Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2160 Products
Bag of "Winner" premium dog food featuring a colorful silhouette of a dog, labeled with "Beef" and nutritional icons.
Winner
Beef Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€3.66/kg)
A bag of "Winner" premium dog food for small breeds, featuring a colorful silhouette of a dog and icons for ingredients like water and zinc.
Winner
Small Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€3.66/kg)
Cans of GAIN pet food featuring a dog on the label, with varieties including turkey, beef, lamb, and chicken in gravy.
GAIN
Value Cuts 12x400g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€2.29/kg)
Select Gold Sterilised cat food can with a tab lid, featuring a tabby cat and text about grain-free poultry pâté.
Exclusive
SELECT GOLD
Wet Food Adult Sterilized Poultry 6x200g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€10.99
(€9.16/kg)
A ceramic pet food bowl with a speckled white exterior and a smooth gray interior, showcasing a modern design.
Exclusive
AniOne
Ceramic Bowl Pastel 1200 ml grey
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€10.99
A light pink dog leash made of braided material, featuring a silver metal clip for attachment and a loop handle for grip.
Exclusive
AniOne
Lead Pepe & Kitty apricot XS-S
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (11)
€10.99
Variants available: 2
Perfect Fit Adult 1+ cat food bag with a tabby cat, rich in fresh salmon, supports whole body health.
PERFECT FIT
Cat Adult Salmon 750g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€14.65/kg)
Perfect Fit Indoor 1+ cat food bag with a gray and white cat, rich in chicken, supports whole body health, total 5 benefits.
PERFECT FIT
Indoor Chicken 750g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€14.65/kg)
Perfect Fit Senior 11+ cat food bag, rich in chicken, supports whole body health with natural prebiotics and total 5 benefits.
PERFECT FIT
Senior 11+ Chicken 750g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€14.65/kg)
Black pet food bowl with a stainless steel interior and a non-slip base, designed for dogs or cats.
Exclusive
AniOne
melamine bowl black 350 ml
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (3)
€10.99
Variants available: 2
A bag of FIT+FUN non-clumping cat litter featuring a tabby cat on the front, with text in multiple languages describing the product.
Exclusive
FIT+FUN
Hygiene Litter 30 l
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (731)
€10.99
(€0.37/l)
Lily's Kitchen grain-free dog food bag featuring a white dog in a floral design, labeled "Countryside Casserole" with chicken, duck & sweet potatoes.
Lily's Kitchen
Adult Chicken & Duck 1 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.49
(€11.49/kg)
Variants available: 2
Black retractable dog leash with a handle and a metal clip, featuring a logo of a bird.
Flexi
Black Design Rope black XS, 3 m, 8 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.99
Variants available: 4
A brown rubber pet toy shaped like a fish and bone, featuring a textured surface and the brand name "benebone" embossed on it.
Benebone
Fishbone S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.99
(€101.61/kg)
Variants available: 3
Black AniOne retractable dog leash with ergonomic handle, black tape lead and silver metal clasp, label "AniOne"
Exclusive
AniOne
Basic black retractable lead XS
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (2)
€11.99
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Pink pet tunnel with a soft interior and a hanging heart toy inside, designed for playful cats or small animals.
Exclusive
AniOne
Pepe&Kitty Rascheltunnel
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (10)
€11.99
Bright orange dog toy in a Y-shape with textured grips and bumps for chewing, labeled "AntOne."
Exclusive
AniOne
toy rubber gripping branch
Rating: 1.8 out of 5 stars
1.8 (13)
€11.99
Fluffy teal dinosaur plush toy with blue spikes and a black button eye, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
toy Tufflove Stegosaurus M
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (5)
€11.99
A plush orange monkey toy with a smiling face and soft, fuzzy texture, designed for pets.
Exclusive
AniOne
toy Tufflove monkey M
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (9)
€11.99
A plush dog toy shaped like a dachshund, featuring a tan body with gray accents and stitched details, labeled "AniOne Wild Variety."
Exclusive
AniOne
imitation suede dachshund
Rating: 2.4 out of 5 stars
2.4 (9)
€11.99
SALE
A 20-liter bag of MultiFit Limited Edition cat litter, labeled "Spring Comfort," featuring a relaxed orange tabby cat on a grassy background.
Exclusive
MultiFit
Fresh Comfort Meadow fragrance 20 l
Rating: 2.3 out of 5 stars
2.3 (24)
You save 25%
€11.99
(€0.60/l)
€15.99
SALE
A round, white pet filter with a central hole, featuring a soft, fuzzy texture and dark spots, designed for pet care products.
Exclusive
MORE
3x replacement filters
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (6)
You save 20%
€11.99
€14.99
Blue bag of Burgess Excel Ferret Nuggets featuring two ferrets, showing text "Burgess Excel", "Ferret Nuggets", "92%", 2kg
Burgess
Burges Excel Ferret Food 2kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.49
(€6.25/kg)
Orange bag of "Winner Premium Cat Food" featuring a chicken flavor, with a colorful cat illustration and icons for health benefits.
Winner
Cat Adult Chicken Food 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.49
(€6.25/kg)
Variants available: 2
Orange bag of "Winner Cat" premium cat food, featuring a silhouette of a cat, labeled "Chicken Sterilised" and "Winner."
Winner
Cat Chicken Sterilised Food 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.49
(€6.25/kg)
Variants available: 2