Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
SALE
Select Gold Junior Sensitive horse with sweet potatoes grain-free wet dog food can.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Dog Wet Food Junior Horse with Sweet Potatoes
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€1.44
(€7.20/kg)
€1.69
SALE
Real Nature Original kitten wet cat food with chicken and green beans in sauce, natural ingredients label.
Exclusive
REAL NATURE
Original Cat Wet Food, Kitten, Ragout Chicken with green beans 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€1.44
(€14.40/kg)
€1.69
SALE
Real Nature Original Senior cat food with chicken and green beans in sauce, natural ingredients, gold foil packaging.
Exclusive
REAL NATURE
Original Cat Wet Food, Senior, Ragout Chicken with green beans 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 14%
€1.44
(€14.40/kg)
€1.69
deal
Wilderness Senior cat food pouch (Real Nature) with tabby cat photo, "Pure Chicken" label, chicken leg image and "96% 4% 0%" text
Plastic bottle of water labeled "MultiFit" with a picture of a ginger cat, featuring text in German, French, and Italian: "Wasser - Eau - Acqua".
Exclusive
MultiFit
water for cats 1.5 l
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€0.99/l)
Cat food can featuring a tabby cat, labeled "Moments to enjoy," with a pink circle stating "Huhn & Thunfisch" (Chicken & Tuna).
Exclusive
MOMENTS
Adult Chicken & Tuna 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€21.29/kg)
Variants available: 14
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Junior Sensitive wet dog food container with beige and yellow packaging.
Canned cat food labeled "MultiFit Paté Adult" with an orange cat on the front, featuring salmon as the main ingredient, 400g.
Exclusive
MultiFit
Adult Pâté Salmon 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€3.72/kg)
Variants available: 3
Cesar Country Stew dog food packaging featuring chicken, vegetables, and parsley, with a serving suggestion of the meal.
Cesar
Adult Dog Food 150 g Chicken and vegetables 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€9.93/kg)
Variants available: 2
Pouch of "Kitten Moments" chicken fillet cat food, featuring a fork with tender chicken pieces and a playful kitten lying beside it.
Exclusive
MOMENTS
Kitten 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€21.29/kg)
A can of "Kitten Moments" wet food featuring a playful kitten on the label, with text indicating chicken flavor and quality filet.
Exclusive
MOMENTS
Kitten Chicken Fillet 70 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€21.29/kg)
Sheba Filets cat food with chicken and sustainable tuna, MSC certified, featuring a gray cat and parsley garnish.
Sheba
Filet Chicken & Tuna 60g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€24.83/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
A cute plush toy shaped like a red chili pepper with a green top, featuring embroidered eyes and a smiling mouth.
Exclusive
FIT+FUN
Pepperoni toy
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (11)
€1.49
deal
Pack of Purina Felix Tasty Nuggets cat treats, rich in chicken with duck, high in protein, featuring a blue background and images of nuggets.
Felix
Tasty Nuggets Chicken and Duck 50g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€29.80/kg)
deal
A playful black and white cat on a blue background holds a treat from a "Felix Tasty Nuggets" package, labeled "Rich in Beef with Lamb."
Felix
Tasty Nuggets Beef and Lamb 50g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€29.80/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Premiere I love my dog Protein Bar packaging featuring a happy dog, with bars and carrots, highlighting 74% chicken content.
Exclusive
PREMIERE
Dog Protein Bar 25 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€59.60/kg)
MultiFit Squeezy Snack Cream pouch for dogs, chicken with chia seeds, 60 g, shows happy dog and heart-shaped treat.
Exclusive
MultiFit
Squeezy Snack Cream Chicken with chia seeds 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€24.83/l)
Variants available: 3
Select Gold Medica Veterinary Diet Schonkost, 150g, dietary complete feed for pets, featuring turkey with rice, easy to digest.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Light Wet Dog Food Turkey with rice 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€9.93/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Three paw-shaped pet toys in pink, blue, and green with white tops and green herb balls in the center.
