Hop into Savings: 15% off everything this Easter!

Dog
Cat
Vet diets
Small animal
Garden & pond

“Hop into Savings: 15% off everything this Easter! “

Celebrate Easter with special offers for your beloved pets! Save 15% site wide when you spend over €69.

Valid online only from 19th –  21st April 2025 🎉

Add your favourite products to your cart and get 15% off with code: EASTER2025

 

Redeem offer here

 

* Only valid on www.maxizoo.ie and cannot be combined with other vouchers or promotions. Only valid between 19th and 21st April.

Brands
Type
Pet Category
Cat litter material
Area of application
Characteristics
Snack type
Phases of life
Consistency
Package Type
Sort by
2159 Products
Canned dog food labeled "Premiere" featuring a yellow Labrador retriever, with text stating "Poultry with Potatoes & Rice, Light."
Exclusive
PREMIERE
Best Meat Light Poultry & Rice 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Canned dog food labeled "Premiere" featuring puppies on the front, with text stating "Beef with Chicken & Rice" and "Best Meat."
Exclusive
PREMIERE
Best Meat Junior Chicken & Beef 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
A playful orange cat is featured on a round packaging for MultiFit Knuspy treats, labeled "mit Huhn + Käse" (with chicken + cheese).
Exclusive
MultiFit
Crispies Chicken and Cheese 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€33.17/kg)
Variants available: 2
Cat food can featuring a Bengal cat on the label, with text "Premiere Meat Menu" and "Beef with Chicken & Veal," grain-free formula.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu Adult Beef with veal & chicken 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Variants available: 4
Pink MultiFit Nature pet snack bag labeled SNACKS KAROTTEN-CHIPS with images of rabbit, hamster, chinchilla and guinea pig
Exclusive
MultiFit
Nature snacks carrot chips 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€18.09/kg)
Three MultiFit Snacks BBQ meat stick cat treat packs with ginger cat image, showing text SNACKS, BBQ and Mit Hähnchen.
Exclusive
MultiFit
BBQ Meat Sticks Chicken 8x5 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€49.75/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
MultiFit Nature Grain Free pet snack, clear bag of green pea rings with small pets pictured; label shows "Erbsenringe"
Exclusive
MultiFit
Grain Free Pea Rings 150 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€13.27/kg)
Edgard Cooper Keep It Up Chicken Bar packaging featuring two playful dogs, with text stating "HIGH IN VITAMINS, YES REALLY" and "30G."
Edgard & Cooper
bar Chicken 30 g
Rating: 4.1 out of 5 stars
4.1 (8)
€1.99
(€66.33/kg)
Variants available: 4
Royal Canin Hairball cat food pouch with a plate of thin slices in jelly, promoting hairball reduction in 14 days.
ROYAL CANIN
FCN Hairball Care Jelly 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€23.41/kg)
Royal Canin Urinary cat food pouch, featuring thin slices in jelly, with text highlighting urinary tract health support in 10 days.
ROYAL CANIN
FCN Urinary Care Jelly 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€23.41/kg)
Premiere I love my dog Topping Sauce lamb with broccoli dog food topping 100g with a dog licking its lips on the package.
Exclusive
PREMIERE
Topping Sauce Lamb and broccoli 100 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€19.90/kg)
Can of PREMIERE MEATI pet food labeled with Duck, shows duck silhouette, raw duck meat slices and cleaver reading "for meat lovers".
Exclusive
PREMIERE
Meati wet food for adult dogs Duck 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Variants available: 10
Can of PREMIERE "I love my dog" BEST MEAT adult dog food — Beef with Chicken & Rice, dog and meat image.
Exclusive
PREMIERE
Best Meat wet food for adult dogs Beef with chicken & rice 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Variants available: 4
A playful orange cat on round MultiFit Dentalys packaging, featuring a tooth icon and text in English and French.
Exclusive
MultiFit
Dentalys 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€33.17/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Light green pet food bowl with heart-shaped cutouts on the sides, designed for easy handling and feeding.
Exclusive
FIT+FUN
plastic bowl heart 200 ml green
Rating: 2.1 out of 5 stars
2.1 (16)
€1.99
A can of cat food labeled "Moments Topping to enjoy," featuring a tabby cat and a bowl of food, with "Käse" (cheese) highlighted.
Exclusive
MOMENTS
Topping Powder cheese 35 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€56.86/kg)
Three packages of MultiFit Fruity Meat Sticks for cats, featuring an orange cat and highlighting 91% meat with chicken and apple flavors.
Exclusive
MultiFit
Fruity Meat Sticks Chicken & Apple 8x5 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€49.75/kg)
