Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Premiere I Love My Dog Bonies Grain Free dog treats, featuring a soft texture and made with game, in a 175g package.
Exclusive
PREMIERE
Bonies grain free 175 g Game 175 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (163)
€3.99
(€22.80/kg)
Variants available: 3
Yellow bag of Purina GoCat Junior cat food, 2kg, featuring two kittens on the front, with "5 Promises" and "No artificial colours" text.
Go-Cat
Junior Chicken, Turkey, Milk
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.49
(€5.25/kg)
Gold Sensitive Snacks for adult dogs with salmon and potato, ideal for food intolerances, featuring prebiotics and a golden retriever.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Snacks 160g Salmon with potato
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (94)
€4.99
(€31.19/kg)
Variants available: 2
Pedigree Jumbone dog treats packaging, featuring "x2 Beef & Poultry" text, 180g weight, and "<5% fat" label.
Pedigree
Giant Bone Medium 180 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.29
(€18.28/kg)
1 kg bag of Real Nature Wilderness Junior dog food with wolf puppies, labeled "Wild Valley" (Horse & Beef), 70% meat, 30% fruits/veggies.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry dog food, junior, Wild Valley, horse and beef 1 kg
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (124)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 4
SALE
Black and white cat on a pet food bag labeled "SELECT GOLD Senior Classic Fit," suitable for cats over 12 years, featuring poultry and rice.
Exclusive
SELECT GOLD
Senior +12 Dry Cat Food Poultry & Rice 300 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (12)
You save 20%
€3.99
(€13.30/kg)
€4.99
Dog food bag featuring "Edgard Cooper Yummy Norwegian Salmon" with colorful fruits, stating it's a grain-free recipe for adult dogs.
Edgard & Cooper
Delicate Norwegian Salmon Adult 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€24.99
(€10.00/kg)
Variants available: 3
SALE
Gain Elite Complete Dog Nutrition bag featuring a small dog on the front, labeled "Small Dogs Senior," 2kg, with chicken & rice ingredients.
GAIN
Elite Small Dogs Senior 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€8.79
(€4.40/kg)
€10.99
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Joint Care Maxi dog food bag with a gray and white dog silhouette, noting "Eases movement" and "97% owner satisfaction."
ROYAL CANIN
Maxi Joint Care Dry Dog Food 10 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (11)
€74.99
(€7.50/kg)
Black dog waste bag dispenser with a clip, featuring the logo "Dog's Creek Outdoor Gear."
Exclusive
Dogs Creek
Thunder Snack Storage Bag black
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (46)
€12.99
Variants available: 2
A bag of Real Nature Wilderness dog food with a wolf in a forest, labeled "Pure Chicken" with 65% chicken and no added grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Food, Dog, Adult, Pure Chicken 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (99)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 4
Blue pet training clicker with a black button, attached to a coiled black wrist strap.
Exclusive
AniOne
Basic Clicker
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (41)
€3.99
SALE
Box of PetBalance Gelenk Power Tablets for dogs, featuring illustrations of a dog and joints, with text highlighting benefits for joint health.
Exclusive
PetBalance
Joint Power Tablets 60 pcs
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (4)
You save 20%
€16.79
(€139.92/kg)
€20.99
EVERYDAY LOW PRICES
Floral-patterned pet waste bag dispenser with a drawstring closure and a clip for attachment, featuring vibrant red, pink, and yellow flowers.
Exclusive
FIT+FUN
Snack Bag Flower
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.99
Variants available: 4
Bottle of MultiFit Deo cat litter deodorizer powder, featuring a relaxed orange tabby cat on a green background, labeled "Aloe Vera."
Exclusive
MultiFit
Deodorant 750 g Aloe Vera
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (375)
€9.99
(€13.32/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
Black double-handled dog leash with a sturdy design, featuring two loops for better grip and control.
Exclusive
AniOne
Nylon Retriever Activity lead black
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (11)
€21.99
Variants available: 2
Red dog leash with metal clips and rings, featuring a sturdy design for pet safety and control.
Exclusive
AniOne
Classic Nylon Leash XL red
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (6)
€22.99
Variants available: 3
White ceramic pet food bowl with a textured diamond pattern on the exterior.
Exclusive
MORE
Relief porcelain bowl 350 ml
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (6)
€9.99
Variants available: 3
Red dog leash with a sturdy clip and a soft grip handle, designed for comfort and control during walks.
