Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
SALE
MultiFit Soft Snack for dogs, 70g package, featuring heart-shaped beef treats. Text in multiple languages highlights softness and juiciness.
Exclusive
MultiFit
Soft Snack with beef 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€2.39
(€34.14/kg)
€2.99
Real Nature Snack Roll, a firm snack sausage for pets, labeled with 75% lamb and beef with poultry.
Exclusive
REAL NATURE
Snack Sausage Lamb & Beef with Poultry 80 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€24.88/kg)
Variants available: 4
Dog chew snack "Kauknoten S mit Huhn" in packaging, featuring a bone-shaped treat made with chicken, suitable for long chewing.
Exclusive
MultiFit
Native Chew Nuts with Chicken S
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (34)
€2.49
A bag of "Funny Meal" hamster feed from fit+fun, featuring a close-up of a hamster on the front, with text in English, German, and French.
Exclusive
FIT+FUN
hamster feed 1 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€2.99/kg)
Fluffy round pet bed in soft pink color, featuring a plush texture for comfort.
Exclusive
AniOne
Fluffy Bed pink XS
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (50)
€29.99
Variants available: 2
Packaging for Real Nature Deli Bites featuring chicken fillet with sweet potatoes, linseed, and coconut oil; 80% meat content.
Exclusive
REAL NATURE
Deli Bites 150 g Chicken fillet with sweet potato, linseed & coconut oil
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (46)
€4.49
(€29.93/kg)
Variants available: 2
Premiere Deluxe pet treat packaging featuring a horse silhouette, with text in German, French, and Italian indicating it's a horse-flavored reward.
Exclusive
PREMIERE
Snack it Meat Bar Horse 100 g
Rating: 3.6 out of 5 stars
3.6 (11)
€4.49
(€44.90/kg)
Real Nature Wilderness Adult dog food bag, Wild Valley — wolf image, 65%/35%/0% breakdown and 12 kg
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry dog food, Adult, Wild Valley, Beef with Horse 12 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (266)
€84.99
(€7.08/kg)
Variants available: 2
Black KONG Classic dog toy, three-tier rubber treat toy with embossed "KONG" logo
KONG
Extreme dog toy S
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (51)
€8.99
Variants available: 4
A package of MultiFit cat snacks featuring an orange tabby cat on the front, with the text "SNACKS JUNIOR HUHN" and "poulet - pollo - chicken."
Exclusive
MultiFit
natural chicken breast Junior 50 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (373)
€1.99
(€39.80/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Black pet feeding bowl with an inner maze design to slow down eating, featuring a smooth, rounded exterior.
Exclusive
AniOne
Anti-Choking Bowl Blacky
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (59)
€14.99
A jar of Real Nature Wilderness Freeze Dried Snack for pets, featuring "Pure Beef" with a wolf image, labeled 100% beef liver.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Beef Liver 50 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (14)
€5.49
(€109.80/kg)
A red deer antler chew for dogs, labeled "Wilderness Pure Snack," with a photo of a wolf on the tag and text in German: "Rothirsch Geweih."
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Red Deer Antler Snack Half S
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€9.99
Variants available: 3
Crispy Snack Moments cat treat canister featuring a playful tabby cat, labeled "100% reines Filet" and "Thunfisch" (Tuna), with snack cubes.
Exclusive
MOMENTS
Crispy Snack Tuna 25 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (313)
€3.49
(€139.60/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Bag of Fit+Fun clumping cat litter, 10kg, with image of a tabby cat and litter scoop illustration.
Exclusive
FIT+FUN
clumping cat litter 10 kg
Rating: 3.2 out of 5 stars
3.2 (192)
€6.99
(€0.70/kg)
Variants available: 2
Cat treat packaging featuring a playful orange cat with a stick in its mouth, labeled "MultiFit Fruity 8 Meat Sticks mit Lachs & Blaubeere."
Exclusive
MultiFit
PREMIERE Bonies grain free 175g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€49.75/kg)
SALE
Tube of PetBalance Support calming paste for pets, featuring a dog and cat on the front, labeled in German, French, and Italian.
Exclusive
PetBalance
Support Calming Paste 100g
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (28)
You save 20%
€7.19
(€71.90/kg)
€8.99
EVERYDAY LOW PRICES
15kg GAIN Maintenance dog food bag with dog house graphic. Text: "Highly Palatable," "Quality Guaranteed," "No Artificial Additives."
GAIN
Greyhound Maintenance 15 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€19.49
(€1.30/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Round, plush pet bed in soft gray fabric with a black bottom, designed for comfort and relaxation.
Exclusive
FIT+FUN
Donut bed XXS
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (14)
€9.99
A colorful pet snuffle mat designed to resemble a flower, featuring soft pastel petals in pink, blue, green, and white.
Exclusive
AniOne
Sniffing Mat S
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (16)
€19.99
SALE
Container of PetBalance Life Start Junior Care Kitten Milk Powder, featuring a gray kitten on the front, with text in multiple languages.
Exclusive
PetBalance
Life Start Kitten milk powder 200 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (37)
You save 20%
€7.19
(€35.95/kg)
€8.99
Four colorful plush pet toys shaped like cute creatures: pink, yellow, blue, and green, each with matching limbs and large eyes.