MultiFit Snack Cream packaging for cats, showing a playful orange cat, a bowl of creamy snack, and "Snack Cream mit Pute" text.
Exclusive
MultiFit
Snack Creamxpieces Turkey 15 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€18.95/kg)
Variants available: 2
Can of dog food labeled "FIT+FUN Saftige Brocken mit Geflügel," featuring a golden retriever and a bowl of food, 1240g.
Exclusive
FIT+FUN
Ragout Poultry 1.24 kg
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€1.60/kg)
Variants available: 4
Royal Canin Digestive cat food pouch with a plate of thin slices in gravy, promoting healthy digestion and 95% stool quality in 10 days.
ROYAL CANIN
Digestive Wet Cat Food 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€23.41/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
Three colorful plush bird toys: a red bird with brown wings, a teal bird with tan wings, and a purple bird with green accents.
Exclusive
FIT+FUN
toy birds
Rating: 3.4 out of 5 stars
3.4 (10)
€1.99
A can of cat food labeled "Moments to enjoy" featuring a cat on the front, with the flavor "Hühnerleber" (chicken liver) highlighted.
Exclusive
MOMENTS
Topping Powder Chicken liver 60 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€33.17/kg)
Variants available: 2
A playful orange cat licking its lips next to a box of MultiFit Milky Dessert, featuring 8 servings with milk and yogurt, and a calcium claim.
Exclusive
MultiFit
Milky Desserts 8x 10 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€24.88/kg)
Royal Canin Appetite Control cat food with thin slices in gravy, alongside text: "90% of owners reported controlled begging."
ROYAL CANIN
Appetite Control Care 85 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€23.41/kg)
MultiFit Sticks pet snacks for small animals, featuring a pink package with images of a rabbit, guinea pig, and chinchilla.
Exclusive
MultiFit
Sticks with dandelion & parsnip 112 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€17.77/kg)
Variants available: 4
Pink MultiFit Dipper small-pet snack pack with small animals; reads 'MIT WALDFRUCHT' and '2x60g=120g'
Exclusive
MultiFit
Dipper forest fruits 120 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€16.58/kg)
Variants available: 2
A colorful dog rope toy featuring twisted strands in blue, gray, and white, with frayed ends for added texture.
Exclusive
AniOne
chew and tug toy S
Rating: 5.0 out of 5 stars
5.0 (2)
€1.99
Variants available: 3
AniOne Catnip Ball pack with three 2cm balls, labeled in multiple languages, for cats with catnip content.
Exclusive
AniOne
Catnip Ball 3-Pack
Rating: 1.0 out of 5 stars
1.0 (1)
€1.99
Premiere Meat Menu for adult cats featuring chicken with turkey and rabbit, showcasing fresh meat on a slate plate, 300g.
Exclusive
PREMIERE
Meat Menu Wet Food Cat, Adult Chicken, Turkey & Rabbit 300 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€6.63/kg)
Variants available: 3
EVERYDAY LOW PRICES
Pink rubber pig dog toy with white snout, winged ears and white sunglasses, black eyes, small CE text on back
Exclusive
FIT+FUN
dog toy latex pig
Rating: 3.0 out of 5 stars
3.0 (2)
€1.99
EVERYDAY LOW PRICES
Squeaky rubber chicken dog toy with red open-beaked head, blue eye and beige body.
Exclusive
FIT+FUN
Dog Toy Latex Chicken
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
EVERYDAY LOW PRICES
A colorful assortment of plush butterfly toys in various pastel colors, each adorned with shiny spots and large eyes, arranged in a circular pattern.
Exclusive
FIT+FUN
butterfly toy
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (20)
€1.99
A package of "Premiere I Love Veggies" Fruity Butterflies dog treats with a cocker spaniel and colorful mango and cranberry snacks.
Exclusive
PREMIERE
I love veggie snack butterfly 100 g
Rating: 4.0 out of 5 stars
4.0 (19)
€1.99
(€19.90/kg)
Dog treat packaging featuring a cocker spaniel with a tongue out, labeled "Pumpkin Spice" and "with pumpkin," highlighting vegetarian formula.
Exclusive
PREMIERE
I love veggie snack pumpkin 100 g
Rating: 4.3 out of 5 stars
4.3 (9)
€1.99
(€19.90/kg)
EVERYDAY LOW PRICES
A cat toy wand with a feather attachment featuring red and brown colors, designed for interactive play with pets.
Exclusive
FIT+FUN
Cat Pole Wedel
Rating: 1.7 out of 5 stars
1.7 (49)
€1.99
EVERYDAY LOW PRICES
A colorful rainbow ribbon attached to a black wand, designed for interactive play with pets.
Exclusive
FIT+FUN
Cat Pole Rainbow
Rating: 3.5 out of 5 stars
3.5 (20)
€1.99
Can of dog food labeled "Premiere Meati" with chicken, featuring raw chicken breast and liver on a cutting board, and the text "for meat lovers."
Exclusive
PREMIERE
Meati Junior 400 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€4.98/kg)
Orange tabby cat walking towards the viewer, next to a pink box of MultiFit Snack Cream with salmon, featuring nutritional claims.
Exclusive
MultiFit
Snack Cream Salmon & Inulin 7x15 g
Rating: 0.0 out of 5 stars
(0)
€1.99
(€18.95/kg)
Variants available: 2