Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
SALE
Purina Gourmet Nature's Creations cat food packaging featuring slow cooked mini fillets, rich in oceanfish and tuna, with a white cat image.
GOURMET
Nature's Creations Wet Cat Food 8x85g Mix pack
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€7.51
(€11.04/kg)
€9.39
Variants available: 2
Purina Gourmet Gold Succulent Delights cat food packaging featuring a white cat, with flavors: chicken, salmon, beef, and ocean fish.
GOURMET
Gold Succulent Delights 8 x 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.79
(€11.46/kg)
SALE
Burgess Excel Mature Rabbit Nuggets with Cranberry & Thyme, featuring three rabbits on grass, highlighting 92% natural ingredients.
Burgess
Excel Mature Rabbit with cranberry 1.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€7.99
(€5.33/kg)
€9.99
SALE
Burgess Excel Light Adult Rabbit Nuggets with Mint, 1.5kg bag, featuring two rabbits on grass, highlighting 92% ingredients for dental health.
Burgess
Excel Rabbit light 1.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€7.99
(€5.33/kg)
€9.99
Burgess Excel Adult Rabbit Nuggets with Mint bag featuring two rabbits on a grassy background; highlights 92% ingredients from plants.
Burgess
Excel Adult Rabbit with mint 1.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€5.33/kg)
Variants available: 2
SALE
Burgess Excel Chinchilla Nuggets bag with two chinchillas and text on prebiotics and antioxidants benefits.
Burgess
Excel Chinchilla 1.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€7.99
(€5.33/kg)
€9.99
deal
Purina Beta Adult dog food bag in green, showcasing chicken as the main ingredient and promoting no artificial additives for digestive health.
BETA
Purina Adult Chicken 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€4.00/kg)
Royal Canin British Shorthair kitten food bag with a gray kitten, emphasizing breed nutrition and tailored kibble for growth.
ROYAL CANIN
British Shorthair Kitten Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (118)
€7.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
Multipack of Edgard Cooper dog food featuring three flavors: Game & Duck, Lamb & Beef, and Chicken & Turkey, labeled for adult dogs.
Edgard & Cooper
Multipack 6 x 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€13.32/kg)
Purina Felix cat food box with a playful black and white cat peeking through a hole, labeled "As Good As It Looks."
Felix
AGAIL Ocean Feasts 12x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€7.83/kg)
A playful black and white cat peeks through a torn box, promoting Purina Felix "As Good As It Looks" Meaty Selection in Jelly.
Felix
AGAIL Meaty Selection12 x 85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€7.83/kg)
A bag of MultiFit Nature Grain Free food for dwarf rabbits, labeled "Sensitive Digestion" and "Dental Care," with a rabbit image.
Exclusive
MultiFit
Grain Free Dwarf Rabbits 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (20)
€7.99
(€5.33/kg)
SALE
Select Gold XS Senior dog food bag, 4kg, for dogs over 8 years, featuring a small dog on the front, labeled "Huhn" (Chicken).
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Senior XS Dry Dog Food Chicken 1 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (12)
You save 20%
€7.99
(€7.99/kg)
€9.99
Orange dog toy in a unique shape with a gray border, featuring a "DogStreet Outdoor Gear" logo.
Exclusive
Dogs Creek
Boomerang Hyper
Rating: 1.8 out of 5 stars
1.8 (22)
€7.99
SALE
A green and gray plush dog toy shaped like a pheasant, labeled "Dog's Creek," with a hanging tag displaying the word "PHEASANT."
Exclusive
Dogs Creek
Pheasant Dog Toy
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€7.99
€9.99
A plush squirrel toy with a fluffy tail, holding a small acorn, next to a brown acorn-shaped toy.
Exclusive
AniOne
cuddly toy
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (21)
€7.99
Colorful braided rope toy for pets, featuring pink, blue, and green strands, shaped like a circular ring.
Exclusive
AniOne
rope ring 16 cm
Rating: 1.3 out of 5 stars
1.3 (6)
€7.99
Stainless steel pet food bowl with a smooth, shiny interior and a matte exterior, designed for durability and easy cleaning.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Stainless Steel Bowl Premier gray 170 ml
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (14)
€7.99
Variants available: 2
A mint green pet toy with a transparent circular bubble chamber, featuring star and circle cutouts, mounted on a suction base.
Exclusive
AniOne
toy with suction base
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (9)
€7.99
Plush raccoon dog toy with a soft gray body, black stripes, and white facial features, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
toy Flattie raccoon M
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (3)
€7.99
SALE
White pet grooming tool with a vented design, ideal for removing loose fur and debris from pets.
Exclusive
AniOne
replacement filter for drinking fountain 4 pieces
Rating: 1.8 out of 5 stars
1.8 (24)
You save 20%
€7.99
€9.99
A stylish green pet food bowl with a gold rim, resting on a wooden base.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Ceramic Bowl Dining mint 200 ml
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (7)
€7.99
Variants available: 2
A braided dog toy made of blue, gray, and white rope, featuring frayed ends for added texture and playfulness.
Exclusive
AniOne
Chew and Tug Toy Loop XL
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
Bag of FIT+FUN dog food "CROC mit Rind" 5kg, red and blue package with two dogs pictured and small kibble window
Exclusive
FIT+FUN
Dry Dog Food Adult Croc with Beef 5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€1.60/kg)
MultiFit ULTRA clumping cat litter, Limited Edition Lavender; purple box with lounging ginger cat — "5,15 kg / ≈ 6 l"
Exclusive
MultiFit
Ultra Cat Litter 6l Scent Edition
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (4)
€7.99
(€1.33/l)
A 6-liter box of MultiFit Ultra cat litter in blue and green, labeled "ULTRA" and "KLUMPEND," with "Ultra Absorbent" and "Fresh-Scented."
Exclusive
MultiFit
Clumping Litter Ultra 6 l
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (139)
€7.99
(€1.33/l)
A can of MultiFit Junior cat food with a cute orange kitten label, pâté with salmon, 400g, no added sugars.
Exclusive
MultiFit
Wet Food Cat Junior, Pâté, with Salmon 6x400 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (5)
€7.99
(€3.33/kg)
deal
A plush dog toy shaped like a beer mug, yellow with a white fluffy top, featuring the text "BEER BUDDY" on the side.
Exclusive
AniOne
Plush Toy Plush Bear for Dogs
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€7.99
deal
Purina BETA Sensitive dog food bag, featuring salmon as the main ingredient, with a dual-shape kibble design and prebiotic for digestive health.