Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
deal
James Wellbeloved Senior dog food bag, rich in lamb & rice, for dogs 7+ years, hypoallergenic, 2kg.
James Wellbeloved
Lamb & Rice 2 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (76)
€15.99
(€8.00/kg)
Variants available: 2
deal
James Wellbeloved Senior dog food bag for dogs 7+ years, rich in turkey & rice, hypoallergenic, 2kg.
James Wellbeloved
Senior Turkey & Rice 2 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (71)
€15.99
(€8.00/kg)
Variants available: 2
SALE
Bottle of Petbalance Support Joint Serum Extra for pets, featuring a golden retriever on the label and multilingual text about joint support.
Exclusive
PetBalance
Support Joint Serum Extra 100ml
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (8)
You save 20%
€15.99
(€159.90/l)
€19.99
SALE
Puppy milk powder canister labeled "PetBalance Life Start Junior Care," featuring a puppy image, 800g size, and multilingual text.
Exclusive
PetBalance
Life Start puppy milk powder 800 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (17)
You save 20%
€15.99
(€19.99/kg)
€19.99
SALE
Gray plush pet bed mat, rectangular shape, soft texture, suitable for dogs or cats.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Ortho Window Lounger Grey gray
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (1)
You save 20%
€15.99
€19.99
Variants available: 2
A 1kg bag of premium hay labeled "Real Nature," featuring green grass and a circular inset showing the hay texture.
Exclusive
REAL NATURE
Green Nature 1 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.99
(€6.99/kg)
Variants available: 2
SALE
Dental care serum for pets, featuring a golden retriever and a cat on the label, with text in multiple languages.
Exclusive
PetBalance
Support Dental Care Serum 100ml
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
You save 20%
€15.99
(€159.90/l)
€19.99
SALE
Light green interactive cat toy with a feather teaser and openings for play, designed to engage and entertain pets.
Exclusive
AniOne
toy for hunting
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (2)
You save 20%
€16.79
€20.99
Gain Elite Grain Free dog food for small dogs, 2kg bag, featuring salmon, with labels for adult nutrition and hypoallergenic benefits.
GAIN
Grain-Free Small Dogs Adult Salmon 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€16.99
(€8.50/kg)
Variants available: 3
Gain Elite Grain Free Adult Salmon dog food for big dogs over 20kg, 2kg bag, featuring nutritional claims and ingredients.
GAIN
Grain-Free Big Dogs Adult Salmon 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€16.99
(€8.50/kg)
Variants available: 2
Pedigree Adult dog food bag, 3 kg, featuring a bowl of kibble and claims of natural ingredients, prebiotics, and superfoods.
Pedigree
Adult Beef and Vegetables 3kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€16.99
(€5.66/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
A soft, rectangular pet bed with a light blue exterior and a colorful geometric pattern in pink, gray, and white on the inside.
Exclusive
FIT+FUN
Sparkle Sun Lounger XS
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (7)
€16.99
Variants available: 3
Blue 10L AniOne pet food container with lid, labeled "fressnapf maxi zoo" and product details on front.
Exclusive
AniOne
food storage blue 10 l
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (8)
€16.99
Variants available: 3
SALE
Interactive cat toy featuring colorful feathers attached to a flexible wire, mounted on a white wall base.
Exclusive
AniOne
Toy Jolly Swing
Rating: 1.5 out of 5 stars
1.5 (22)
You save 20%
€17.59
€21.99
SALE
Container of Petbalance Support Vital Moor, a 500g dog dietary supplement with a golden retriever on the label.
Exclusive
PetBalance
Support VitalMoor 500g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (28)
You save 20%
€17.59
(€35.18/kg)
€21.99
Dog food bag featuring "Burns" brand, labeled "Weight Control" with "Chicken & Oats" for adult/senior dogs.
Burns
Weight Control Adult/Senior 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€17.99
(€9.00/kg)
Variants available: 3
Dog food bag with a German Shepherd and Cavalier King Charles Spaniel, labeled "Burns Original Fish & Brown Rice Adult/Senior Dogs."
Burns
Original Adult/Senior Fish 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€17.99
(€9.00/kg)
Variants available: 3
A bag of Burns Puppy Original dog food featuring a golden retriever and a black and white puppy on the front, labeled "PUPPY ORIGINAL CHICKEN & RICE."
Burns
Original Puppy Chicken & Rice 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€17.99
(€9.00/kg)
Variants available: 3
Black pet leash with a mesh design and a sturdy clip for attachment, laid flat against a white background.
Exclusive
AniOne
Strong leash L-XL
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€17.99
Bag of Go Native grain free dog food Wild Atlantic Herring with carrot & kale, small kibble size, 70% meat content.
Go Native
Small Herring Carrot Kale 1.5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€17.99
(€11.99/kg)
Orange and gray fox-shaped dog chew toy with a hole in the center and stitched edges.
Exclusive
Dogs Creek
Toy Strong Fox
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€17.99
Yellow and gray striped circular dog toy with a smiling snake face design and reinforced edges.
Exclusive
Dogs Creek
Toy Strong Snake
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€17.99
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit Classic Senior Fish & Classic Mix cat food in jelly, 48 x 100g, with duck, beef, turkey, and cod flavors.
Exclusive
MultiFit
Wet Food Cat Senior Jelly Fish & Classic Mix 48x100g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€17.99
(€3.75/kg)