Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Box of MultiFit Dental Care Sticks for small dogs (28 sticks, 5-10 kg) with mint for fresh breath.
Exclusive
MultiFit
Mint DentalCare Sticks Multipack S 28 Piece(s)
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (184)
€8.99
(€20.43/kg)
Variants available: 4
SALE
Bag of Connolly's Red Mills Engage Premium Country Dog Food featuring a chicken recipe, with silhouettes of dogs and nutritional claims.
Red Mills
Engage Chicken 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 24%
€9.49
(€3.16/kg)
€12.49
Variants available: 2
Bag of Real Nature Wilderness True Country adult cat food, spotted cat, chicken & salmon, 70%/30%/0% labels, 300g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry food cat Adult True Country 300 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (205)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Gold Mini Junior dog food bag for puppies 5-10 kg, 8 months+, labeled "Sensitive" with lamb, salmon, and potato ingredients.
Exclusive
SELECT GOLD
Junior Mini Sensitive Dry Dog Food Lamb with salmon & potato 1 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (40)
€10.99
(€10.99/kg)
Variants available: 2
Orange dog frisbee with the embossed text "DogsCreek" on the surface, designed for outdoor play.
Exclusive
Dogs Creek
Frisbee 16 cm
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.99
Variants available: 2
Collapsible blue pet bowl with a gray rim, designed for easy storage and portability.
Exclusive
Dogs Creek
silicone travel bowl Trail blue 500 ml
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (73)
€5.99
Variants available: 2
Chew bones with salmon in a fish-shaped package, labeled "Premiere Fish," featuring multilingual text and "120g" weight.
Exclusive
PREMIERE
Chew Bone with Salmon 12 Piece(s)
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (77)
€5.49
(€45.75/kg)
Real Nature Wilderness Fish Snack package with wild salmon cubes, featuring a wolf in a forest and "100% Alaska Wild Salmon" text.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Fish Snack Wild salmon cubes, 70 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (279)
€6.49
(€92.71/kg)
Variants available: 2
Transparent bag of Mulifit Nature Grain Free snacks with dried herbs, labeled with images of a rabbit, guinea pig, and hamster.
Exclusive
MultiFit
Grain-Free Garden Herbs
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (10)
€7.99
(€26.63/kg)
A black cat teaser wand with a long handle and colorful feather attachment at the end, designed for interactive play with pets.
Exclusive
AniOne
3-part Cat Fishing Rod
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (51)
€3.99
Select Gold XS Adult Sensitive dog food packaging featuring a Yorkshire Terrier. Text highlights "XS ≤ 4 KG," "≥ 8 Monate," and "Mit Lamm & Reis."
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Adult XS Dry Dog Food Lamb & Rice 1 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (43)
€10.99
(€10.99/kg)
Variants available: 3
A pink pet treat pouch with a hexagonal pattern, featuring a black interior, a clip for attachment, and a drawstring closure.
Exclusive
AniOne
Snack Bag pink
Rating: 3.3 out of 5 stars
3.3 (23)
€8.99
Select Gold Medium Adult dog food bag, 11-25 kg, labeled "Sensitive" with lamb and rice ingredients, featuring a dog image.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Dry Dog Food for Adult Medium Breeds Lamb & Rice 1 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (563)
€10.99
(€10.99/kg)
Variants available: 7
SALE
Tube of Petbalance Support Vital Paste for dogs, featuring a golden retriever on the label, with text highlighting vitamins and immune support.
Exclusive
PetBalance
Support Vital Paste 200 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (8)
You save 20%
€10.39
(€51.95/kg)
€12.99
Black adjustable pet leash with two metal clips and a central ring for attachment.
Exclusive
AniOne
Classic Nylon Belt black XS
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (21)
€8.99
Dog treat packaging featuring salmon and cod cubes, labeled "PREMIERE Fish," with a golden retriever image and text indicating it's a medium reward.
Exclusive
PREMIERE
Snack It Cubes with salmon 100g Salmon & cod 100 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (101)
€3.99
(€39.90/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Adult Cavalier King Charles dog food bag with an illustration of a Cavalier, emphasizing breed nutrition and heart health.
ROYAL CANIN
Adult Cavalier King Charles Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (66)
€18.49
(€12.33/kg)
Variants available: 2
Bright orange spiky dog toy ball with mesh center, designed for play and chewing.
Exclusive
Dogs Creek
Toledo toy ball
Rating: 3.7 out of 5 stars
3.7 (15)
€7.99
Transparent bag of Multifit Nature Grain Free herbal mix for guinea pigs, showcasing dried herbs and vegetables with a guinea pig image.
Exclusive
MultiFit
Grain Free Guinea pigs
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (13)
€5.99
(€14.98/kg)
Pink MultiFit 800g bag of carrot feed for dwarf rabbits, labeled Mit Karotte für Zwergkaninchen, with rabbit images
Exclusive
MultiFit
for dwarf rabbits with carrot 800 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (143)
€4.99
(€6.24/kg)
Variants available: 2
Black rubber KONG ball pet toy with a single top hole and embossed "KONG" logo
KONG
Ball Extreme S
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (26)
€11.99
Variants available: 2
Vitakraft Kräckers for small pets, featuring a guinea pig, with a honey and spelt flavor, labeled as sugar-free recipe.
Vitakraft
Crackers guinea pigs 5 x 2 pcs
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€26.70/kg)
Chew Snack Wrapped Bones Mini for dogs, featuring chicken flavor. Packaging highlights lasting chewability and hard texture.
