Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2160 Products
SALE
Can of Premiere Flexi & Strong soft supplement snacks for dogs, pink label with dog illustration and bone-shaped treats.
Exclusive
PREMIERE
Supplement dog snack Flexi & Strong 300g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
You save 20%
€19.99
(€66.63/kg)
€24.99
SALE
Premiere Bright & Shiny soft supplement snacks for pets, with a smiling dog illustration and product benefits icons.
Exclusive
PREMIERE
Supplement dog snack Bright & Shiny 300g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€19.99
(€66.63/kg)
€24.99
SALE
Bag of PREMIERE "I ♥ my dog" soft mini senior dog food, 60% chicken, semi-moist, 4kg, with small white-brown dog image
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Semi-Moist Soft Mini Senior Chicken 4kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 11%
€20.39
(€5.10/kg)
€22.99
SALE
PREMIERE I ♥ my dog soft Senior dog food bag, 60% beef, 4kg, with sitting golden retriever.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Soft Senior Beef 4kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 11%
€20.39
(€5.10/kg)
€22.99
Royal Canin Mini Adult dog food bag with a playful small dog, featuring "Weight maintenance" and "Optimal health support."
ROYAL CANIN
Adult Mini Dry Dog Food 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€20.49
(€10.25/kg)
Variants available: 3
Dog food bag labeled "Time Greyhound 20," featuring a greyhound on a leash in a grassy field, with text highlighting quality and digestibility.
Time
Greyhound 20 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€21.49
(€1.43/kg)
SALE
Hill's Sterilised Cat bag showing orange-and-white cat with red collar; visible text: 'Sterilised Cat', 'with chicken'.
SALE
Hill's Science Plan adult cat food bag featuring a tabby cat with red collar, labeled "Adult 1-6", "100% balanced", "with salmon"
Hill´s
Hill's Adult Dry Cat Food Salmon 1.5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€21.59
(€14.39/kg)
€26.99
SALE
Purina ONE Bifensis cat food bag for seniors, featuring a fluffy gray cat, with text stating "Senior 7+" and "Rich in chicken as #1 ingredient."
Purina ONE
7+ Chicken Dry Cat Food 2.8 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€21.91
(€7.83/kg)
€27.39
A box of "Premiere. I love my dog" dog food, labeled "Petit Pâté Adult," with 6 x 150g servings, grain-free, featuring chicken and veggies.
Exclusive
PREMIERE
Petit Pâté 24 x 150 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (32)
€21.99
(€6.11/kg)
Four pet grooming tools including a slicker brush, comb, scissors, and a small comb, all featuring gray and blue handles.
Exclusive
AniOne
small animal care set
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (13)
€21.99
Colorful braided dog leash with light blue accents and a leather attachment, featuring a gold clip for securing to a collar.
Exclusive
AniOne
Rope line S-L colored
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€22.99
Variants available: 2
SALE
Hill's Science Plan cat food bag featuring a fluffy cat licking its lips, labeled "Perfect Digestion" for adult cats, with chicken and brown rice.
Viyo Immune+ prebiotic drink for dogs, featuring a close-up of a husky with blue eyes, text in Dutch about immune support and vet-developed formula.
VIYO
Immune+ for dogs 14 x 30 ml
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.49
(€46.98/kg)
Gain Elite Complete Dog Nutrition bag for small dogs, 6kg, featuring a fluffy white dog on the front, labeled "Light" for overweight dogs under 20kg.
GAIN
Elite Small Dogs Light 6 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€4.00/kg)
6kg bag of Gain Elite Complete Dog Nutrition for small dogs, featuring a Cavalier King Charles Spaniel and highlighting hypoallergenic benefits.
GAIN
Elite Small Dog Adult 6 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€4.00/kg)
Variants available: 2
Bag of GAIN pet nutrition Crunchy dog food (18kg) with three dogs pictured; 20% Extra Free, +3kg visible.
GAIN
Crunchy 15kg + 3kg Extra Free
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€1.33/kg)
Bag of Time Greyhound 28 dog food, featuring a racing greyhound on the front, labeled as "Superior Racing Greyhound Food," 15kg.
Time
Greyhound 28 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€1.60/kg)
SALE
Blue infinity-shaped dog toy made of durable plastic, designed for chewing and play.
Exclusive
AniOne
Super Eight Cat Circuit
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (9)
You save 20%
€23.99
€29.99
SALE
Gray pet water fountain with a sleek, modern design featuring a curved spout and a wide bowl base.
Exclusive
AniOne
Wave drinking fountain 1.8 litre gray
Rating: 2.4 out of 5 stars
2.4 (56)
You save 20%
€23.99
€29.99
Variants available: 2
deal
Stainless steel double pet food bowl stand with adjustable height and a sturdy black metal frame.
Winalot dog food mega pack featuring 40 pouches of Friday Suppers in gravy, including cod, white fish, and salmon recipes.
Winalot
Friday Supper 40x100g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€23.99
(€6.00/kg)
Gain Elite Complete Dog Nutrition for small dogs, 6kg bag with a fluffy Pomeranian puppy. Highlights: "Puppy," "Chicken & Rice," and benefits.
GAIN
Elite Small Dog Puppy 6 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.49
(€4.08/kg)
Variants available: 2
ACANA Puppy Small Breed dog food bag with two dogs in a field, showcasing 70% animal ingredients and 0% artificial additives.
ACANA
Puppy Small Breed 2 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (29)
€24.99
(€12.50/kg)
Dog leash with geometric pattern in beige, gray, and brown, featuring metal clips and a padded handle.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
lead, length 2 metres S
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
€24.99
Variants available: 3
A green pet tunnel with two openings, featuring a floral-patterned white fabric on the ends, designed for playful pets.
Exclusive
AniOne
Rustle Tunnel
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (15)
€24.99
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Dry Dog Food Poultry & Potato 2.5 kg
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (50)
€24.99
(€10.00/kg)
Select Gold Medica Veterinary Diet Hypoallergenic dog food bag, 2.5 kg, featuring a silhouette of a dog and multilingual text.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergenic PLUS Salmon Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (29)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Urinary Stone Dry Dog Food Beef 2.5 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (13)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Light blue adjustable dog leash with metal clips and embossed text "Mollie" on the strap.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
lead, length 2 metres turquoise S
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (3)
€24.99
Variants available: 2
Select Gold Medica Veterinary Diet for dogs, 2.5 kg bag, labeled for diabetes management with multilingual text on regulation of blood sugar levels.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Diabetes Poultry Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (16)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2