Exclusive
AniOne
Classic 2-ply Nylon Lead red M
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (27)
€18.99
Variants available: 3
Cat food packaging featuring a spotted cat by a river, labeled "Wilderness Fresh Water" with 70% fish, 30% fruits and vegetables, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Freshwater Fish Adult 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (202)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Bag of FIT+FUN Mountain Meadow Hay for small pets, featuring images of a rabbit, guinea pig, hamster, and chinchilla, 1kg.
Exclusive
FIT+FUN
Mountain Meadow Hay 1 kg
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (270)
€2.99
(€2.99/kg)
Variants available: 3
Blue and pink KONG dog toys, embossed "KONG", with color dots and text "Assorted Colors"
KONG
Puppy Toy for puppies M
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (60)
€10.99
Variants available: 2
MultiFit Dental Care Sticks packaging for dogs, featuring a brown and white dog and text on dental hygiene, mint, and yogurt.
Exclusive
MultiFit
Mint DentalCare Sticks Junior Multipack 28 Pieces
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (156)
€7.99
(€31.71/kg)
Bag of Leader Natural Dog Nutrition for puppies, labeled "PUPPY" for ages 16-24 months, featuring a large dog silhouette and key benefits.
Red Mills
Leader Puppy Large Breed 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
1 kg bag of Real Nature Wilderness dog food for adults, labeled "Fresh Water," with 70% fish and 30% fruits and vegetables.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry dog food, Adult, Fresh Water, Fish 1 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (245)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 4
Connolly's Red Mills STAR dog food bag, bright yellow with images of three dogs and text promoting a balanced gourmet meal.
Red Mills
Star Dry Dog Food 5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€2.20/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Red rubber ball attached to a yellow and red braided rope, designed for pet play.
Exclusive
FIT+FUN
ball on a rope
Rating: 1.9 out of 5 stars
1.9 (67)
€2.99
SALE
Connolly's Red Mills Engage Premium Country Dog Food bag, salmon and rice recipe, 24% protein, hypoallergenic, with dog silhouettes.
Red Mills
Engage Salmon & Rice 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 21%
€10.99
(€3.66/kg)
€13.99
Variants available: 2
MultiFit Cow Boys dog snacks packaging featuring a dog, with text indicating "No added sugars" and "Beef." Contains 8 pieces.
Exclusive
MultiFit
cowboys sausage chains 4x60 g Beef
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (26)
€10.99
(€45.79/kg)
Black pet training clicker with a coiled wrist strap, designed for dog training and behavior reinforcement.
Exclusive
AniOne
Double Clicker
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (13)
€5.49
Colorful bag of "Winner" premium dog food for puppies, featuring a playful dog graphic and icons for nutritional benefits.
Winner
Puppy Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€11.49
(€3.83/kg)
Variants available: 2
A camouflage-patterned pet gear bag with a drawstring closure and mesh side pocket, featuring a "Dog's Creek Outdoor Gear" logo.
Exclusive
Dogs Creek
snack bag Jump Khaki/ Camouflage S
Rating: 2.6 out of 5 stars
2.6 (14)
€13.99
Variants available: 2
Five packages of MultiFit sticks for junior pets, featuring a rabbit and guinea pigs on the front, with pink packaging and nutritional information.
Exclusive
MultiFit
Sticks Junior 5 x 2 Sticks
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€18.63/kg)
Select Gold XS Adult dog food, 4 kg bag, featuring a Chihuahua on the front, labeled "Rich in Beef" and "Complete."
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Adult XS Dry Dog Food Beef 1 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (29)
€9.99
(€9.99/kg)
Variants available: 2
Bag of Real Nature Wilderness dog food, "Pure Duck," with 65% duck, 35% fruits/vegetables, and no added grains, featuring a wolf.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Dog Food, Adult, Pure Duck 1 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (74)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 3
Organic salmon dog food bag featuring spinach and ginger, labeled "Puppy," with 70% meat content and 100% Irish ingredients.
Go Native
Puppy Salmon, Spinach, Ginger 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.49
(€11.86/kg)
Variants available: 3
Clear plastic bag of dried green dandelion leaves labeled "Multifit Nature Snacks Grain Free," featuring a rabbit and guinea pigs, 300g.
Exclusive
MultiFit
Grain Free Dandelion
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (22)
€7.99
(€26.63/kg)
A cat toy featuring a plush bird attached to a long stick with a braided rope, designed for interactive play.
Exclusive
AniOne
Cork Angel Bird
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (11)
€5.99
EVERYDAY LOW PRICES
Bright red rubber dog bone toy with a textured, ribbed center and rounded ends, designed for pet play and chewing.
Exclusive
FIT+FUN
TPR Bone
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (34)
€2.99