Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2158 Products
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin dog food bag for adult large breeds (26-44 kg), featuring a German Shepherd, promoting digestive and optimal health.
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult Bulldog dog food bag featuring a bulldog image, with text highlighting breed nutrition, tailor-made kibble, and odour reduction.
ROYAL CANIN
Adult Bulldog Dry Dog Food 12 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (71)
€84.99
(€7.08/kg)
ACANA Light & Fit dog food bag with a sunset background, showcasing fresh chicken, 65% animal ingredients, and no artificial additives.
ACANA
Light & Fit 11.4 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (25)
€88.99
(€7.81/kg)
ACANA Puppy Recipe bag with two dogs in a sunset field. Highlights: "70% animal ingredients," "30% veggies," "0% artificial additives."
ACANA
Puppy Recipe 11.4 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€89.99
(€7.89/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Digestive Care Maxi dog food bag with a brown and white dog, emphasizing improved stool quality and 97% proven results.
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Junior Giant dog food bag with a St. Bernard, promoting strong immunity, muscle growth, and tailored kibble size.
ROYAL CANIN
Giant Junior Dry Dog Food 15 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (82)
€89.99
(€6.00/kg)
ACANA Adult Large Breed dog food bag with two dogs in a grassy field, showcasing fresh chicken and raw flounder, 60% animal ingredients.
ACANA
Adult Large Breed 11.4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (53)
€90.99
(€7.98/kg)
ACANA Puppy Large Breed Recipe dog food bag featuring a sunset background with two dogs, highlighting fresh Canadian chicken and raw flounder.
ACANA
Dog Puppy Large Breed 11.4 kg 11.4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (47)
€96.99
(€8.51/kg)
Royal Canin Early Renal veterinary dog food bag featuring a black and white image of a dog, with bold text indicating the product name.
ROYAL CANIN
Veterinary Early Renal Dry Dog Food 14 kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (7)
€114.99
(€8.21/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Veterinary Urinary S/O dog food bag featuring a silhouette of a dog, with a red crown logo and bold text.
ROYAL CANIN
Veterinary Urinary Dry Dog Food 13 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (66)
€114.99
(€8.85/kg)
Orijen Puppy Large dog food bag with a person and dog silhouette at sunset, emphasizing "85% quality animal ingredients."
Orijen
Puppy Large Breed 11.4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (128)
€118.99
(€10.44/kg)
Royal Canin Hypoallergenic dog food bag, featuring a black and white dog illustration, labeled "Veterinary" and "Moderate Calorie."
ROYAL CANIN
Veterinary Hypoallergenic Moderate Calorie Dry Dog Food 14 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (84)
€133.99
(€9.57/kg)
Variants available: 2
Clumping cat litter bag with a white cat on its back. Label reads "PREMIERE" and highlights less sticking to fur and paws.
Exclusive
PREMIERE
Excellent XL Clumping Litter 12 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (634)
€19.99
(€1.67/kg)
Premiere I love my dog meat snack drops, chicken flavor, 70g package with 87% meat content, featuring round treats inside.
Exclusive
PREMIERE
Meat Drops 6x70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
MultiFit Diamonds silica cat litter bag with an orange tabby cat, showcasing non-clumping and odor control features.
Exclusive
MultiFit
diamonds 15 l
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (200)
€24.99
(€1.67/l)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin dog food bag for German Shepherds, labeled "Size L maxi 26-44 kg, adult 5+," with icons for digestive health and vitality.
ROYAL CANIN
Maxi Adult 5+ Dry Dog Food 15 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (58)
€94.99
(€6.33/kg)
MultiFit Native dog treats package showing rabbit ears chews, dog photo and text 'Kaninchenohren'/'Rabbit ears'.
Exclusive
MultiFit
Native Rabbit Ears 100 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (105)
€4.49
(€44.90/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit Diamonds Aloe Vera silica cat litter, non-clumping, with an orange cat lying on the packaging.
Exclusive
MultiFit
Diamonds Aloe Vera Silicate Litter 16 l
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (237)
€22.99
(€1.44/l)
Orijen Six Fish dog food bag featuring a silhouette of a person and dog by the water, highlighting 85% quality animal ingredients and raw diet.
