Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
A round, cream-colored pet food bowl with a small red heart design in the center.
Exclusive
AniOne
ceramic bowl Little Heart
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (27)
€4.99
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food packaging featuring a Bengal cat, labeled "Premiere Meat Menu," with 51% poultry and beef, suitable for sterilised adult cats.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu dry food for sterilised cats 300 g
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (207)
€3.49
(€11.63/kg)
Variants available: 3
SALE
Container of PetBalance Support Joint Powder for dogs, featuring a golden retriever on the label, 600g size, with text in multiple languages.
Exclusive
PetBalance
Support Joint Powder 600 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (39)
You save 20%
€23.99
(€39.98/kg)
€29.99
Variants available: 2
Select Gold Maxi Junior Sensitive dog food bag featuring a brown puppy. Text highlights ingredients: lamb, salmon, and potato.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Junior Maxi Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (90)
€33.99
(€8.50/kg)
Variants available: 2
Cat food sticks packaging featuring a tabby cat, labeled "FIT+FUN STICKS 4 leckere Sorten," with icons for fish, beef, rabbit, and chicken.
Exclusive
FIT+FUN
Sticks XXL Multipack 250 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (405)
€4.99
(€19.96/kg)
A cozy pet bed with a plush gray exterior and soft white interior, featuring the text "MY PET" embroidered on the cushion.
Exclusive
AniOne
Luna bed
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (20)
€39.99
Chew bone for dogs labeled "FIT+FUN KAUKNOCHEN," featuring a brown bone shape with a dog image and multilingual text.
Exclusive
FIT+FUN
chewing bone, pressed
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (120)
€7.99
(€18.16/kg)
Premiere Deluxe Chew Stick package for dogs, featuring a horse silhouette, with text indicating "long-lasting chewing" and "medium."
Exclusive
PREMIERE
Deluxe Chew Sticks Horse 200 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (68)
€5.99
(€29.95/kg)
Variants available: 2
Two colorful pet pillows, one pink with multicolored dots and one light blue with similar patterns, displayed together.
Exclusive
AniOne
Celebration Cuddle Cushion Catnip
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (39)
€2.99
Dental Snack Mini Wraps for dogs, featuring chicken flavor, with a 95g package. Includes icons for dental care and chew hardness.
Exclusive
PREMIERE
Dental Wrap Mini Dental Rolls 8 Piece(s)
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (32)
€3.99
(€42.00/kg)
Variants available: 2
Dog food packaging labeled "Premiere" with the text "Sensitive Adult" and "Rich in Lamb & Rice," featuring a 4kg size.
Exclusive
PREMIERE
Sensitive Dry Dog Food Adult Lamb 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (174)
€22.99
(€5.75/kg)
Variants available: 4
Cat food packaging featuring "FIT+FUN STICKS mit Geflügel & Leber," showcasing a tabby cat and displaying multiple languages.
Exclusive
FIT+FUN
cat sticks 10 pieces
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€29.80/kg)
SALE
Real Nature Wilderness Pure Beef dog snack package, featuring a wolf and text: 90% beef, 10% fruits/vegetables, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Meat Snack Training 150g Pure Beef with raspberries and spinach
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (106)
You save 20%
€4.79
(€31.93/kg)
€5.99
Variants available: 3
A clear plastic bag filled with heart-shaped pet treats labeled "Erdbeer-Herzchen" from JR FARM, featuring a cartoon rabbit and strawberries.
JR Farm
Strawberry Hearts 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€23.27/kg)
MultiFit Native snacks (Adult 1+) bag, dog photo and window with dried duck breast fillets; reads 'DUCK BREAST FILLETS'.
Exclusive
MultiFit
native duck breast fillets 750g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (185)
€20.99
(€27.99/kg)
SALE
Bright orange rubber dog ball with hexagonal cutouts, featuring the logo "Dogs Creek Outdoor Gear."
Exclusive
Dogs Creek
Snackball Grid
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€7.99
€9.99
A package of Real Nature Wilderness Horse Mix dog treats, featuring a variety of dried horse meat pieces, labeled "100% Pferd Cheval Horse."
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Pure Snack Horse Mix 150 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (44)
€6.99
(€46.60/kg)
Purple corded elephant pet toy with blue-and-white gingham ears and belly, twisted rope limbs with knotted ends
KONG
Floppy Knots Elephant
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (24)
€13.99
SALE
Container of PetBalance Support Joint Pellets for dogs, featuring a golden retriever on the label, 675g, with text in multiple languages.
Exclusive
PetBalance
Support Joint Pellets 675 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (43)
You save 20%
€23.99
(€35.54/kg)
€29.99
Variants available: 2
Select Gold Medium Senior dog food bag, 11-25 kg, featuring a black and white dog silhouette, labeled "Complete" with chicken as the main ingredient.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Senior Medium Chicken Dry Dog Food 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (87)
€29.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Dog food bag "Wilderness Adult Great Outback" with a wolf in a forest, showcasing 70% meat, 30% fruits/veggies, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dry Dog Food, Adult, Great Outback Rabbit, Kangaroo and Beef 12 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (90)
€84.99
(€7.08/kg)
Variants available: 2
Leopard print pet house with a triangular shape, featuring a black entrance and soft interior, ideal for small pets.
