Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
White ceramic pet dish shaped like a cat's face, featuring a brown checkered paw print design in the center.
Exclusive
AniOne
ceramic plate paw
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (45)
€4.99
MultiFit pink 700g bag of degu food showing two degus; visible text "Mischfuttermittel", "Für Degus", "Compound feed for degus" and "No added sugars"
Exclusive
MultiFit
Degu Food 700g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (28)
€4.99
(€7.13/kg)
A pet bed featuring a vibrant green leaf pattern on a white background, showcasing various leaf shapes and textures.
Exclusive
AniOne
rustling cushion catnip
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (8)
€4.99
A pet bed featuring a vibrant green leaf pattern on a white background, showcasing various leaf shapes and textures.
Exclusive
AniOne
Valerian rustling cushion
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (7)
€4.99
Hill's Hypoallergenic Treats packaging shows a happy dog licking its lips, with "Crunchy & Delicious" and "For dogs with food intolerances."
Hill´s
Hypoallergenic Dog Treat 200g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (106)
€4.99
(€24.95/kg)
A colorful braided rope toy for pets, featuring pastel pink, blue, and green strands, with frayed ends for added texture.
Exclusive
AniOne
play rope knot 25 cm
Rating: 2.0 out of 5 stars
2.0 (18)
€4.99
Variants available: 2
Select Gold Sensitive Snack Sticks for adult dogs with sensitive stomachs, chicken flavor, grain-free, vital health formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Dog Sensitive Snack Sticks Chicken 85 g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (21)
€4.99
(€58.71/kg)
Variants available: 3
Red retractable dog leash with a black strap and ergonomic handle, featuring the AniOne logo.
Exclusive
AniOne
Retractable Leash Soft red XS
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (10)
€5.00
Variants available: 2
Gold cat food package for adults with a gray cat, highlighting "Urinary," "Geflügel mit Reis," and nutritional benefits.
Exclusive
SELECT GOLD
Urinary Adult Dry Cat Food Poultry & Rice 300 g
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (13)
€5.49
(€18.30/kg)
Cat food package featuring a tabby cat, labeled "SELECT GOLD ADULT Sterilised," with details about chicken and potato ingredients.
Exclusive
SELECT GOLD
Sterilised Adult Dry Cat Food Poultry & Rice 300 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (36)
€5.49
(€18.30/kg)
Cat food package featuring a brown cat on the front, labeled "SELECT GOLD ADULT Sensitive Digestion," with details on insect protein and prebiotics.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Digestion Adult Dry Cat Food Insect mix 300 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (40)
€5.49
(€18.30/kg)
Variants available: 2
Select Gold Adult Hair & Skin cat food package featuring a fluffy ginger cat. Text highlights include "Geflügel mit Lachs" and "Weizenfreie Rezeptur."
Exclusive
SELECT GOLD
Hair+Skin Adult Salmon & Poultry 300 g
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (38)
€5.49
(€18.30/kg)
Select Gold Adult Pure cat food bag for cats over 1 year, rich in silkworm protein, gluten-free, with a blue-eyed Siamese cat image.
Exclusive
SELECT GOLD
Dry Cat Food Pure Adult Rich in Silkworm 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (7)
€5.49
(€18.30/kg)
Variants available: 2
Science Selective Bathing Sand for small pets, suitable for hamsters, chinchillas, gerbils, 1kg bag.
Science Selective
Bathing Sand 1kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.49
(€5.49/kg)
Real Nature Wilderness Freeze Dried Snack Pure Quail Quail Egg Yolk 100% Gently Freeze Dried with white wolf image
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Freeze Dried Dog Snack Pure Quail 50g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (5)
€5.49
(€109.80/kg)
Blue Purina Bakers Sizzlers bacon flavour dog treats pouch with playful dog image, 'MAXI PACK' and 'NO RAWHIDE' text
Bakers
Sizzlers Dog Treats Bacon 315g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.49
(€17.43/kg)
Freeze-dried snack for dogs featuring a wolf on the packaging, labeled "Pure Horse" with 95% horse meat, 5% fruits and herbs, and 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Pure Snack 50 g Horse
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (20)
€5.49
(€109.80/kg)
Variants available: 2
Dog chew stick in clear packaging with a brown header featuring a dog image and the text "MultiFit Naturals."
Exclusive
MultiFit
Native Beef Scalp Stick 180 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (16)
€5.49
(€30.50/kg)
SALE
Dog food package "Premiere I love my dog Senior" with 39% poultry, cell protection, joints support, 1 kg.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Senior Poultry 1 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (79)
You save 20%
€5.59
(€5.59/kg)
€6.99
Variants available: 3
Purina Dentalife dog treats package, featuring a large size for dogs 25-40kg, with 12 chewy sticks and a porous texture.
DentaLife
Dental Dog Chews L 12 Piece(s)
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.89
(€13.83/kg)
Variants available: 3
MultiFit mellos adult dog food bag showing happy dog, "ADULT" and "MIT GEFLÜGEL UND KAROTTEN / WITH POULTRY AND CARROTS", 1,5 kg
Exclusive
MultiFit
Mellos Dry Food Dog Adult Poultry and carrots 1.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (16)
€5.99
(€3.99/kg)
Variants available: 2
A packaged pet toy from JR FARM labeled "Roll'n'Fun," featuring a cylindrical treat made of herbs and flowers, with hooks for hanging.
JR Farm
Roll’n’Fun 120g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.99
(€49.92/kg)
White plush mouse cat toy with brown felt ears and long brown and black feather tail on white background.
KONG
Catnip Mouse Toy
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (37)
€5.99
Select Gold Medica Veterinary Diet Hypoallergen cat food, 300g bag, featuring a green and white design with a dog silhouette.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergen PLUS Dry Cat Food Poultry and maize 300 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (22)
€5.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet for cats, 300g bag, labeled for struvite urinary health, low-calorie formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Urinary Stone Calorie-reduced Dry Cat Food 300 g
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (8)
€5.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2