Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
GimCat Multi-Vitamin Paste for cats: orange-striped cat image on box and matching tube labeled "Multi-Vitamin Paste"
GimCat
Multi-Vitamin Paste 100 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (87)
€6.99
(€69.90/kg)
Variants available: 2
SALE
Royal Canin dog food bag for medium dogs (11-25 kg), labeled "adult 7+" with a golden retriever, promoting muscle mass and vitality.
ROYAL CANIN
Medium Adult 7+ Dry Dog Food 4 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (44)
You save 20%
€27.99
(€7.00/kg)
€34.99
Variants available: 2
Royal Canin Active Life Outdoor cat food bag featuring a Bengal cat illustration, with text highlighting "Health Nutrition" and "Activity support."
ROYAL CANIN
Active Life Outdoor Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (165)
€6.99
(€17.47/kg)
Variants available: 4
EVERYDAY LOW PRICES
A red ball launcher with a yellow ball at the end, designed for playing fetch with pets.
Exclusive
FIT+FUN
ball sling + ball
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (38)
€2.99
Premium organic hay for pets, labeled "Real Nature," 1kg package with a close-up of the hay texture.
Exclusive
REAL NATURE
Organic Premium Meadow Hay, Natural, 1kg
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (41)
€8.49
(€8.49/kg)
Royal Canin Hair & Skin cat food bag, featuring a graphic showing benefits for healthy skin and shiny coat, with a kibble piece.
ROYAL CANIN
Adult Hair & Skin Care Dry Cat Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Green Cat's Best Original litter bag with a tabby cat lounging, showcasing its organic and odor-control features.
Cat´s Best
Original 4.3 kg
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (2048)
€14.99
(€3.49/kg)
Variants available: 2
SALE
Royal Canin Adult Yorkshire Terrier dog food bag for dogs over 8, featuring a Yorkshire Terrier and claims for healthy aging and coat.
ROYAL CANIN
Ault 8+ Yorkshire Terrier Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (39)
You save 20%
€15.99
(€10.66/kg)
€19.99
Royal Canin Light Weight cat food bag with brown kibble, promoting weight gain prevention and 90% of cats achieving healthier weight in 8 weeks.
ROYAL CANIN
Adult Light Weight Care Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (112)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 3
Royal Canin Adult British Shorthair cat food bag featuring a gray British Shorthair cat, with text highlighting breed nutrition and tailored kibble.
ROYAL CANIN
Adult British Shorthair Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (478)
€7.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
MultiFit Native dog snack pouch labeled 'SNACKS ADULT 1+' with happy dog photo and visible chicken breast fillets.
Exclusive
MultiFit
premium chicken breast fillets 1 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (556)
€19.99
(€19.99/kg)
Royal Canin Adult Persian cat food bag with a fluffy Persian cat, emphasizing breed nutrition and kibble for long hair health.
ROYAL CANIN
Adult Persian Dry Cat Food 400 g
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (158)
€7.99
(€19.97/kg)
Variants available: 2
A colorful bag of MultiFit Nature snacks for small pets, featuring a heart shape and images of a rabbit, guinea pig, and hamsters.
Exclusive
MultiFit
Nature dandelion root snacks 50 g
Rating: 4.2 out of 5 stars
4.2 (14)
€2.99
(€59.80/kg)
Premiere I Love My Dog Mini Snack Sandwich, 70g package featuring triangular dog treats with chicken and fish flavor.
Exclusive
PREMIERE
Chicken and Fish Mini Sandwich 70 g
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (193)
€2.99
(€42.71/kg)
Variants available: 2
A clear plastic bag filled with strips of dried beef throats, labeled "Rinderschlund" and "Beef Throats" in German and English, with a quality assurance mark.
Exclusive
MultiFit
native Beef Gullet Pieces 250 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (142)
€8.49
(€33.96/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Royal Canin Puppy Golden Retriever dog food bag featuring breed-specific nutrition, tailored kibble, and immune system support icons.
Gray elephant plush pet toy with long trunk, embroidered eyes, red piping accents, white paw tips and tufted tail
KONG
Cozie Ultra Elephant
Rating: 2.5 out of 5 stars
2.5 (30)
€14.99
ACANA Classics Red Meat Recipe dog food bag, featuring a scenic mountain and lake background, highlights ingredients: raw beef, pork, and lamb.
ACANA
Classic Red 9.7 kg
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (57)
€78.99
(€8.14/kg)
A clear plastic bag filled with dried sprats, labeled "Multifit native" with a dog image and the word "Sprotten" at the top.
Exclusive
MultiFit
native Sprats 200g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (92)
€6.49
(€32.45/kg)
GimCat Multi-Vitamin Paste Extra tube and box with tabby cat image, showing "Cell-Immune Complex" and "12 Vitamins."
GimCat
Multi-Vitamin Paste Extra 100 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (140)
€6.99
(€69.90/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Urinary cat food bag showing a cat and kibble, promoting urinary tract health in 10 days.
ROYAL CANIN
Adult Urinary Care Dry Cat Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 2
SALE
Hill's Science Plan dog food bag showing black-and-white dog wearing red collar; label 'Adult 1-6 Medium 11-25 kg, Chicken'.
Hill´s
Hill's Science Plan Dry Dog Food, Medium Adult With chicken 2.5 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 20%
€21.59
(€8.64/kg)
€26.99
Variants available: 2
Royal Canin Regular Sensible 33 cat food bag with a gray cat illustration and text on health nutrition, digestion, and kibble size.