Orijen
Six Fish 11.4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (196)
€129.99
(€11.40/kg)
Catsan Hygiene Plus cat litter packaging, featuring a sleeping white cat on a cloud, with text indicating it's non-clumping and 100% natural.
CATSAN
Hygiene kitty litter 18 l
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (1079)
€24.99
(€1.39/l)
A bag of MultiFit Ultra Comfort cat litter with a relaxed orange tabby on a blue background, labeled "15L" for clumping and odor control.
Exclusive
MultiFit
ultra comfort 15 l
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (1247)
€15.99
(€1.07/l)
Pink MultiFit Nature snack bag labeled 'SNACKS APFEL-CHIPS' apple chips, shows rabbit, hamster, guinea pig and chinchilla.
Exclusive
MultiFit
Nature snacks apple chips 70 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (26)
€1.99
(€28.43/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Adult Labrador Retriever dog food bag featuring tailored kibble, breed nutrition, and ideal weight indicators.
A cheerful corgi sits beside a package of "Premiere I love my dog Fun Snack Chew Ball," featuring a beef rawhide treat with holes.
Exclusive
PREMIERE
chewy ball with rawhide 38 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€65.53/kg)
Tube of MultiFit Salmon Cream for cats, with a playful orange cat licking its lips and text: "with lots of salmon" and "no added sugar."
Exclusive
MultiFit
Salmon Cream 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€53.20/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Premiere I Love My Dog Mini Snack Cubes, 70g package featuring small, cube-shaped dog treats made with 90% chicken and vegetables.
Tube of MultiFit Multivitamin snacks for cats, featuring an orange tabby cat, with text highlighting "No added sugars" and "Taurin & Biotin."
Exclusive
MultiFit
Snack Paste Multivitamin with Catnip 100 ‏g
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (29)
€3.99
(€39.90/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Four colorful cat toy balls in a clear package, featuring green, pink, purple, and blue colors, labeled "Toy for Cats."
Exclusive
FIT+FUN
Softballs, 4-pack
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (127)
€2.49
Premiere I Love My Dog Meat Snack Jerky Sticks, 70g package featuring beef jerky strips, 93% meat content, and a dog illustration.
Exclusive
PREMIERE
Meat Snack Jerky Sticks Dog Beef 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
SALE
Royal Canin X-Small dog food for ageing dogs 12+, suitable for dogs up to 4 kg, featuring a Papillon dog on the packaging.
ROYAL CANIN
X-Small Ageing 12+ Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (18)
You save 20%
€13.59
(€9.06/kg)
€16.99
Tube of MultiFit dog snacks, labeled "Geflügel mit Petersilie" (Poultry with Parsley), 75g, featuring a dog on the front.
Exclusive
MultiFit
Poultry Paté 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
Chew bones package featuring two bone-shaped treats, labeled "FIT+FUN Kauknochen" with a golden retriever dog image.
Exclusive
FIT+FUN
chewing bone, pressed
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (120)
€2.99
(€24.92/kg)
GimCat Yoghurt cat pouch, blue with yellow cap, spoon of yogurt, black-and-white cat and '95% whole milk' label.
GimCat
Yoghurt 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.49
(€16.60/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Catsan Hygiene Plus Smart Pack cat litter, featuring a sleeping white cat on the packaging, includes two packs.
CATSAN
Smart Pack 2 Piece(s)
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (537)
€11.99
(€1.50/l)
Premiere I Love My Dog Mini Snack Bites packaging featuring chicken-flavored treats, 95% chicken breast, 60g.
Exclusive
PREMIERE
Mini Bites Chicken 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
Premiere I Love My Dog Mini Snack Sticks package, featuring soft, chewy treats made with 84% chicken and fish, 70g.
Exclusive
PREMIERE
Mini Snack Sticks Chicken with Fish 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
MultiFit Snacks tube "LEBERWURST" liver sausage 75g for dogs, label shows dog licking lips and a spoonful of pâté
Exclusive
MultiFit
Liver Sausage with Parsley 75 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
Fit+Fun KAUSTICKS pack: two brown chew sticks with golden retriever photo and text "Chew Sticks" and "2 pieces"
Exclusive
FIT+FUN
Fit+ Fun Dog Chew Sticks 2 pcs 160g
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (1)
€4.49
(€28.06/kg)