Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Organic salmon dog food bag featuring spinach and ginger, 70% meat content, 100% Irish, sustainably sourced by Connolly's Red Mills.
Go Native
Salmon with Spinach & Ginger 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.49
(€11.86/kg)
Variants available: 3
A bag of Real Nature Wilderness Junior dog food with two wolf puppies, labeled "True Country" and "Huhn mit Fisch" (Chicken with Fish).
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry dog food, Junior, True Country, Chicken with Fish 1 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (165)
€14.99
(€14.99/kg)
Variants available: 4
Purina Beta Adult dog food, 14kg bag, featuring a new improved recipe with turkey as the main ingredient and prebiotic for digestive health.
BETA
Purina Turkey & Lamb 14 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€52.99
(€3.79/kg)
A colorful packaging of Multifit Snaxx, featuring chicken-flavored pet treats, labeled "Chick'n Chew," weighing 100g.
Exclusive
MultiFit
Snacks Chick'n Chew 100g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€34.90/kg)
An orange fetch toy with a long handle and a ball at the end, designed for playing with pets.
Exclusive
Dogs Creek
Eagle slingshot 45 cm
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
Royal Canin Dermacomfort Mini dog food bag with a Scottish Terrier illustration and text: "Reduced allergen formula" and "91% satisfied."
ROYAL CANIN
Mini Dermacomfort Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (15)
€29.99
(€10.00/kg)
Select Gold Maxi Adult dog food bag, suitable for dogs over 25 kg, with a sensitive formula featuring horse and tapioca.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Adult Maxi Dry Dog Food Horse & Tapioca 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (685)
€33.99
(€8.50/kg)
Variants available: 7
EVERYDAY LOW PRICES
Two colorful pet tennis balls, one bright yellow with a gray stripe and one orange, both featuring the "fit+fun" logo.
Exclusive
FIT+FUN
tennis ball
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€0.99
EVERYDAY LOW PRICES
Gray oval pet bed made of soft fleece material, featuring a cushioned design for comfort.
Exclusive
FIT+FUN
Bed Teddy gray
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (41)
€9.99
EVERYDAY LOW PRICES
Four colorful pet balls: an orange basketball, a yellow tennis ball, a white baseball with pink stitching, and a white soccer ball with black patches.
Exclusive
FIT+FUN
foam rubber ball sport
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
Stainless steel pet food bowl with a smooth, shiny interior and a rounded design, suitable for dogs or cats.
Exclusive
MORE
stainless steel bowl Royal 350 ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (39)
€12.99
Variants available: 4
Select Gold XS Junior Sensitive dog food bag, suitable for dogs up to 4 kg, featuring lamb, salmon, and potato ingredients.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior XS Dry Dog Food 1kg Lamb with salmon & potato
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (16)
€10.99
(€10.99/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness kitten food pouch with two tabby kittens, 'Pure Beef' label, raw beef image, 65% beef, 300g.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Kitten Pure Beef Dry Kitten Food 300 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (69)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Adult Pug dog food bag featuring a pug illustration, with text highlighting breed nutrition, tailor-made kibble, and healthy skin.
ROYAL CANIN
Adult Pug Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (36)
€18.49
(€12.33/kg)
Variants available: 2
Select Gold dog food bag featuring a black and white dog, labeled "MEDIUM ADULT" for dogs 11-25 kg, with beef as the main ingredient.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Adult Medium Dry Dog Food Beef 1 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (353)
€9.99
(€9.99/kg)
Variants available: 2
SALE
Bright orange dog frisbee with a textured surface and a central hole, designed for outdoor play.
Exclusive
Dogs Creek
Frisbee Air
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (35)
You save 20%
€7.99
€9.99
A pet food package featuring a wildcat on a rocky shore, labeled "WILDERNESS FISH SNACK 100% Wild Salmon Sticks" with a fish graphic.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Fish Snack Wild salmon sticks, 35 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (168)
€3.99
(€114.00/kg)
Variants available: 2
Premiere Fish pet treat packaging featuring chicken breast with fish, showcasing dried fish pieces inside a fish-shaped window.
Exclusive
PREMIERE
chicken breast with fish 250 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (179)
€8.99
(€35.96/kg)
MultiFit Native dog snacks pack with smiling black-and-white dog, label "SNACKS ADULT 1+" and "CHEW STICK BEEF" with visible beef sticks
Exclusive
MultiFit
native chewing sticks beef S
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (86)
€6.99
(€46.60/kg)
Variants available: 2
Dog treat package with a golden retriever, labeled "Premiere. I love my dog," featuring chicken-flavored "Chew Snack Rolls," 90g.
Exclusive
PREMIERE
chicken breast chewy roll 90 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€38.78/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Puppy Cocker dog food bag featuring tailored kibble and immune system support graphics.
ROYAL CANIN
Puppy Cocker Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (36)
€30.99
(€10.33/kg)
Catit Senses Fireball cat toy packaging showing kitten and glowing orange ball labeled 'catit', text 'SENSES.'
