Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2158 Products
Orijen Original dog food bag with a couple and dog in front of mountains, showcasing "85% quality animal ingredients" and "fresh or raw."
Orijen
Original Adult 2 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (370)
€32.99
(€16.50/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Regular Sterilised cat food bag featuring a gray cat, adapted kibble size, and claims for health nutrition and weight management.
ROYAL CANIN
Regular Sterilised Dry cat Food 2 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (573)
€32.99
(€16.50/kg)
Royal Canin Adult Ragdoll cat food bag featuring a Ragdoll cat image, with text highlighting breed nutrition and benefits for healthy skin and coat.
ROYAL CANIN
Adult Ragdoll Dry Cat Food 2 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (84)
€32.99
(€16.50/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Whiskas Mega Pack cat food, featuring Poultry Feasts in jelly, contains 80 x 85g servings, with a cat's face on the packaging.
EVERYDAY LOW PRICES
Purple Whiskas Fish Favourites cat food 80-pack box with cat photo, bowl of fish pieces and "1+ years" label.
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition, Senior formula for big dogs over 20kg, featuring a brown dog on the bag, 12kg, chicken & rice.
GAIN
Elite Big Dogs Senior 12 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€34.79
(€2.90/kg)
€43.49
Navy blue dog leash with leather accents and colorful woven details, featuring a metal clip for attachment.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
lead
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€34.99
Bag of Go Native grain-free dog food with fresh duck, apple, cranberry, small kibble size, 70% meat content.
Go Native
Small Duck Apple Cranberry 4kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€34.99
(€8.75/kg)
Beige rope slip dog leash with green and white striped accents and gold hardware.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Retriever Rope Lead
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (2)
€34.99
Gray and teal braided dog leash with leather accents and metal clasps, designed for durability and style.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
lead turquoise
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (6)
€34.99
Variants available: 3
Royal Canin Bulldog Puppy food bag featuring a puppy image, with text highlighting breed nutrition and immune support.
ROYAL CANIN
Puppy Bulldog Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (52)
€36.49
(€12.16/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Purina Felix cat food packaging features a playful cat and reads "80 Pouch Mega Pack" with "Favourites Selection in Jelly" flavors.
EVERYDAY LOW PRICES
Purina Felix Doubly Delicious cat food packaging with a playful cat, featuring "80 Pouch Mega Pack" and "Countryside Selection in Jelly."
Bag of Go Native grain free dog food with Wild Atlantic Herring, carrot, kale, small kibble size, 70% meat content, made in Ireland.
Go Native
Small Herring Carrot Kale 4kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€36.99
(€9.25/kg)
Royal Canin Persian kitten food bag with a fluffy kitten and text on "Breed Nutrition," "Tailor-made Kibble," and "Healthy growth."
ROYAL CANIN
Kitten Persian Dry Cat Food 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (16)
€39.49
(€19.75/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Winalot dog food mega pack with 80 pouches, meaty chunks in gravy, chicken, beef, lamb with carrots and potatoes.
Winalot
Pouch Mixed in Gravy 80x100g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€39.99
(€5.00/kg)
Winalot Purina dog food bag with smiling golden retriever, "With Chicken" label and "Adult 12kg".
Winalot
Adult Dry Dog Food Chicken 12kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€39.99
(€3.33/kg)
A pile of colorful pet food kibble in various shapes and sizes, featuring beige, green, and pink pieces against a white background.
Exclusive
MultiFit
Baked Goods Megapack 10kg Multi-bites
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (82)
€39.99
(€4.00/kg)
Variants available: 5
A pile of heart-shaped pink pet treats, showcasing their soft texture and vibrant color, ideal for rewarding pets.
Exclusive
MultiFit
Bakery Megapack grain-free 10kg Mini heart with red beet
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (10)
€39.99
(€4.00/kg)
Variants available: 2
Gray striped pet bed with raised edges and a soft cushion center, designed for comfort and relaxation.
Exclusive
AniOne
Cord Grey Pet Bed S
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (10)
€39.99
Variants available: 3
Royal Canin Starter Mini dog food for mothers and puppies, suitable for 1-2 months, featuring rehydratable kibble and health support.
ROYAL CANIN
Mini Starter Dry Puppy Food 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (47)
€39.99
(€10.00/kg)
SALE
Bag of James Wellbeloved cat food, 4kg, labeled "Adult" for cats aged 1-7 years, rich in turkey, with benefits for digestion and skin.
James Wellbeloved
Dry Food Cat Adult Turkey 4 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (2)
You save 23%
€42.99
(€10.75/kg)
€55.99
15kg bag of Gain Elite Complete Dog Nutrition for Big Dogs, featuring a golden retriever and labeled "Adult" and "Chicken & Rice."
GAIN
Elite Big Dogs Adult 12 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€43.49
(€3.62/kg)
Gain Elite Complete Dog Nutrition, Big Dogs Light, 12kg bag featuring a black dog on the front, with ingredients like chicken and rice.
GAIN
Elite Big Dogs Light 12 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€43.49
(€3.62/kg)
NutriPaw Calming Treats for dogs, 120 chews, pork flavor, relieves anxiety, stress, and fear, green label with dog wearing heart-shaped glasses.
Chanelle
NutriPaw Calming Treat  120pcs
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€44.99
(€149.97/kg)
NutriPaw Hip & Joint Treats for dogs, 120 chews, duck flavor, promotes mobility and strength, blue label with dog wearing sunglasses.
NutriPaw
Hip & Joint Chews 120pcs
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€44.99
(€124.97/kg)
Royal Canin Veterinary Urinary S/O cat food bag featuring a tabby cat image and a white background with red and gold accents.
ROYAL CANIN
Veterinary Urinary Dry Cat Food 3.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (227)
€44.99
(€12.85/kg)
Variants available: 2
Cozy pet house in light blue with a soft white top, featuring a circular entrance and a hanging heart toy inside.
Exclusive
AniOne
Pepe & Kitty 2in1 cave & bed
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€44.99
EVERYDAY LOW PRICES
Premiere I love my dog Adult Best Meat Active dog food bag with 44% poultry, 17% fat, and a Border Collie image, 12kg.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Adult Active 12kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (7)
€44.99
(€3.75/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Premiere I love my dog Maxi Adult Best Meat dog food bag with 45% poultry, 12kg, and a dog sitting next to a bowl of kibble and meat.
Exclusive
PREMIERE
Dry Dog Food Best Meat Adult Maxi Poultry 12 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (7)
€44.99
(€3.75/kg)
Royal Canin Babydog Milk, 5 x 400g, suitable for puppies from birth to weaning, easy to reconstitute.
ROYAL CANIN
Babydog Milk 2kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€46.99
(€23.50/kg)