Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Green Chuckit! Zipflight dog toy with a circular design and a central hole, featuring a textured surface and blue trim.
ChuckIt
! Frisbee Zipflight
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (43)
€12.99
MultiFit Junior <1 puppy dry dog food bag, poultry & rice, pink packaging with kibble image, 2.5 kg
Exclusive
MultiFit
Dry Food Dog Junior, with Poultry & Rice 2.5 kg
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (58)
€8.99
(€3.60/kg)
Variants available: 2
Select Gold Adult Pure dog food can with horse meat, 70% animal protein, grain-free formula, 800g, featuring a black and white dog image.
Exclusive
SELECT GOLD
Pure Adult Wet Dog Food Horse 800 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€4.99
(€6.24/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit dog food bag with smiling black-and-white dog, "Sensitive Adult 1+" label, lamb, poultry & rice, 12 kg.
Dog food package labeled "Premiere. I love my dog" featuring a yellow lab looking up. Contains semi-moist food with duck, 1 kg.
Exclusive
PREMIERE
Soft Dry Dog Food Adult Duck 1 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (273)
€7.99
(€7.99/kg)
Variants available: 3
SALE
White pet water fountain with a green flower-shaped top, featuring flowing water and a smooth, curved design.
Exclusive
AniOne
Flower Drinking Fountain 1.5 l without replacement filter
Rating: 2.8 out of 5 stars
2.8 (129)
You save 20%
€23.99
€29.99
MultiFit Tasty Duo adult cat food pack with duo fish & classic mix jelly, featuring a licking orange tabby cat.
Exclusive
MultiFit
Wet Food Cat Tasty Duo Adult Duo Fish & Classic Jelly Mix Multipack 12x100 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (110)
€5.99
(€4.99/kg)
Variants available: 2
Cat's Best Smart Pellets cat litter bag, featuring a tabby cat, green packaging, and text highlighting its organic and tracking prevention features.
Cat´s Best
Smart Pellets 5 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (669)
€15.99
(€3.20/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Cat food bag labeled "Premiere Meat Menu" for sensitive adult cats, featuring a tabby cat, with text highlighting 53% poultry and fish content.
Exclusive
PREMIERE
Sensitive Poultry 2 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (47)
€15.99
(€8.00/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Colorful cat toys in a clear package, featuring four spiky balls in pink, green, blue, and orange. Text reads "Fit+fun Spielzeug für Katzen."
Exclusive
FIT+FUN
Toy Prickly Balls, 4-pack
Rating: 3.1 out of 5 stars
3.1 (40)
€2.49
EVERYDAY LOW PRICES
Dog food bag labeled "SELECT GOLD MAXI SENIOR" for dogs over 25 kg, aged 8+, with chicken as the main ingredient.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Senior Maxi Chicken Dry Dog Food 12 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (109)
€54.99
(€4.58/kg)
Brown plush teddy bear pet toy with blue fabric patches; "Assorted Colors" label and three color swatches below
KONG
Wild Knots Bear XS
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (324)
€7.99
Variants available: 4
MultiFit dog food bag with Bernese puppy; JUNIOR MAXI <2; WITH POULTRY & RICE; 2.5 kg
Exclusive
MultiFit
Dry Food Dog Junior, Maxi, with Poultry & Rice 2.5 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (60)
€8.99
(€3.60/kg)
Variants available: 2
SALE
Interactive cat toy featuring a white spherical base with a retractable feather-like blue and silver ribbon on top.
Exclusive
AniOne
toy robot with laser
Rating: 2.3 out of 5 stars
2.3 (43)
You save 20%
€14.39
€17.99
Bag of "Winner" premium dog food featuring a colorful outline of a dog, labeled "Chicken" at the top, with nutritional icons and details on the side.
Winner
Chicken Dry Dog Food 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€10.99
(€3.66/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Cat tree with a plush dark gray base, a scratching post, and a top perch, featuring a cat lounging on the upper level.
Exclusive
FIT+FUN
Scratch tree Emma gray
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (39)
€19.99
Variants available: 2
A bag of MultiFit Öko-Comfort cat litter, featuring a fluffy orange cat on a grassy background, with a 4.5 kg weight label.
Exclusive
MultiFit
Comfort Clumping Litter 4.5 kg
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (324)
€10.99
(€2.44/kg)
Variants available: 3
FIT+FUN Fun Sticks for dogs, featuring poultry flavor. Packaging shows two dogs and lists ingredients in multiple languages. 55g, 5 sticks.
Exclusive
FIT+FUN
FunSticks Poultry 55 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€27.09/kg)
Premiere I love my dog Meaties value pack featuring four flavors: chicken, beef, rabbit, and duck, each with 95% meat content.
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties XXL 4x250g Value Pack
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (208)
€24.99
(€24.99/kg)
Royal Canin Dental cat food bag, featuring a gray cat, claims to help reduce tartar formation by up to 59% in 28 days.