Catit
Fireball toy
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (45)
€4.99
Interactive cat toy with a circular design, featuring a dark blue felt surface and a small black mouse toy on a track.
Exclusive
MORE
Hunt the Mouse toy - mouse hunt
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (13)
€29.99
Bag of Leader Natural Dog Nutrition, Supreme formula for adult dogs, featuring chicken as the main ingredient, made in Ireland.
Red Mills
Leader Supreme 2 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€14.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Colorful spring toys for cats in a clear package, featuring a tab with a cat image and text in multiple languages.
Exclusive
FIT+FUN
Colourful Springs Cat Toy
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (12)
€2.99
Premiere I Love My Dog Chew Snack packaging featuring medium rolls with chicken, 125g. Includes a dog illustration and chew duration info.
Exclusive
PREMIERE
Wrap It Medium Rolls Chicken 125 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (13)
€5.49
(€43.92/kg)
Real Nature Wilderness adult cat food – Pure Duck, 65% duck, 35% fruits & veg, 0% added grains, 300g.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Food Cat, Adult, Pure Duck 300 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (36)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 2
Packaging for PREMIERE. Deluxe Meat Sticks, featuring a horse silhouette, with text indicating "with horse," "soft," and "100g."
Exclusive
PREMIERE
Snack it Soft Meat Sticks with Horse Meat 100 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (17)
€4.49
(€44.90/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Colorful crinkle balls in red, green, blue, pink, yellow, and purple, designed as pet toys for playful interaction.
A plush orange octopus toy with rope tentacles, featuring a smiling face and soft texture, ideal for pets to play with.
Exclusive
AniOne
Cuddly Toy Crab
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (25)
€6.99
A colorful cat toy featuring a blue and white striped rope ball attached to a green feathered base, ideal for playful pets.
Exclusive
AniOne
toy Sisal ball with spring 6 cm
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (8)
€2.49
Exclusive
PREMIERE
Meat Snack Stripes for dogs, Chicken with cheese 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 4
A soft, rectangular pet bed in cream color with a plush surface and a dark gray border, ideal for pet comfort.
Exclusive
AniOne
Bernie lay blanket beige
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (21)
€14.99
Variants available: 2
Pink MultiFit chinchilla food bag labeled "Mischfuttermittel für CHINCHILLAS", 800g, shows chinchillas and feed mix
Exclusive
MultiFit
Chinchilla Food 800g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (19)
€4.99
(€6.24/kg)
A fluffy white teddy bear dog toy with a beige belly and rope legs, featuring a cute face and a small embroidered design on its belly.
Exclusive
AniOne
Toy Bear Patches XS
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (39)
€6.99
Variants available: 3
Select Gold Pure Snacks for kittens, featuring a cat on the package. Flavor: Chicken. Suitable for ages 2-12 months.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Chicken Snack Kitten 75g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€39.87/kg)
SALE
Select Gold Mini Senior dog food bag, 5-10 kg, designed for dogs over 8 years. Features chicken flavor and nutritional benefits.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Senior Mini Chicken Dry Dog Food 1 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (55)
You save 20%
€7.99
(€7.99/kg)
€9.99
Variants available: 2
A colorful packaging of Multifit Snaxx Chick'n Chew dog treats, featuring a transparent window displaying the treats inside, 100g.
Exclusive
MultiFit
Snacxx Chick´n chew 100g Nr. 4
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€34.90/kg)
SALE
Container of PetBalance Support Skin + Coat Tablets for pets, featuring a golden retriever on the label, with multilingual text on benefits.
Exclusive
PetBalance
Support Skin & Coat Tablets 130g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (9)
You save 20%
€12.79
(€98.38/kg)
€15.99
Pet snack package with a wolf in grass, labeled "Real Nature Wilderness Crunchy Snack" with 64% horse/chicken, 36% veggies/herbs/fruits.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Crunchy Snack 225 g Horse with sweet potato
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (202)
€5.99
(€26.62/kg)
Variants available: 3
SALE
Select Gold Sensitive dental snacks value pack bag for Medium dogs (11–25 kg), shows cocker spaniel and biscuit sticks
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Dental Snacks, Medium Adult
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (205)
You save 20%
€7.99
(€15.85/kg)
€9.99
EVERYDAY LOW PRICES
Red rubber KONG treat ball with single hole and embossed 'KONG' logo.
KONG
Toy Ball S
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (14)
€7.99
Variants available: 2
deal
Winalot dog food box featuring a golden retriever, containing 12 pouches of meaty chunks in gravy: chicken, beef, and lamb flavors.
Winalot
Pouch Mixed in Gravy 12x 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€6.39
(€5.33/kg)
Select Gold Mini Adult Dental Snacks for dogs 5-10 kg, featuring a poodle on the packaging, labeled "Sensitive" and "Zahnpflege."
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Dental Snacks, Mini Adult 99 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (205)
€2.99
(€30.20/kg)
Variants available: 2