senior, Ageing 11+ 400 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (27)
You save 20%
€6.39
(€15.97/kg)
€7.99
Variants available: 3
SALE
Royal Canin cat food bag for sterilised senior cats over 11 years old with an orange tabby cat image.
ROYAL CANIN
Dry Cat Food, Senior, Ageing Sterilised 11+ 400 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (31)
You save 20%
€6.39
(€15.97/kg)
€7.99
Variants available: 3
SALE
Dog food bag labeled "Premiere I love my dog Senior soft," with a sitting golden retriever and key features like 60% poultry, juicy & soft, aids digestion.
Exclusive
PREMIERE
Soft dry dog food for senior dogs with poultry 1 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€6.39
(€6.39/kg)
€7.99
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Senior Cat Food for cats over 15 years old, featuring an orange tabby cat and "15+" text.
ROYAL CANIN
Dry Cat Food, Senior, Ageing 15+ 400 g
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (63)
You save 20%
€6.39
(€15.97/kg)
€7.99
Variants available: 3
Whiskas cat food packaging featuring a gray cat with large eyes, highlighting "With delicious CHICKEN," 800g, 100% complete & balanced.
Whiskas
1+ Adult with Chicken Dry Cat Food 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.49
(€8.11/kg)
Variants available: 2
8in1 Delights Chicken Twisted Sticks package featuring twisted dog treats with chicken breast inside, labeled in multiple languages.
8in1
Delights Twisted Sticks Chicken 10 Piece(s)
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (44)
€6.49
(€118.00/kg)
Bamboodles 'T-Bone' bamboo and nylon dog chew, beef-flavored, small size, with text highlighting its durability and dental benefits.
Bamboodles
T-Bone Beef S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.49
Variants available: 3
Bamboodles 'T-Bone' Dog Chew, small, roast chicken flavor, highlights durability, dental benefits, and social media sharing.
Bamboodles
T-Bone Chicken S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.49
Variants available: 3
Purina Felix Kitten food box with a playful black and white kitten, featuring "Mixed Selection in Jelly" flavors for 2-12 month old kittens.
Felix
Kitten Mix Selection 12x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.49
(€6.36/kg)
Cat food package labeled "WILDERNESS ADULT" featuring a Bengal cat, with text highlighting "70% FRESH MEAT" and ingredients like chicken.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Cat Food, Adult, Fresh Meat, Chicken 300 g
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (33)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Cat food packaging featuring a Bengal cat, labeled "Wilderness Adult," with 70% fresh meat, turkey, and nutritional details.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Cat Food, Adult, Fresh Meat, Turkey 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (13)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2