Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2158 Products
SALE
White pet water fountain with a transparent reservoir, featuring a power button and water level indicators labeled "MAX" and "MIN."
Exclusive
MORE
CLOUD drinking fountain
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (17)
You save 20%
€47.99
€59.99
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Mini pouch, 85g, 2-10 months, chunks in gravy, soft texture for baby teeth
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Mini Adult 85g pouch, Gravy-Salsa weight maintenance, Size S up to 10 kg, with small dog photo
EVERYDAY LOW PRICES
Purina ONE Bifensis cat food bag, 7.5kg, featuring a gray cat and text stating "Adult" and "Rich in Chicken."
Purina ONE
ONE Adult Chicken 7.5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€49.99
(€6.67/kg)
Pet food and water bowl set featuring two light green ceramic bowls on a wooden base.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Ceramic Double Bowl Stand Premier gray
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (5)
€49.99
Variants available: 2
Gray pet bed with a soft, ribbed texture, rectangular shape, and plush cushioning, set against a white background.
Exclusive
AniOne
Corduroy Pet Bed L
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€49.99
ACANA Adult Dog Recipe bag with fresh chicken as the first ingredient, featuring 60% animal ingredients and 40% fruits and veggies.
ACANA
Adult Dog Recipe 6 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€56.99
(€9.50/kg)
Variants available: 2
ACANA Classics Prairie Poultry dog food bag with a mountain backdrop, showcasing chicken, turkey, and claims of antioxidants and omega-3s.
ACANA
Prairie Poultry 9.7 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (47)
€59.99
(€6.18/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan Adult 1-6 Medium dog food with lamb & rice, supports immune system, healthy digestion, and lean muscles.
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan Adult 1-6 Medium dog food with chicken, supports immunity and digestion, 11-25 kg dogs.
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Medium Senior dog food bag for dogs 7+ years, 11-25 kg, sensitive, with horse & tapioca, grain-free formula.
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Maxi Senior Sensitive dog food bag for dogs over 25 kg, 6+ years, with horse & tapioca, grain-free formula.
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan puppy food bag with two beagle puppies; reads 'PUPPY <1', '5 Essential Benefits', 'with chicken'.
James Wellbeloved Adult dog food bag, rich in fish & rice, hypoallergenic, 12kg, for dogs 1-7 years, supports digestion, skin, immune system.
James Wellbeloved
Fish & Rice 12kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€69.99
(€5.83/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin kitten wet food pouch (85 g) 'KITTEN up to 12 months', chunks in jelly, soft for milk teeth, stage 3
ROYAL CANIN
FHN Kitten in Jelly 48x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€69.99
(€17.15/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin 85g Digestive cat food pouch, with text "Helps support healthy digestion" and "Over 95% healthy stool quality"
ROYAL CANIN
FCN Digestive in Gravy 48x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€69.99
(€17.15/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Instinctive adult cat wet food pouch 85g, cat image and bowl of gravy; visible text ROYAL CANIN and INSTINCTIVE.
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Medium dog food bag with a puppy image, emphasizing immune support, brain development, and adapted kibble size.
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Maxi dog food bag with a German Shepherd puppy, emphasizing immune support, brain development, and kibble size.
ROYAL CANIN
Puppy Maxi Dry Dog Food 12kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€69.99
(€5.83/kg)
Stainless steel double pet food and water bowl stand for cats and dogs, featuring adjustable height and a sleek silver design.
Exclusive
MORE
Food Bar Deluxe
Rating: 2.6 out of 5 stars
2.6 (72)
€69.99
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan dog food bag — Mature Adult 7+ (Medium 11–25 kg), 3 Essential Benefits, with chicken; brown-and-white dog image
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan adult cat food bag featuring a tabby cat with red collar, labeled "Adult 1-6", "100% balanced", "with salmon"