Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2160 Products
Wooden pet habitat with a transparent front and circular openings, featuring a sandy bottom for small animals.
Exclusive
AniOne
Sand Bath House M
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (26)
€24.99
A 2.5 kg bag of Select Gold Medica Veterinary Diet Schonkost, labeled as a gastrointestinal diet for dogs, featuring a fresh-pack zipper.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Junior Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (1)
€24.99
(€10.00/kg)
Select Gold Medica Veterinary Diet Schonkost, 2.5 kg bag, low-fat gastrointestinal pet food, with text in multiple languages.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Low-fat Chicken Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (15)
€24.99
(€10.00/kg)
Select Gold Medica Veterinary Diet hypoallergenic dog food bag, turquoise dog silhouette, 'Hypoallergen' '2,5 kg'.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Hypoallergenic Insects 2.5 kg
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (70)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 3
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Kidney Dry Dog Food Duck 2.5 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (16)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Sheba Fresh & Fine in Sauce 50x MEGAPACK box with gray cat, plate of wet cat food and three foil pouches
Sheba
Fresh & Fine Poultry 50x50g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (140)
€24.99
(€10.00/kg)
Select Gold Medica Veterinary Diet Obesity Diet dog food bag, 2.5 kg, featuring "REDUKTIONSDIÄT" and nutritional claims for weight management.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Reduction Diet Dry Dog Food Poultry & Potato 2.5 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (38)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Colorful box of Purina Felix cat food with a playful black and white cat, containing 40 pouches of mixed jelly flavors: beef, salmon, chicken, tuna.
Felix
AGAIL Sen 7+ Mix in Jelly 40x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€25.49
(€7.50/kg)
Felix cat food jumbo pack with a playful black and white cat peeking through a hole, labeled "40 POUCH JUMBO PACK" and "Ocean Feast."
Felix
Agail Ocean Feast in jelly 40x85g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€25.49
(€7.50/kg)
Royal Canin Maxi Adult dog food bag, featuring a German Shepherd on the front, labeled for dogs weighing 26 to 44 kg.
ROYAL CANIN
Adult Maxi Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€25.99
(€8.66/kg)
Variants available: 2
Purina Pro Plan dog food bag, 3 kg, featuring a long-haired dog on the front, labeled "Small & Mini Adult 1+" and "Everyday Nutrition."
PRO PLAN
Small & Mini Adult Chicken 3kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (133)
€25.99
(€8.66/kg)
Catit interactive feather toy, featuring a white egg-shaped base with a mesh top and a feather attached by a flexible wire.
Catit
Pixi Spinner grey
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (11)
€25.99
3kg Purina Pro Plan dog food bag with a puppy on the front. Highlights: "High Protein," "Chicken No. 1," "Medium Puppy," "Healthy Start."
PRO PLAN
Optistart Medium Puppy 3 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (186)
€25.99
(€8.66/kg)
Purina Pro Plan dog food bag, 3 kg, featuring a medium-sized adult dog. Text highlights "No. 1 chicken as ingredient" and "Everyday Nutrition."
PRO PLAN
Adult Medium Everyday Nutrition Chicken 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€25.99
(€8.66/kg)
Variants available: 2
Metal dog leash with a chain design and a padded black handle for comfort.
Exclusive
AniOne
Short Chain Lead
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€26.99
ACANA Wild Prairie Recipe pet food bag with "Highest Protein" label; 70% animal ingredients, 30% vegetables, no artificial preservatives.
ACANA
Wild Prairie 2 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (68)
€26.99
(€13.50/kg)
Variants available: 2
A bag of Pedigree dog food for adults, 7 kg, with beef and vegetables, featuring a smiling golden retriever and highlighting natural ingredients.
Pedigree
Adult Beef & Vegetables 7kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€27.99
(€4.00/kg)
Royal Canin Puppy Maxi dog food bag, featuring a German Shepherd puppy, highlights immune system support, brain development, and adapted kibble size.
ROYAL CANIN
Maxi Puppy 3kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€27.99
(€9.33/kg)