Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2160 Products
Johnson's Veterinary Hairball Remedy tube, pink packaging featuring a cat, claims to help eliminate and prevent hairballs in cats and kittens.
Johnson´s Hairball Remedy 50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.99
(€139.80/kg)
Long pet pillow featuring a vibrant green leaf pattern on a white background.
Exclusive
AniOne
Valerian play roll
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (5)
€6.99
Edgard Cooper Top Dog Bites chicken-flavored dog treats in a bright orange family bag, featuring a cartoon dog and cat.
Edgard & Cooper
Bites Chicken 120 g
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (2)
€6.99
(€58.25/kg)
Edgard Cooper Bravo Biscuits packaging featuring a cartoon dog and a cat, with the text "Crunch Crunch" and "No added sugar, YES REALLY."
Edgard & Cooper
Biscuits Salmon & Chicken 400 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (6)
€6.99
(€17.47/kg)
Variants available: 5
White pet food bowl with bear ears, featuring a smooth interior and rounded edges, designed for small pets.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty Bowl Dog 350ml light blue
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€6.99
Variants available: 2
Pink ceramic pet bowl with a silver crown design on the front, featuring vertical ribbed texture.
Exclusive
AniOne
Crown ceramic bowl:
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (11)
€6.99
A light blue bear-shaped cat toy attached to a wooden stick, featuring colorful ribbons and two soft balls above it.
Exclusive
AniOne
Pepe&Kitty fishing set blue
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (4)
€6.99
Blue and yellow braided rope dog toy ring with reflective stripes, designed for chewing and tugging.
Exclusive
AniOne
reflective rope ring
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.99
Two light-blue triangular fabric cat toys printed with white cat faces, strawberries, blueberries and melon slices.
Exclusive
AniOne
valerian cushion in fruit design blue
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.99
Variants available: 2
Whimzees Wellness Daily Dental Treats bag for puppy XS/S 28 treats, 4 week supply, image of chew treats and small dog
WHIMZEES
Puppy Dog Dental Care S
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (24)
€6.99
(€33.29/kg)
Variants available: 2
A pink bear-shaped cat toy attached to a wooden stick, featuring two pink balls along the string and colorful ribbons.
Exclusive
AniOne
Pepe&Kitty fishing set
Rating: 2.7 out of 5 stars
2.7 (3)
€6.99
A plush fox toy for pets, featuring a soft orange body, black ears, and a white snout, ideal for playtime.
Exclusive
AniOne
toy Flattie fox M
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (6)
€6.99
Long pet pillow featuring a vibrant green leaf pattern on a white background.
Exclusive
AniOne
catnip play roll
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (14)
€6.99
Cat toy wand with a wooden stick and two teal pom-poms adorned with green feathers, designed for interactive play.
Exclusive
AniOne
teaser toy feather balls XL
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (6)
€6.99
A 1.4 kg bag of MultiFit cat food, "it's me! CARE INDOOR," with a fluffy cat and kibble bowl, promotes anti-hairball and odor control.
Exclusive
MultiFit
Care Dry Cat Food, Adult, Indoor, Chicken 1.4 kg
Rating: 2.4 out of 5 stars
2.4 (5)
€6.99
(€4.99/kg)
Four interlocking silicone pet lick mats (orange, dark blue, light blue, pale blue) with raised star, sun, moon and cloud designs
Exclusive
AniOne
Lick Mat 4-Pack 26 x 30 cm
Rating: 2.5 out of 5 stars
2.5 (4)
€6.99
Select Gold Adult Sensitive dog food value pack with chicken and beef, 6 cans, beige and red packaging.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Adult MultiPack 6x125g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (5)
€6.99
(€9.32/kg)
Select Gold Adult Sensitive dog food value pack with 6x100g pouches, chicken, horse, and beef flavors, for dogs over 1 year.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Multipack
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (4)
€6.99
(€11.65/kg)
Metal spiral stake with a red handle and a ring for securing pets outdoors.
Trixie
Tie-Out Stake
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (24)
€6.99
A bag of MultiFit cat food with an orange tabby, labeled "CARE ADULT" and icons for joint, metabolism, and heart health, featuring "with salmon."
Exclusive
MultiFit
Care Dry Cat Food, Adult, Salmon 1.4 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.99
(€4.99/kg)
SALE
Gain Elite Complete Cat Nutrition, Senior 7+, Chicken flavor, 800g bag featuring a gray cat on the front, with health benefits listed.
GAIN
Elite Senior 7+ chicken 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€7.19
(€8.99/kg)
€8.99
Variants available: 2
SALE
Tube of PetBalance Support Harn-PH Paste for cats, 100g, featuring a gray cat on the label and claims to support urinary health.
Exclusive
PetBalance
Support Urinary pH Paste 100g
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (7)
You save 20%
€7.19
(€71.90/kg)
€8.99
SALE
Tube of PetBalance Support Taurin Paste for cats, featuring a gray cat on the label, with text in English and French.
Exclusive
PetBalance
Support Taurine Paste 100g
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (8)
You save 20%
€7.19
(€71.90/kg)
€8.99
SALE
Gray felt pet grooming pad with a black underside, featuring a simple rectangular design.
Exclusive
AniOne
replacement filter drinking fountain Flower
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (19)
You save 20%
€7.19
€8.99