Exclusive
AniOne
Leo cave
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (5)
€49.99
4kg bag of PREMIERE dog food with a smiling yellow Labrador. Labeled "SENSITIVE GRAIN FREE ADULT," rich in chicken and potato.
Exclusive
PREMIERE
Sensitive Dry Dog Food Adult Grain Free Chicken & Potato 4 kg
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (71)
€22.99
(€5.75/kg)
Variants available: 2
MultiFit Snacks bag labeled "Chick 'N' Chew mit Rind" — chicken-chew dog treats with beef, chew sticks and a smiling brown-and-white dog
Exclusive
MultiFit
Snacks Chick 'n' Chew with Beef 500 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (17)
€13.99
(€27.98/kg)
A clear plastic bag filled with dried beef lung treats for dogs, labeled "Rinderlunge" with a quality seal and made in Europe.
Exclusive
MultiFit
Native Beef Lung 250g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (65)
€7.49
(€29.96/kg)
Canned "Premiere Meati" pet food with chicken, raw chicken breast, and meats on a cutting board with a knife and "for meat lovers" text.
Exclusive
PREMIERE
Meati Junior 6x800 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (121)
€18.99
(€3.96/kg)
Variants available: 2
FIT+FUN cat treats pack with tabby cat, STICKS mit Truthahn & Lamm text, brown stick treats shown, 50 g
Exclusive
FIT+FUN
Sticks Turkey & Lamb 50 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€29.80/kg)
MultiFit native beef scalp snacks in a clear package, featuring several pieces of dried beef skin, with a dog in the background.
Exclusive
MultiFit
Native Beef Scalp 200g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (108)
€5.99
(€29.95/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold dog food bag, labeled "MAXI ADULT Light," suitable for dogs over 25 kg, with chicken as the main ingredient.
Exclusive
SELECT GOLD
Light Maxi Adult Chicken 12kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (57)
€54.99
(€4.58/kg)
A jar of Real Nature Wilderness Pure Lamb freeze-dried snack for dogs, featuring a wolf image, "100%" label, and multilingual text.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS lamb lung 40 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (13)
€5.49
(€137.25/kg)
SALE
Kitten paste tube featuring a gray kitten on the front, labeled "LIFESTART JUNIOR CARE" and "KITTEN PASTE," 100g.
Exclusive
PetBalance
Lifestart Kitten Paste 100g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (21)
You save 20%
€7.19
(€71.90/kg)
€8.99
Cat treat packaging featuring a tabby cat, labeled "FIT+FUN STICKS" with "XXL BIG SIZE SMALL PRICE," and details on flavors and quantity.
Exclusive
FIT+FUN
Sticks XXL-Multipack 250g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.99
(€19.96/kg)
SALE
Bottle of Premiere Raw Kitchen 5-Plant Oil for pets, featuring a yellow label with text in multiple languages, highlighting its blend of five oils.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN 5-plant oil 250 ml
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
You save 20%
€11.99
(€47.96/l)
€14.99
Close-up of an orange tabby beside a box of MultiFit Classic Senior cat food, featuring "Fish & Classic Mix" and flavors: duck, beef, turkey.
Exclusive
MultiFit
Senior Jelly Fish & Classic Mix Multipack 12x100 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (53)
€5.99
(€4.99/kg)
MultiFit Native chew sticks for dogs, chicken flavor, packaged with a photo of a dog and text in multiple languages.
Exclusive
MultiFit
Native Chicken Chew Sticks
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (45)
€5.49
(€36.60/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Red and white striped dog toy shaped like a lighthouse, featuring a rope and a small buoy at the base, branded "rogz."
ROGZ
floating lighthouse
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (42)
€19.99
A clear plastic bag filled with hay, labeled "REAL NATURE" with a scenic beach background, featuring the text "Regionales Weideheu Norddeutschland."
Exclusive
REAL NATURE
Meadow Hay from Northern Germany 1.5kg
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (13)
€9.99
(€6.66/kg)
Two long, chewy dog treats packaged in clear plastic, with a header featuring a dog and the text "Natural" and "Rindfleischsticks."
Exclusive
MultiFit
native Beef Gullet Stick 140g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (32)
€6.49
(€46.36/kg)
MultiFit native calf throat snacks for dogs, featuring a border collie on the packaging, with a clear plastic bag showing the treats inside.
Exclusive
MultiFit
Native Calf Gullet 200g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (15)
€7.99
(€39.95/kg)
A 20-liter bag of MultiFit cat litter labeled "Fresh Comfort," featuring a close-up of a relaxed orange tabby cat and floral accents.
Exclusive
MultiFit
Fresh Comfort 20 l
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (1363)
€15.99
(€0.80/l)