ROYAL CANIN
Regular Sensible Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (397)
€6.99
(€17.47/kg)
Variants available: 4
Royal Canin Puppy Shih Tzu dog food bag featuring a Shih Tzu puppy illustration, highlighting breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Shih Tzu Dry Dog Food 1.5kg
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (15)
€20.49
(€13.66/kg)
A can of MultiFit cat food with a yellow label, featuring an orange cat and stating "ADULT," "SAUCE," and "no added sugars." A bowl is in front.
Exclusive
MultiFit
Adult Sauce Beef & Liver 6x400 g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (157)
€8.99
(€3.75/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Green cat toy track with curved sections and ball, designed for interactive play.
Royal Canin Hairball cat food bag, featuring a cat graphic, claims to reduce hairball formation in 14 days, with a kibble piece shown.
ROYAL CANIN
Adult Hairball Care Dry Cat Food 2 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (200)
€36.99
(€18.50/kg)
Variants available: 2
Multi-Vitamin tube for cats by Gimpet, 50g, with a yellow label featuring a cat image and text in German and Italian promoting health and well-being.
GimCat
multi-vitamin cat paste
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (87)
€3.99
(€79.80/kg)
Premium hay for pets, labeled "Grüne Natur" with carrots and peppers, in a 750g bag. Features a green and orange design.
Exclusive
REAL NATURE
Green Nature with Peppers and Carrots 750g
Rating: 4.5 out of 5 stars
4.5 (33)
€6.99
(€9.32/kg)
Pink Royal Canin kitten food bag labeled "ROYAL CANIN" and "KITTEN Up to 12 months" with icons for immune, brain development and kibble size
ROYAL CANIN
Kitten Dry Cat Food 400 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (388)
€7.99
(€19.97/kg)
Variants available: 3
Royal Canin Digestive Care Mini dog food bag with a small dog illustration, emphasizing improved stool quality and 92% proven results.
ROYAL CANIN
Mini Digestive Care Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (49)
€29.99
(€10.00/kg)
Royal Canin Chihuahua Puppy food bag featuring a small Chihuahua puppy illustration, highlighting breed nutrition and immune system support.
ROYAL CANIN
Puppy Chihuahua Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.9 out of 5 stars
4.9 (33)
€20.49
(€13.66/kg)
Pink double-ball rubber dog toy with four pink fabric tassels; three color dots and text "Assorted Colors"
KONG
Wubba Comet L
Rating: 2.9 out of 5 stars
2.9 (13)
€12.99
Box and tube of GimCat Malt-Soft Paste Extra anti-hairball complex for cats, pink-labeled tube with "Malt-Soft Paste Extra" text visible
GimCat
Malt-Soft Paste Extra 100 g
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (224)
€6.99
(€69.90/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Adult Poodle dog food bag featuring a poodle illustration, with text highlighting breed nutrition and coat health benefits.
ROYAL CANIN
Adult Poodle Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (78)
€18.49
(€12.33/kg)
Royal Canin Adult French Bulldog dog food bag featuring tailored kibble for breed nutrition and support for muscle mass condition.
ROYAL CANIN
Adult French Bulldog Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (151)
€30.99
(€10.33/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Indoor Long Hair cat food bag featuring a stretching long-haired cat, with text highlighting hairball reduction and adapted kibble size.
ROYAL CANIN
Indoor Long Hair Dry Cat Food 2 kg
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (67)
€29.99
(€15.00/kg)
GimCat Duo Paste Anti-Hairball for cats, featuring a gray cat on the packaging, with text highlighting "Malz mit Hühnen" and "No sugar added."
GimCat
Malt-Soft-Extra Cat Paste
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (224)
€3.99
(€79.80/kg)
SALE
Hill's Science Plan Light cat food bag with licking tabby, reads 'Light Mature Adult 7+' and 'with chicken'
SALE
Hill's Science Plan puppy food bag with two beagle puppies, Hill's logo, "PUPPY <1", "5 Essential Benefits", "with chicken"
Hill´s
Hill's Science Plan Dry Dog Food, Medium Puppy With chicken 2.5 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (861)
You save 20%
€22.39
(€8.96/kg)
€27.99
Variants available: 2
Multi-Vitamin-Extra tube and box for pets, promoting health and a beautiful coat, featuring text in German and Italian.
GimCat
Multi-Vitamin-Extra Cat Paste
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€3.99
(€79.80/kg)
Royal Canin Jack Russell Terrier dog food bag with a small dog illustration, emphasizing breed nutrition and tailored kibble.
ROYAL CANIN
Adult Jack Russell Terrier Dry Dog Food 1.5 kg
Rating: 4.8 out of 5 stars
4.8 (71)
€17.99
(€11.99/kg)
Variants available: 2
Royal Canin Appetite Control cat food bag with a tabby cat illustration and text: "90% of owners saw results in 4 weeks."
ROYAL CANIN
Appetite Control Care Dry Cat Food 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€8.49
(€21.22/kg)
Variants available: 3
Royal Canin Digestive Care dog food bag featuring a Border Collie illustration, highlighting improved stool quality and 91% optimal results.
ROYAL CANIN
Medium Digestive Care Dry Dog Food 3 kg
Rating: 4.7 out of 5 stars
4.7 (46)
€29.99
(€10.00/kg)
Variants available: 2