Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
A bright pink retractable dog leash with a black strap and silver clip, featuring a silhouette of a dog and the text "CLASSIC" and "MADE IN GERMANY."
Flexi
New Classic belt red XS, 3 m, 12 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
Variants available: 3
Pedigree Jumbone Mini dog treats, chicken & lamb flavor, 4 pieces, with less than 5% fat, featuring omega 3 and vitamin E.
Pedigree
giant bone Mini
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€20.56/kg)
deal
Bakers Superfoods puppy food bag, featuring a blue design, with text indicating it's suitable for puppies aged 6 weeks to 24 months.
deal
Colorful Felix Crispies cat treat packaging with a playful black and white cat, stating "Flavoured with Beef and Chicken" and "1 kcal per treat."
Felix
Crispies Cat Treats 45g Beef & Chicken
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€33.11/kg)
Variants available: 2
deal
Red packaging of Purina Gourmet Mon Petit Intense cat food featuring fine cuts with tuna, salmon, and trout, with a white cat image.
"Go Native" grain-free dog treats packaging showcases duck, emphasizing 30% meat, mono protein, and no artificial ingredients.
Go Native
Essentials 100 g Duck
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.49
(€54.90/kg)
Variants available: 4
deal
Winalot dog food box featuring a golden retriever, containing 12 pouches of meaty chunks in jelly: chicken, beef, and lamb flavors.
Winalot
Pouch Mixed in Jelly 12x 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.39
(€5.33/kg)
deal
Red box of Purina Gourmet Mon Petit Intense cat food featuring fine cuts with beef, chicken, and lamb in a delicious sauce.
SALE
Hill's Science Plan Senior 11+ dog food bag featuring a happy cocker spaniel, labeled for small and mini dogs up to 10 kg, with chicken.
Hill´s
Science Plan Senior Small & Mini Chicken Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€15.99
(€10.66/kg)
€19.99
deal
Purina Beta Small Breed Adult dog food bag, featuring a green background, claims "New Improved Recipe" and lists chicken as the #1 ingredient.
BETA
Purina Adult Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€4.00/kg)
Edgard Cooper dog food bag featuring "Delicious Venison & Free-Run Duck" with illustrations of fruits and a deer, labeled grain-free recipe.
Edgard & Cooper
Tasty Venison & Free Range Duck Adult 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€26.99
(€10.80/kg)
Variants available: 3
SALE
Purina Gourmet Gold cat food can featuring chunks in gravy with chicken and liver, alongside an image of a white cat.
GOURMET
Gold Delicate nibbles Chicken and Liver
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 36%
€0.75
(€8.82/kg)
€1.19
Variants available: 2
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition for small dogs, 2kg bag featuring a fluffy white dog on the front, labeled "Light" for overweight dogs under 20kg.
GAIN
Elite Small Dogs Light 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€8.79
(€4.40/kg)
€10.99
deal
Purina Beta Senior dog food bag featuring a smiling Schnauzer, with text highlighting "New Improved Recipe" and "Chicken is #1 Ingredient."
BETA
Purina Senior Chicken 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.39
(€4.20/kg)
deal
Bakers dog food bag featuring a smiling dog, labeled "Small Dog 100% Complete" with "New Recipe" and "Recipe using Superfoods."
Bakers
Small Dog Beef & Vegetables 2.85 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.19
(€3.93/kg)
Variants available: 2
SALE
Connolly's Red Mills Engage Premium Country Dog Food bag for mother and puppy, salmon and rice recipe, on a pink background with dog illustrations.
Red Mills
Engage Mother & Puppy 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 18%
€12.99
(€4.33/kg)
€15.99
SALE
Hill's Science Plan kitten food bag with three kittens, labeled "Kitten <1", "Chicken" and "5 Essential Benefits"
Hill´s
Hill's Science Plan dry food for kittens With chicken 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (406)
You save 20%
€21.59
(€14.39/kg)
€26.99
Variants available: 2
A bag of Leader Natural Dog Nutrition "Slimline" dog food with a dog silhouette and labels for "Nutritious Turkey" and "Low Calorie."