Exclusive
PREMIERE
Wrap It Chicken Bones Chicken 7 Piece(s)
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€5.49
(€65.36/kg)
Variants available: 2
Two neon yellow-green tennis-style dog balls, one printed 'KONG' with toy silhouette, the other printed 'SQUEAKAIR'.
KONG
Squeakair Tennis Ball XS
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (104)
€2.99
Variants available: 3
Black pet mat with light blue paw print designs scattered across the surface.
Exclusive
AniOne
Bowl Pad Paws
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (24)
€6.99
Premiere I Love My Dog Meaties packaging featuring a large piece of chicken dog treats, labeled "Maxi" with 96% meat content.
Exclusive
PREMIERE
Maxi Meaties Chicken 250 g Chicken 250 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (55)
€8.99
(€35.96/kg)
Variants available: 2
Select Gold Medium Junior dog food bag, suitable for dogs 11-25 kg, under 12 months. Features a dog image and "Huhn" (chicken) label.
Exclusive
SELECT GOLD
Complete Junior Medium Chicken Dry Dog Food 4 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (62)
€29.99
(€7.50/kg)
Variants available: 2
Gray pet food tray with raised edges, designed for easy cleaning and preventing spills.
Exclusive
AniOne
silicone bowl pad gray
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (92)
€11.99
Variants available: 2
Bright orange Chuckit! Ultra Ball with blue stripes, labeled as "LARGE/GRANDE," on a blue and orange packaging background.
ChuckIt
! Ultra Ball L
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (95)
€10.99
Colorful braided rope dog toy with knotted ends and frayed tassels, designed for tugging and chewing.
Exclusive
FIT+FUN
Cotton rope
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (82)
€0.99
SALE
Gold Mini Senior dog food bag (5-10 kg) for dogs over 8 years, featuring a white dog and "Sensitive" duck and potato formula.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Senior Mini Dry Dog Food Duck & Potato 1 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (76)
You save 20%
€8.79
(€8.79/kg)
€10.99
Variants available: 4
Cat teaser wand with a wooden stick and long black and white ribbons attached, ideal for interactive play.
Exclusive
AniOne
Angel Organza Toy
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (57)
€3.99
EVERYDAY LOW PRICES
A cat food package featuring a playful kitten, labeled "Premiere Meat Menu," with text highlighting "rich in Salmon" and "55% Salmon & Poultry."
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu dry food for kittens Salmon 300 g
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (169)
€3.49
(€11.63/kg)
Variants available: 2
Real Nature Wilderness Kitten True Country pet food bag with two kittens, chicken with salmon image, 70%/30%/0% and 300g
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS dry cat food, kitten, True Country, chicken with fish 300 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (151)
€6.49
(€21.63/kg)
Variants available: 3
Exclusive
MultiFit
Hamster Food 800g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (29)
€4.99
(€6.24/kg)
A golden retriever sits beside a package of "Premiere I ♥ my dog" chew snack bones, featuring a duck flavor, 120g.
Exclusive
PREMIERE
chew bone with chicken Duck 120 g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (262)
€5.49
(€45.75/kg)
Variants available: 3
SALE
Black 3kg dog food bag labeled "GAIN Elite Complete" with a golden retriever, claiming hypoallergenic, prebiotics, and omega-3.
GAIN
Elite Big Dogs Adult 3 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€10.79
(€3.60/kg)
€13.49
Gold Mini Adult Sensitive dog food bag with a poodle, featuring "Mit Lachs & Kartoffel" and nutritional benefits.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive dry dog food for small breed dogs Salmon with potato 1 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (369)
€10.99
(€10.99/kg)
Variants available: 7
Premiere I love my dog meat snack drops, chicken flavor, 70g package with 87% meat content, featuring round treats inside.
Exclusive
PREMIERE
Meat Drops 6x70 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (22)
€15.99
(€38.07/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Multifit Snaxx Chick'n Chew dog treats in a 100g package, featuring chewy sticks with a chicken flavor.
Exclusive
MultiFit
Snacks Chick'n Chew 100g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.49
(€34.90/kg)
Premiere I Love My Dog Meaties dog treats packaging featuring two strips of meat, labeled with "95% Fleisch" and "60g."
Exclusive
PREMIERE
Pure Meaties Lamb
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€49.83/kg)
SALE
Orange rubber dog toy shaped like a football, featuring cut-out sections and a textured surface for better grip.
Exclusive
Dogs Creek
Rugby Toy
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€7.99
€9.99
Real Nature Wilderness Pure Chicken pet treat packaging featuring meat cubes, with a wild cat image and text indicating 100% chicken.
Exclusive
REAL NATURE
Wilderness Pure Chicken 40g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€2.99
(€59.80/kg)
Pink MultiFit 800g bag of alfalfa feed for dwarf rabbits (Zwergkaninchen), rabbit photo, "No added sugars" icon
Exclusive
MultiFit
for dwarf rabbits with alfalfa 800 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (115)
€4.99
(€6.24/kg)
Variants available: 4
A silver metal dog whistle attached to a keyring, featuring a knurled adjustment knob for pitch control.
Exclusive
AniOne
high-frequency whistle S
Rating: 2.4 out of 5 stars
2.4 (102)
€2.99
Variants available: 2
SALE
Package of Real Nature Wilderness Pure Lamb meat snack for dogs, featuring a wolf image, "100% Lamb" text, and air-dried preparation note.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Meat Snacks 150g Pure Lamb
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (88)
You save 20%
€4.79
(€31.93/kg)
€5.99
Variants available: 3