ROYAL CANIN
Adult Dental Care Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (263)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 2
SALE
Bottle of hemp oil labeled "Premiere Raw Kitchen" with text in German and English, highlighting it as a natural supplement for pets.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN hemp oil 500ml
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (4)
You save 20%
€15.99
(€31.98/l)
€19.99
SALE
Bright orange dog chew toy with textured surface and mesh openings for added grip and durability.
Exclusive
Dogs Creek
Toy Rod Firebone
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€7.99
€9.99
GimCat
Hydro-Grass 150 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (54)
€3.99
(€26.60/kg)
Cat snack packaging featuring a ginger cat, labeled "MultiFit naturelle," with "SNACKS ADULT" and "HUHN" (chicken) in bold text.
Exclusive
MultiFit
Naturelle with chicken 50g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€39.80/kg)
Fluffy white pet bed with a round shape, featuring long, soft fur-like texture for comfort.
Exclusive
AniOne
Cosy Dream bed
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (20)
€44.99
Three packages of MultiFit Nature Grain Free snacks for small pets, featuring round green and red discs labeled "Taler mit Rote Bete."
Exclusive
MultiFit
Grain Free Snacks 3x100 g with Beetroot 3x6 Piece(s)
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (50)
€6.99
(€23.30/kg)
A green cat-shaped water fountain with a white top and a small stream of water flowing from the center, featuring whisker details.
Catit
Pixi Fountain drinking fountain green
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (346)
€45.99
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Clumping cat litter package featuring a gray cat with blue eyes, labeled "PREMIERE. I love my cat" and "KLU MPEND EXCELLENT." in pink.
Exclusive
PREMIERE
Excellent Baby Powder Clumping Litter 6 kg
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (2566)
€10.99
(€1.83/kg)
Variants available: 3
12 kg bag of Real Nature Wilderness Adult dog food, "Dark Wood," with wolf design; 60% lamb/game, 40% fruits/veggies, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Dark Wood Lamb with Game 12 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (84)
€84.99
(€7.08/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Four colorful pet toys: orange basketball, yellow tennis ball, white baseball with red stitching, and white soccer ball with black patches.
Exclusive
FIT+FUN
Foam Balls Sport 4-Pack
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (66)
€1.99
MultiFit Nature snacks packaging with a heart-shaped window showing colorful pet food and images of a guinea pig, rabbit, and hamster.
Exclusive
MultiFit
Nature snacks Flowers & Vegetables
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€19.90/kg)
Chew Snack Coil with chicken, featuring spiral-shaped dog treats on a wooden background, 120g package.
Exclusive
PREMIERE
Chew it Chewing Spiral with Chicken Breast 120 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (15)
€5.49
(€45.75/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Hill's Science Plan puppy food bag featuring a smiling golden retriever puppy, labeled "PUPPY LARGE 25 KG+" with chicken.
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit dog food bag featuring a Bernese mountain dog, label 'MAXI ADULT 2+' and 'with poultry and carrot', 12 kg
Exclusive
MultiFit
Dry Dog Food Adult, Maxi, with Poultry & Carrot 12 kg
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (49)
€34.99
(€2.92/kg)
A clear plastic package filled with rabbit ears with fur, labeled "MultiFit native Snack Kaninchenohren mit Fell" in German, suitable for dogs.
Exclusive
MultiFit
Rabbit Ears
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (98)
€3.49
(€34.90/kg)
Royal Canin Indoor 27 cat food bag featuring a stretching cat illustration, with text highlighting "Health Nutrition" and "Stool odour reduction."
ROYAL CANIN
Adult Home Life Indoor 27 Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (227)
€6.99
(€17.47/kg)
Variants available: 3
Royal Canin X-Small dog food bag for adult dogs up to 4 kg, featuring a dog illustration and promoting immune health.
ROYAL CANIN
X-Small Adult Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (44)
€16.99
(€11.33/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Giant dog food bag with a St. Bernard puppy, promoting strong immunity, controlled energy, and adapted kibble size.
ROYAL CANIN
Giant Puppy Dry Dog Food 15 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (93)
€89.99
(€6.00/kg)
Packaging for 8 in 1 Delights Beef Twisted Sticks, featuring twisted dog treats with beef inside, and a dog licking its lips.
8in1
Delights Twisted Sticks Beef 10 Piece(s)
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (31)
€6.49
(€118.00/kg)
A box of MultiFit Junior Chicken Mix cat food with a playful orange kitten, featuring chicken, duck, poultry, and turkey flavors.
Exclusive
MultiFit
Junior Sauce Chicken Mix Multipack 12x100 g
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (120)
€5.99
(€4.99/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Dermacomfort Medium dog food bag featuring a Shar Pei, highlighting reduced allergen formula and 91% owner satisfaction.
ROYAL CANIN
Dermacomfort Medium Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (24)
€29.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2
A gray pet food storage container with a handle, designed for easy access and portability.
Flexi
Multi Box
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (7)
€7.99