Red Mills
Leader Slimline 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Bag of Leader Natural Dog Nutrition for seniors, highlighting "Chicken No. 1 Ingredient," "100% Natural," and "Joint Support."
Red Mills
Leader Senior 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Edgard Cooper grain-free puppy food bag with a pink background, duck silhouette, and "Fabulous Duck & Chicken" text with broccoli and peas.
Edgard & Cooper
Junior 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.09
(€13.93/kg)
deal
Bakers Meaty Meals dog food bag featuring a small dog on the front, labeled "100% Tender* Chunks" and "Adult 100% Complete," 2.7 kg.
Bakers
Meaty Meals Adult Beef 2.7 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.19
(€4.14/kg)
deal
Bakers Superfoods dog food bag featuring a playful dog, labeled "Adult 100% Complete" with "tasty beef & country vegetables," 3kg.
Bakers
Adult Beef & Vegetables 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.19
(€3.73/kg)
Variants available: 2
deal
Hill's Science Plan puppy food bag featuring two puppies; reads "Puppy <1", "100% balanced", and "with chicken"
Hill´s
Hill's Science Plan dry dog food, Small & Mini Puppy, with chicken 1.5 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (160)
€15.99
(€10.66/kg)
Variants available: 2
SALE
Purina Pro Plan kitten food, 3kg bag, featuring two tabby kittens on the front, labeled "Healthy Start" and "No. 1 Ingredient Huhn Poulet."
PRO PLAN
Kitten 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€31.19
(€10.40/kg)
€38.99
Edgard Cooper puppy food bag with a pink background, featuring duck, veggies, and text: "Fabulous Free-Run Duck & Chicken," "Grain-Free."
Edgard & Cooper
Junior Duck & Chicken Dry Dog Food 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
Bag of "Winner" premium dog food with lamb flavor, featuring a colorful silhouette of a dog, and icons for ingredients and nutrients.
Winner
Sensitive Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€12.99
(€4.33/kg)
Variants available: 2
Leader Natural Dog Nutrition for puppies bag with green top, white background, and dog graphic. Highlights: "PUPPY," "SMALL," "100% Natural."
Red Mills
Leader Puppy Small Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Purina Beta Adult dog food bag, 14kg, featuring a green design, highlights chicken as the main ingredient, and claims to support digestive health.
BETA
Purina Puppy Chicken 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€58.99
(€4.21/kg)
Can of Edgard Cooper dog food featuring "Succulent Chicken & Turkey" with apple, strawberry, and carrot. Grain-free recipe.
Edgard & Cooper
Adult 400 g Juicy chicken & turkey
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€9.98/kg)
Variants available: 3
A bag of "Winner" Premium Dog Food for seniors, featuring a colorful outline of a dog and icons for nutritional benefits.
Winner
Senior Lite Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€3.66/kg)
Variants available: 2
SALE
Hill's Science Plan dog food bag with small white-and-brown dog; "Mature Adult 7+ Small & Mini" and "with chicken."
Hill´s
Hill's Science Plan dry dog food, Small & Mini Mature Adult, with chicken 1.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (101)
You save 20%
€15.99
(€10.66/kg)
€19.99
Variants available: 3
Royal Canin Kitten Sterilised dry food for kittens aged 6-12 months, featuring a Bengal kitten on the packaging and key benefits listed.
ROYAL CANIN
Kitten Sterilised Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (158)
€7.99
(€19.97/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Light Weight Care dog food bag, designed for medium dogs (11-25 kg), features a dog illustration and claims to help limit weight gain.
Pedigree Jumbone Maxi dog treat packaging featuring a black and white dog holding a bone, labeled "Beef & Poultry," 180 g, <5% fat.
Pedigree
Giant Bone Maxi 180 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€18.28/kg)

*Voucher only valid from 19.04 – 21.04.2024 for orders over €69 on the entire assortment. Excludes books, DVDs, magazines and donation tags. Voucher does not apply to already reduced articles. Can only be redeemed once per purchase and customer. Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Cash payment excluded.