Exclusive
AniOne
toy small jellyfish
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (60)
€1.99
SALE
Tube of PetBalance Support digestive paste for dogs, featuring a golden retriever on the label, with text in multiple languages.
Exclusive
PetBalance
Support Gut & Metabolism Paste 100g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
You save 20%
€7.19
(€71.90/kg)
€8.99
Gray triangular pet bed with a plush white interior and a pom-pom on top, designed for small pets to snuggle in.
Exclusive
AniOne
Luna cave
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (7)
€49.99
KONG Snacks dog treats bag (small) shows hands stuffing red KONG toy; text: "All-Natural", "Stuff to extend playtime", "For Small KONG"
KONG
Bacon & Cheese Snacks S
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (29)
€8.99
(€44.95/kg)
Variants available: 2
Yellow pet accessory tag with "curlij" logo, "Swiss design," and social media icons for Facebook and Instagram.
Curli
Yellow Dog Ribbon
Rating: 2.6 out of 5 stars
2.6 (9)
€2.49
Select Gold Maxi Junior dog food bag, 25 kg, suitable for dogs over 25 kg and under 15 months. Flavor: Beef.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Maxi Junior Beef 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (115)
€29.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Red classic KONG rubber dog toy, three-tier shape with bottom opening and embossed KONG logo
KONG
Classic XS
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (97)
€5.99
Variants available: 6
SALE
Bottle of Petbalance Support Salmon Oil for pets, featuring a dog and cat on the label, with text promoting vitality and care.
Exclusive
PetBalance
Support salmon oil 250 ml
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (74)
You save 20%
€9.19
(€36.76/l)
€11.49
Variants available: 2
SALE
Bottle of Premiere Raw Kitchen Red Salmon Oil for pets, labeled in German and English, showcasing natural ingredients and omega-3 benefits.
Exclusive
PREMIERE
RAW KITCHEN Red Salmon Oil 250ml
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (65)
You save 20%
€7.19
(€28.76/l)
€8.99
Colorful packaging of Multifit Fun Snacks featuring yogurt drops for small pets, with images of a rabbit, guinea pig, hamster, and mouse.
Exclusive
MultiFit
Fun snacks yoghurt drops 100g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€13.27/kg)
A beige pet tunnel with a geometric pattern, featuring a cozy interior and a small plush toy peeking out from one end.
Exclusive
more LIFESTYLEPETS
Play Tunnel Henry
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (29)
€21.99
Packaging for Bogadent Plaque-Stop Sticks for dogs, showcasing a smiling dog and multilingual text on plaque prevention.
Bogadent
PLAQUE-STOP STICKS Dog 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€7.99
(€79.90/kg)
Dog food packaging featuring a playful puppy, labeled "Premiere. I love my dog," with "soft" and "Junior" prominently displayed.
Exclusive
PREMIERE
Soft Dry Food Junior Poultry 1 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (56)
€7.99
(€7.99/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medium Adult dog food bag, 11-25 kg, featuring a beagle on the front, labeled "Light" with chicken, and nutritional details.
Exclusive
SELECT GOLD
Light Adult Medium Chicken Dry Dog Food 4 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (67)
€29.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Premiere I Love My Dog Chew Snack Maxi Rolls, featuring three meat-wrapped sticks, with a golden retriever on the packaging.
Exclusive
PREMIERE
chewing roll 1m Duck
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (162)
€8.99
(€28.54/kg)
Variants available: 3
SALE
Blue circular cat toy track with a white ball inside, designed for interactive play.
Exclusive
AniOne
Rolling Cat Track
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (3)
You save 20%
€15.99
€19.99
A shallow pet bowl featuring a colorful border of cat faces in pink, blue, and brown against a cream background.
Exclusive
AniOne
Bowl Cat Faces 200 ml
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (29)
€4.99
Variants available: 2
12 kg bag of Real Nature Wilderness dog food "Pure Duck" with wolf puppies on the front; 60% duck, 40% fruits/veggies, 0% grains.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Maxi Junior Pure Duck 12 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (64)
€84.99
(€7.08/kg)
Variants available: 2
Bag of MultiFit hay labeled 'Heu-Ernte / Hay Harvest', shows rabbit, guinea pig, chinchilla illustrations and 1 kg.
Exclusive
MultiFit
hay harvest 1 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€3.99/kg)
Variants available: 3
Premiere I Love My Cat Soft Bites cat treats packaging featuring a gray tabby cat, with text indicating chicken and cat grass ingredients.
Exclusive
PREMIERE
Soft Bites Chicken & Cat Grass 40 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (357)
€2.49
(€62.25/kg)
Variants available: 3
Blue rubber duck toy with a yellow beak and colorful polka dots, ideal for pet playtime.
Exclusive
AniOne
latex duck
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (24)
€1.79
Dog food bag "Real Nature Country Selection Alpine" with a brown background, dog image, and ingredients: turkey, alpine beef, cheese, pumpkin. 12 kg.
Exclusive
REAL NATURE
Country Selection Alpine Turkey & Alpine Beef 12 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (157)
€74.99
(€6.25/kg)
Three plush acorn-shaped dog toys in varying colors: brown, orange with white polka dots, and dark gray, each with a stick handle.
Exclusive
AniOne
Matatabi Acorn 3x
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (39)
€6.99