Exclusive
FIT+FUN
Cat Toy with Catnip
Rating: 3.8 out of 5 stars
3.8 (4)
€1.49
AniOne Katzenminze catnip 10g in clear plastic tube on teal card with cat icon and multilingual text.
Exclusive
AniOne
Catnip 10g
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (1)
€1.49
(€149.00/kg)
SALE
Purple cat teaser wand with hanging tulle flowers, feather plume and small bell
Exclusive
FIT+FUN
Cat Teaser Toy, Floral Design 40 cm
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
You save 25%
€1.49
€1.99
EVERYDAY LOW PRICES
Orange tabby cat licking its lips next to a package of MultiFit Snack & Play Chicken Balls, featuring playful graphics and text.
Exclusive
MultiFit
Snack&Play Chicken Balls, 50 g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (7)
€1.49
(€29.80/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Select Gold Adult Sensitive wet dog food container with beige and yellow packaging and visible brand logo.
Exclusive
SELECT GOLD
Sensitive Adult Wet Dog Food Chicken & Rice 125 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€11.92/kg)
Variants available: 2
Pet food package for "Real Nature Wilderness" featuring "Pure Chicken" meat flakes for cats, with chicken pieces and a wild cat image.
Exclusive
REAL NATURE
WILDERNESS Meat Flakes Pure Chicken 10 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€149.00/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Three packages of FIT+FUN cat treats, labeled "Sticks mit Kaninchen & Pute," featuring a tabby cat and showing ingredients in multiple languages.
Exclusive
FIT+FUN
cat sticks 10 pieces
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€29.80/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Two spiky pet toys, one bright pink and one vibrant yellow, designed for dogs or cats, displayed side by side.
Dietetic dog food in a 150g container labeled "Select Gold Medica Veterinary Diet Leberdiät" with a chicken and carrot recipe.
Exclusive
SELECT GOLD
Medica Liver Diet Wet Dog Food 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€9.93/kg)
Dog food package with a playful puppy, labeled "Premiere. I love my dog," featuring "Finest Meat" and "Chicken with Lamb Junior."
Exclusive
PREMIERE
Finest Meat Junior Chicken with Lamb 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€9.93/kg)
Metal dog food container labeled "PREMIERE. I love my dog" with images of chicken and salmon, stating "Finest Meat," "Adult," and no additives.
Exclusive
PREMIERE
Finest Meat Wet Dog Food, Adult, Chicken with salmon 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
(€9.93/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Two colorful rubber dog toys shaped like bones, one blue and one yellow, both featuring paw print patterns and textured surfaces.
Exclusive
FIT+FUN
toy bone blue or yellow
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.49
EVERYDAY LOW PRICES
A playful orange cat licks its lips in front of a yellow snack bag labeled "MultiFit Cookies Little Fish," featuring fish-shaped treats.
Exclusive
MultiFit
Biscuits Little Fish with salmon, 50 g
Rating: 4.6 out of 5 stars
4.6 (5)
€1.49
(€29.80/kg)
Variants available: 2
EVERYDAY LOW PRICES
Colorful yarn ball toy for pets, featuring vibrant orange, blue, and green strands, ideal for playful cats or small dogs.
Exclusive
FIT+FUN
Cotton Ball
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (13)
€1.49
EVERYDAY LOW PRICES
Bright green plush cat toy with pink and green feathers on each end, designed for interactive play.
Exclusive
FIT+FUN
Catnip candy
Rating: 4.4 out of 5 stars
4.4 (44)
€1.49
Cat snack packaging features a playful orange cat licking its lips, labeled "MultiFit Würstchen mit Lachs & Huhn," with "Extra Saftig" and "No Sugar" icons.
Exclusive
MultiFit
Snack Sausages Salmon 12x9 g
Rating: 3.9 out of 5 stars
3.9 (35)
€1.49
(€13.80/kg)
Variants available: 2